Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy oldjatok meg 1 honapos...

Hogy oldjatok meg 1 honapos baba mellett, hogy egyetek, igyatok, kimossatok stb.?

Figyelt kérdés
Apuka 12 orazik, nincs segítségem. Illetve 2 hete hasmenesem van amitol negugyse tudok enni, kijon minden, gyenge is vagyok. Csak ringatva van el, egyebkent sir, sirasa kozben az eves nem opcio. Normális anya nem tud szerintem. Csak nem tudom elkepzelni masnak a napjat.. Hogy tud letezni. Olyanok segítséget nem kerem akinek anyuka apuka segit, vagy főz... Stb az ugy könnyű. Köszi a tippeket, mar a halalomon vagyok.

2020. nov. 8. 13:54
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
83%
Én is sokszor szoptatás közben ettem. Volt, hogy le morzsáztam a gyerek haját :D Előfordult az is, hogy együtt mentünk vécére, hogy ne ébresszen fel mindenkit. Ezek a szép idők :) Nem kell semmit úgy csinálnod, mintha nem lenne gyereked. Házimunka ráér hétvégén, ha nagyon kivagy, inkább aludj napközben a babával, amíg csak egy van, hidd el, nagy könnyebbség az, használd ki :)
2020. nov. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
51%
Én sem tudtam enni, mikor sírtak. Igaza van a kérdezőnek, gyomorgörcsel marha jót lehet falatozni. Szerintem nem mártírkodik, csak tanácsot kér. Próbálj zenét kapcsolni a kedvencedet, talán te is lenyugszol. Magnézium, az idegekre, normaflore extra a hasmenésre. Minden jót kívánok!
2020. nov. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
82%

Nem tudom nekem maga a kérdés is értelmetlen. Hogyan tudna enni meg inni az anyuka? Hát mondjuk ha nem sír a baba, alszik. Olyan nincs hogy egésznap ordít. Extrém esetben is eszik, alszik valamikor gondolom a baba is. Olyankor meg csönd van.

Ha azt kérdezné hogyan tudna 3 fogásos ebédet főzni, 8 órát egyhuzamban aludni azt mondanám adjon lentebb az igényeiből mert a jelenlegi helyzetében ez nem megoldható. De itt fiziológiai szükségletekről beszélünk.

Mosni pedig a gép mos, csak be kell pakolni. Ha a teregetéssel van a gond időzítsen úgy mire jön haza apuka kimosson a gép, átadja arra az 5 percre a babát és kitereget. Vagy apuka megcsinálja.

Ha későn ér haza és akkor már alszik a baba akkor meg nincs kérdés. Rugalmasnak kell lenni ennyi a titok. Senkinek nem könnyű segítség nélkül de a problémákat akkor is megoldjuk valahogy.

2020. nov. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 Derjaderja ***** válasza:
53%
De gondolom, a vacsorakészítésről beszél, jön haza a párja éhesen, és egész napi munka után meg friss meleg ételt szeretne adni. És azért az szívás tud lenni.
2020. nov. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
78%
34 nekem férjem van nem még egy gyerekem. Képes megetetni magát. Meleget eszik a munkahelyen. Főzni bőven elég rá hétvégén. Ne vicceljünk már...
2020. nov. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 Derjaderja ***** válasza:
23%
Ezért írtam, hogy rendeljenek, de másképp nehéz értelmezni a kérdést.
2020. nov. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
76%
37 szerintem csak fáradt és panaszkodik.
2020. nov. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 Derjaderja ***** válasza:
65%

Az is lehet, de azért egész gyökér pasik is vannak. Én mondjuk főzök a páromnak, magammal együtt, de ha nem sikerült néha, akkor rendeltünk valamit.

Azért a 4 hét mégis csak gyermekágy (igaza van annak, aki azt írja, hogy ezt a régi világban is kifeküdték a nők és több segítségük volt, persze nem a jobbágyok, napszámosok, de most ez a cél, hogy a legnyomorultabbakhoz hasonlítsunk, illetve meg us volt a hatása az egészségükre), még beteg is mellé, mégis a Kérdező kb úgy ír, mintha nem is létezne a párja. Valahogy pedig azért akkor is lehet segíteni, ha 12 órázik valaki, pl hazafelé hozni egy pizzát, vagy megfürdetni a babát vagy bármi.

2020. nov. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
85%
38 nyilván. Én is így gondolom. De nekem az is megdöbbentő ha egy új kispapa nem érdeklődik ilyen szinten a gyerek iránt. Az en ferjem is szakban dolgozik az első 3 hónapban mégis sokszor fent volt, mikor felébredt a baba. Nézte, mi a baj, ringatta ha úgy volt stb. Nyilván nem lehet elvárás ez minden nap, nem is vártam el de nekem nagyon fura ha egy apa így konkrétan le se sz.ja mi van körülötte, mert ő dolgozik. És kéretik ezt most nem kiforgatni arra, hogy aludnia kell, mert... ezt nem vitatom. De valóban hazafele be tud vásárolni, tud pizzát venni, vagy a munkahelyi menzarol meleg ételt hazavinni anyának is, megfurdetni a gyereket, amíg anya eszik valamit stb stb. És ez jobb helyeken belülről jövő igénye egy apának és nem “otthoni feladat”.
2020. nov. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
65%

Kérdező, palackos vizet, meg ropit, kekszet, egyéb rágcsákat ajánlok. Jobb ötletem nincs. Tudom, milyen egy ilyen baba, az enyém később is ilyen maradt. Az, hogy letegyem, nem volt opció, mert még ölben is ordított, vízszintesben ráadásul bukott is. Ha nagy nehezen elaludt, a legapróbb neszre azonnal ordítva ébredt, szóval nem volt olyan, hogy míg alszik, addig tehettem a dolgom. Neeem-nem. Szerencsém volt, ha a pisilés hangjára épp nem ébredt fel, a wc-t olyankor eleve le sem húztam... Sokan, akiknek könnyebb babát dobott a gép, el sem tudják képzelni, mennyire más tud lenni minden egy ilyennel. Tényleg minden, a legkisebb apróságok is. És hogy mennyire ki tud csinálni idegileg, fizikailag, mindenhogy. Azt hiszik, a te hibád, te csinálsz valamit, sőt, mindent teljesen rosszul. Pedig dehogy!

Anno egyszer a szemem elé került valami "Otthon segítünk" vagy hasonló néven futó kezdeményezés. Ennek még esetleg utána lehetne nézni, hogy működik-e egyáltalán, mik a feltételek stb. Egy ilyen picivel gyakorlatilag magadra maradni nem szabadna. Valahogy azt kellene megoldani, hogy legyen valaki mellettetek rendszeresen pár órára, illetve házimunkát - főzéssel együtt - kiszervezni. Az nem opció, hogy órákig (még ha nem is egyhuzamban, hanem kisebb megszakításokkal) csecsemőt ordíttassunk, hogy mindent meg tudjunk csinálni. Vagyis de, csak annak meglesznek a maradandó következményei...

2020. nov. 9. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!