Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos babám folyton ülni...

4 hónapos babám folyton ülni akar, hasizomból próbál felülni egyedül. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Újabban nem marad se a játszószőnyegen, se a babakocsiban, se a baby hordozóban. Képes egész utazás alatt tartani a fejét.Így gyakorlatilag csak kézben érzi jól magát, a folytonos cipeléstől pedig (7kg) fáj a hátam és semmit nem tudok tőle elvégezni. Ti hogy oldottátok meg azt az időszakot? Ja, stabilan még nem ül, ha én ültetem fel, akkor sem, dől össze-vissza.
2010. aug. 10. 11:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem pont az a megoldás, ha ölben cipeled. Az én kisfiam ugyanezt csinálta ilyen idős korban. Akkor emeltem meg picit a babakoci háttámláját és támasztottam meg kicsit párnával, hogy a kedvére tegyek. Persze előtte megkérdeztem a védőnőt, ő is jóváhagyta.

Ilyenek ezek a picurkák, megunják hamar a fekvést. :)

Ja, a játszószőnyeget 5 hónapos korában eltettük végleg, mert egyáltalán nem érdekelte már. tettem le polifoamot, rá plédet és elkezdődött a földönélős korszakunk. Innentől kezdve felgyorsultak az események, elkezdett forogni, felülni, kúszni, négykézláb menni és felállni mindenhol.

2010. aug. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
14%

Letettem a földre és otthagytam.

Ennyi. Az, hogy próbálkozik, tegye. Ha bőg, bőg. Megtanulja lekötni magát egy idő után.

2010. aug. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
34%
Egyetértek a 21.08.-al. Tedd le a földre,ha bőg,makkor se vedd fel. Addig ne ültesd,amíg magától nem ül fel,mert árt a gerincének. Azuért akar állandóan kézben lenni,mert ehhez szoktattad. Nem kell a babákat állandóan dajkálgatni. Ha hagyod,akkor egyedül is tud szépen játszani.
2010. aug. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Mei taiba kötöttem, rajtam van, nem ölben. Így mindkét kezem szabad.
2010. aug. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
én is 4hónaposan tettem a földre. Körberaktam játékokkal és azokat kezdte el felfedezni. Tényleg nem az a megoldás, hogy ölben cipeled egész nap.
2010. aug. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
45%

12:11es, ne haragudj, hogy ezt mondom, de erre a módszerre jól ráfázol.

Oké most mindent meg tudsz csinálni vele, de egy idő után nagyon a fejedre nő.

Ha jót akarsz magadnak, akkor ne tedd. tedd le játékok közé ide oda. Persze szíved joga, de hidd el, megszokja, és a végén púp lesz a hátadon a gyerek, mert nem találja fel magát egyedül.

2010. aug. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
56%
Igaza van az előttem szólónak. Nem beszélve arról, hogy a gerineced is előbb-utóbb bemondja az unalmast. Mert egy 7 kg-os babát igen nehéz egész nap tartani, hiába a kezed szabad, de a gerinced attól még nem az.
2010. aug. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ezen mi is átestünk. Pár hét.

Hagytam a játszószönyegen vagy csak a mi nagy ágyunkon had vergödjön és pik-pak megtanult átfordulni aztán ment a nyöszörgés hogy nem tud visszafordulni de az sem nagyon érdekelt hagytam had oldja meg hát sikerült. Ma először állt négykézláb :) még nincs 5hónapos.

2010. aug. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
48%

12:11-es vagyok.


Pár év múlva megbeszéljük, hogy ki fázik rá, és ki nem. Egyelőre megadom a fiamnak azt, amire szüksége van: az anyját. A gyereknek szoros fizikai kontaktusra épp annyira szüksége van, mint anyatejre vagy tiszta pelusra. Számtalan anya van, aki igazolhatja, hogy hiába volt kendőben a gyereke, nem lett elkényeztetve, nem lett elkapatva, "feltalálja magát egyedül is", a gerincéről és a csípőjéről nem is beszélve, aminek a kendőben, ázsiai hordozóban töltött idő egyenesen HASZNÁL.


Emellett jól elvan a játszószőnyegen, szépen forog, egyedül is el tud játszani bizonyos ideig. Amikor meg rajtam van, nem fáj a hátam. Ha jól tudom, a kérdezőnek épp ez a baja.


De ne ne jártassam a számat, jártassa más:

[link]

[link]

2010. aug. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
19%

Én látom mit szenved a szomszédom. Szintén burkoltan lehülyézet, hogy nem adom meg a kellő kötődést a gyerekemnek.

13hónaposak a gyerekeink. Az enyém nagyon jól elvan, önálló, és mégis kötődik hozzám. Az ő kendős babája pedig üti veri az anyját, nem engedelmeskedik semmire. Egyszerű, mutasd meg a macidra is üt vág...


Nem azzal alakítasz ki kötődést, hogy egész nap hurcolod, de ám legyen neked igazad. Én letettem amikor dolgom volt, mikor végeztem, akkor pedig mehetett a játék. Megszokta, hogy van egy napi rutin. Reggel kelünk, tusolunk, reggelizünk, anya elpakol, játszunk, mondókázunk, vásárolunk. Oda jutottunk, hogy ő maga segít nekem, a kis kacska kezeivel. Szomszédban csak annyit szokott meg a család életéből, hogy hurcolászták. Az anyja most még kakilni sem tud kimenni, csak ha magára köti...


És csak egy észrevétel, tény évek múlva tudjuk meg kinek volt igaza.

2010. aug. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!