Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kedves Anyukák! többemberes...

Kedves Anyukák! többemberes kisbabám van? Mi az oka ennek a "csak anya" jelenségnek?

Figyelt kérdés

5,5 hónapos a kislányom, és 1 percig nincs meg nélkülem, úgy értem nem érdeklik a játékok, csak ha ott vagyok vele, de akkor se mindig. Pisilni nem tudok elmenni anélkül, hogy ne törne ki ordításban. A helyzetet tovább rontja, hogy most vagyunk túl egy költözésen. 3,5 hónapos kora óta fogzik, 2 foga már van.

Anyatejes, csak cicin alszik el.

Apukájával kb. 10 percig jól elvannak, aztán jön a sírás és csak én tudom megvigasztalni.

Segítsetek, van megoldás? Vagy csak az idő és a türelem. Úgy le vagyok törve.


2020. dec. 4. 13:17
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

10: tudom, csak úgy sajnálom szegénykémet, mikor potyognak a könnyecskéi, cicin érzi biztonságban magát (főleg most, itt az új környezetben), megszakad a szívem érte :(

Ringatás haszontalan, cumit utálja, babakocsiban (ha nem kinn sétálunk vele) is üvölt.

De szívesen kipróbálnék bármi ötletet, hátha beválna.

Adamot rendeltem, egy próbát megér.

2020. dec. 4. 17:18
 12/25 anonim ***** válasza:
47%

Már miért is lenne baj ha egy 5,5 hónapos kicsi baba cicin nyugszik meg? Teljesen normális! Ne hallgass arra aki azt mondja,hogy ez baj! Csak az ösztöneidben bízz és a kislányod jelzéseire reagálj! Nagyon jó Anyukája vagy! Le a kalappal! Mindent jól csinálsz!❤ Lehet most bizonytalan vagy,de fél év múlva ha vissza gondolsz nevetni fogsz,hogy ezen aggódtál. És meglesz az eredménye a kitartó szoptatásnak is! A lényeg,hogy nyugodt,jól fejlődő,kiegyensúlyozott a babád. A fogzás sajnos ilyen,és még jó is,hogy valamennyire gyógyír neki a cici. Lehet hogy nem újszülött,de még kisbaba. Rendben van ez így! Kitartást és sok boldogságot hozzá!


4-es vagyok

2020. dec. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
68%

Úristen! Sír míg elmész pisilni? Hogy mered? Te jó ég.. Össze dől a világ..


Ugyan már..


Nekem is többemberes volt lányom, de ettől függetlenül kellett pisilnem, ennem fürdenem ect. Nem halt bele ha nem voltam nonstop 2cm tőle. Pedig elhiheted, ő fejletlen idegrendszerrel született.


Nincs el az apukájával? Változtassatok ezen. Tessék hétvégén apukára bírni. Neki is muszáj megtanulnia ellátni, vigyázni rá. Ha sír sír. Ez van, megfogja szokni.

Lehet érzéketlennek tűnők, de most gondolj bele. Ne adj isten valami okból kifolyólag te mondjuk bekerülsz 1-2 napra a kórházba, vagy az egyik szülőd szorul ellátásra. Akkor is rá lesz kényszerítve párod, hogy megoldja nélküled és ellássa a babát.

2020. dec. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

12-es, de pont arról van szó, hogy nem kiegyensúlyozott, sír, nehéz neki. Nem lehet ezekre csak úgy rálegyinteni, hogy persze, kedves anyuka, úgy normális, ha nehéz. A kérdezőt láthatóan zavarja, hogy ilyen az életük, akkor nem az a válasz, hogy "szenvedjetek csak tovább", hanem meg kell találni a probléma gyökerét.

Kérdező, azt írod, hogy hason nehezen jut rágható dolgokhoz és ez (is) frusztrálja, akkor nem lehetne többet háton?

2-es és 8-as voltam

2020. dec. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem olvastam minden választ, csatos hordozót próbáltátok esetleg?
2020. dec. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Sokat van háton, akkor rágcsál is ezerrel, csak ugye muszáj volt hasaltatni, hogy erősödjenek a kis izmai. Ráadásul már forog is, így ha úgy dönt, simán hasra fordul, de vissza még nem igazán megy neki.


A cicizés része nem is zavarna, imádom amikor összebújunk, van hogy órát is cumizik a cicin, csak kicsit szeretném, ha a játszósidőben úgymond önállóbb lenne, amennyire persze egy ilyen pici babától elvárható. Nagyon fárasztó nonstop szórakoztatni, és ha ne'adj Isten felállok mellőle a játszószőnyegről...


Van csatos hordozónk, szereti is, de az 'önálló játszás' problémáját sajnos nem oldja meg. Azért köszönöm szépen a tippet :)

2020. dec. 4. 21:08
 17/25 anonim ***** válasza:
szia, mi amikor már lehetett, babahintába tettük, ami rezgett. A lényeg, hogy oda raktam a hintát, ahol voltam. Látott. ez kicsit megnyugtatta. Kiságyban nekünk 5 percet sem bírt ki, az ágy felett függő játékoktól sírt. Én is állandóan ringattam, nem hagyott főzni, stb. Hidd el, túléled, ahogy mindenki, hamar elmúlik, pár hónap. Mihelyst elindul felfedezni a világot, sok minden lesz érdekes anyán kívül. Hidd el, akkor meg az lesz idegőrlő, hogy folyton pakol, mindent el kell zárni előle, stb. Az én kislányom most 5 éves, jaj de szívesen babusgatnám most ha lehetne...
2020. dec. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Igen, az nekem is nagy könnyebbség lenne, ha apukájával 10-15 percnél tovább elvolna, csakhát mikor vörös fejjel sikít utánam, szinte nyúl értem a kis kezecskéivel, akkor nem tudom azt mondani, hogy szokja csak...persze az a cél, hogy jó apa-lánya kapcsolatuk legyen, de egyelőre szegény apa csak másodhegedűs, ami őt bántja is nagyon, rossz érzés nekem is. Nagyon jó édesapa.
2020. dec. 4. 21:23
 19/25 A kérdező kommentje:

17: köszönöm szépen a tippet, pont a napokban próbáltam ki a módszered, volt is, hogy bevált, egész soká nézte mit teszek-veszek.

Reménykedem, ha megszokja az új helyet, megnyugszik, talán a biztonságérzete is nagyobb lesz, mert egyelőre én vagyok az egyetlen biztos pont számára :)

2020. dec. 4. 21:35
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Cumi szóba sem jöhet? Esetleg fogzás fájdalom enyhítő krémek,hűtő rágókák? van egy rakás,mind nagyjából egy ezres a patikában és vény nélkül kapható.Nekem 3-at kellett kipróálni,de a harmadik be is jött. :D


De ez az anya jelenség természetes dolog.Te vagy az életében az egyetlen biztos pont.Aki enni ad,megnyutat,elaltat,játszik,szeretget..

Nem ismer senki és semmi mást,persze,hogy bizonytalan ha nem vagy mellette.Majd átmegy rajta amikor..már kamasz lesz.Na jó,nem azért ennyire nem lesz hozzád nőve többet,de például a kúszás ad annyi szabadságot,hogy két lépést arrébb megy nélküled feltúrni a szekrényt vagy felszedni az egyetlen ott felejtett kosz darabot a földről...:D

2020. dec. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!