Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kedves Anyukák! többemberes...

Kedves Anyukák! többemberes kisbabám van? Mi az oka ennek a "csak anya" jelenségnek?

Figyelt kérdés

5,5 hónapos a kislányom, és 1 percig nincs meg nélkülem, úgy értem nem érdeklik a játékok, csak ha ott vagyok vele, de akkor se mindig. Pisilni nem tudok elmenni anélkül, hogy ne törne ki ordításban. A helyzetet tovább rontja, hogy most vagyunk túl egy költözésen. 3,5 hónapos kora óta fogzik, 2 foga már van.

Anyatejes, csak cicin alszik el.

Apukájával kb. 10 percig jól elvannak, aztán jön a sírás és csak én tudom megvigasztalni.

Segítsetek, van megoldás? Vagy csak az idő és a türelem. Úgy le vagyok törve.


2020. dec. 4. 13:17
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

20: köszönöm a hozzászólást, megnevettettél :)) Fogínyre való géleket: Dologel, Anaftin baby használunk, van, hogy enyhít a fájdalmán. A rágóka szerepét a keze, ruhája, játékai töltik be, vagy bármiiii, ami a kis keze ügyébe kerül.


Sokat olvasok a többemberes, nagyon anyás babák témakörben a neten, jó pár ilyen kisbaba van, és mindenhol, mindenki azt tanácsolja, hogy türelemmel és idővel könnyebb lesz. :) ;) Igyekszem megfogadni a tanácsokat és önsajnáltatás helyett inkább élvezni a babázás csodáját a nehézségekkel együtt.

2020. dec. 8. 17:29
 22/25 anonim ***** válasza:

Ilyen esetben egyébként a babák többsége fejlettebb mentálisan mint testileg, ezért unatkoznak annyira. Fejben már tudja, hogy hogyan mozoghatna, de testileg még nem képes rá. Nekik sem jó ez.

Kötődni persze kötődnek ettől függetlenül, nap mint nap egyre jobban fog, de egyenlőre te jelented neki az ellátáson túl a mozgást, a teret, az új dolgok felfedezését is. Hiszen viszed ide-oda a lakásban és az izgisebb mint heverni egész nap a játékok közt, főleg biztonságos közegben és távolságban a karjaidban.


Jó dolog ez, okos és ragaszkodó már most a baba. Biztos nagyon aranyos is. :)

2020. dec. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:

22: nagyon aranyos vagy, köszönöm a kedves hozzászólást :)

Tényleg tündéri kis csajszi a babócám :)

2020. dec. 9. 09:51
 24/25 anonim ***** válasza:
Szia! Változott azóta a helyzet? Milyenek most a napjaitok?
2021. jún. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:

Szia 😊 már akkor javulni kezdett a helyzet, amikor kúszni, majd mászni kezdett (február-március).

De mióta stabilan jár (május-június), jön-megy-intézkedik, olyan szépen játszizik egyedül is, persze túúúúl messze nem mehetek, de össze se hasonlítható a kérdés kiírásakori 'állapottal'.

Estefelé kicsit anyásabb szokott lenni, gondolom a fáradtság miatt is.

Egyébként épp a napokban olvasgattam a régebbi kérdéseimet, elmosolyodtam.


Köszi az érdeklődést 😊

2021. jún. 20. 16:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!