Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit költöttetek összesen...

Mennyit költöttetek összesen babakelengyére az első 3 hónapig?

Figyelt kérdés

Tehát körülbelül mennyibe került minden(!) baba cucc, amit megvettetek neki születése előtt vagy pl. az első 3 hónapig bezáróan?


Gondolok itt a bútoroktól kezdve a pelenkán keresztül az utolsó cumisüvegig mindenre. Kivéve orvosi költségekre, az szerintem nem a kelengye része :D


Használtan vagy újonnan vásároltatok?



2020. dec. 26. 11:39
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Hú, én is meglepődtem ezeken a 700 ezres összegeken. Persze, mindenkinek szíve-joga annyit költeni, amennyit akar, csak azt hittem, összességében alacsonyabb összegeket fognak írni.


Mi 300 ezer körül tervezünk költeni mindennel együtt, mert most építkeztünk és lenne még hova tenni a pénzt, remélem kijövünk ennyiből :)

2020. dec. 27. 10:31
 12/17 anonim ***** válasza:
27%

Jó, itt mindig megjelenik az a tipikus aki 5 ezer forintból letudta a gyerek első 10 évét, mert ingyen szedett össze mindent meg ilyenek. Nehogy már az legyen rossz aki vásárol költ a gyerekére és megteheti, mert dolgozik..

Mi sem vettünk semmi feleslegeset, kb ennyit vettünk:


Babakocsi, új, középkategóriás: 70e

Autósülés, amin sosem lehet spórolni!!!!!! bár volt itt már olyan aki büszke volt rá, hogy letudta 5ezerből: 80e

Babakád sima egyszerű, állvány hozzá mert a császáros sebbel nem akartam hajolgatni, gumilepedő, ágynemű szett, kiságy, pelenkázó szekrény, alátét, lepedők kb 150e

Máris 300e és még semmi felhajtás..

Nekem kellett egy mellszívó, mert nem tudtam szoptatni, az volt 40e elektromos, meg utána kellettek cumisüvegek meg ilyenek megint máris 50e.

Aztán attól hogy kaptunk ruhákat még veszegettem is, mert nem volt mindenből elég, kellett bőven vásárolni neki. Pelenka is kellett, a sok gyógyszertári cucc amit felírt a gyerekorvos elsőre, illetve koraszülött tápszer, babvíz, mert nem volt elég tejem. Kellett biogaia ami drága nagyon..

Aztán egy pihenőszéket bátorkodtunk venni és imádta is, megérte 30e ft. Ja és kellett neki egy ruhás szekrény is mert a ruháit csak kell valahol tárolni az volt 45e. Ja meg egy szőnyeg a szobájába 22e meg éjjeli fény 4e. Kisolló, fésű, apróságok is kellettek. Pelenkakuka volt 4e, azt is imádtam hogy nem kell minden pelenkával járkálni ki.

Légzésfigyelőt kölcsönbe adta tesóm, bébiőr meg mérleg ilyeneket nem vettem.

Meg biztos vannak olyan dolgok amiket elfelejtek, magamnak is kellett a kórházba vásárolni azért papucsot, hálóinget, köntöst, bugyit stb..

Összejön az a 700e könnyen amit írtam, aki meg erre büszke minden ilyen kérdésnél hogy semmit se vett ő dolga..De már lassan az ciki ha vásárolsz.

2020. dec. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
73%
nem ciki vásárolni, 250 sem aprópénz a mai fizuk mellett, hiába dolgozol. csak nem kötelező drágábbat venni abból, ami nem olyan fontos, és itt nyilván nem a gyerekülésre gondoltam.
2020. dec. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
71%

Nem aprópénz a 250e sem, senki sem mondta..Csak volt egy kérdés, amire válaszoltunk én is meg többen is ahogy láttam a 700 ezret pont.

Aztán meg jönnek azok, akik szerint aki ennyit költ az kb h*lye vagy felvágós meg meggondolatlanul szórja a pénzt, meg jön a poénkodás ezen. És miért? Kisebbségi komplexus? Mert aki ezen élcelődik csak zavarja, nem? Engem speciel nem érdekel az se aki 50 ezret költ, de aki sokat költött az mindig megvan szólva, és nem igazán értem miért. Aki el akar és el tud miért ne költhetne el ennyit vagy a sokszorosát? Tőlem költhet valaki 2 milliót is, az sem érdekel.

Egyedül az verte ki a biztosítékomat, aki a múltkori ilyen kérdésnél leírta, hogy 5000ért vett használt autósülést, jó az, aki ennél többért vesz az egy idióta. Na ott is csak azért mert ott a gyerek életével, biztonságával játszik!

De engem nem érdekel amúgy az se, ha valaki használtan vesz mindent, én nem tettem. Én erre finnyás vagyok, amiket hallok: használt matrac (ja igen kihagytam a listából előbb, a kókuszmatrac is 20e volt) használt babakocsi, stb.

Hiába ki lehet takarítani, nekem ezekből akkor sem kéne olyan amit más gyerek nyálazott, büfizett össe vissza. Amíg megtehetem miért ne vennék olyat, amilyet én akarok anélkül hogy valakinek ez vicces lenne. A kérdés személyre szabott volt, nem írom azt hogy 50 ezret ha egyszer kb 700 volt...

2020. dec. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

okés, 14-es, igazad van, az 5 ezres autósülés az tényleg a vicc kategória.


kérdező, leírom tételesen, nekünk mi mennyi volt:


- babakocsi ismerőstől 25, ez mondjuk totál melléfogás volt, mert hordoztam végül, már el is adtam.

lehet hogy nem kapsz használtan jó babakocsit 25-ért, de az is lehet, hogy igen, nézz utána, nektek milyen típus lenne a megfelelő, de valószínű hogy ennél drágább lesz


- hordozókendő 5 ezer ismerőstől, de eladtam, vettem helyette egy másikat, egy cybexet, az 8 volt, aztán 10 hónappal később egy manducát használtan 10-ért, javaslom, hogy ezt a típust válaszd már elsőre, akár drágábban is, mert nagy az esély hogy be fog válni és nem kell kísérletezned


- kiságy szekrénnyel matraccal ismersőtől 25 ezer, ez tényleg megérte az árát, de nyilván körül lehet nézni jófogáson


- babaöböl újonnan 35 ezer, ez melléfogás volt, majd eladom, ha nem jön hamar a tesó


- babakád ajándék volt használtan, amúgy szerintem ezt jobb használtan venni, aztán tovább adni, ha már nem kell, környezetvédelmi okokból


- kezdő ruhacsomag 10 ezer ft, 56-os és 62-es darabok, plusz 3 ezer overál. első 3 hónapban még 15 ezer ruhákra, de kaptam ajándékba is ruhákat


- ajándékba kaptam higiéniás kezdőcsomagot újszülött pelenkával rokontól, de kb ez 15 ezer lehetett


- 25 ezer szoptatóspárna, új angelcare légzésfigyelő és mellszívó ismerőstől, de a légzésfigyelő sajnos sokat riasztott, miközben a gyerek lélegzett, így vettem egy újat 35-ért. baby control, ez már nagyon bevált. szoptatóspárnára semmi szükségem nem volt végül


- 4 hónapos kor után egy járóka újonnan 18-ért, pár hónapig bevált, de aztán már kinőtte, most átvittük a dédihez


- kaptam egy 20 ezres dm ajándékkártyát, ez kb 1,5 hónapig elég volt, havi pelenka adagot kb 8 ezerért vettem, törlőkendők 2-3 ezer/hó. babapopsi kenőcs ha kell, akkor kb 2 ezer ft/hó, fürdető 1500/hó


- játszószőnyegre kb 6 ezret költöttem mert kaptam egy Brendonos ajándékkártyát


- az autósülés 50 volt akciósan a Brendonban, 80-ról volt leértékelve


- takarót is ajándékba kaptam, de legyen kb 8 ezer


ez így összesen kb 270, és benne vannak azok a dolgok is, amiket duplán megvettem.

2020. dec. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
és autósülést újonnan vegyél, mert van szavatossági idejük, szóval az nem biztonságos használtan.
2020. dec. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
63%

Nagyon jo. Csak egy autos gyerekulesen, isofoxen nem sporolok. Ahogy a profi babakocsin se. A bolti

90ezres meg boven a gagyibb kategoria. Legzesfigyelon se sporolok es bebioron se. ruhakat mi is kaptunk, de csak hibatlant adok a gyerekre, csak egy reszet hasznaltam fel. Babakocsi mozessel labzsakkal mindennel 350, cybex gyerekules 150, bar igaz ezt kesobb vettem. Isofix 40, hordozo 60, kisagy 15, jaroka 40, legzesfigyelo 40, bebior 15, ruhak kb 50

2020. dec. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!