Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi számít kövér babának/gyerek...

Mi számít kövér babának/gyereknek?

Figyelt kérdés

Ha mondjuk egy 1 éves 16 kilós az kövér? Ha mondjuk egy 3 éves 23 kilós az kövér? Ha az, akkor a szülők miért "hárítanak"? (Pl a "majd lemozogja", meg a "majd lelassul a hízása", vagy az "erős a csontozata" az szerintem egy hárítás, tisztelet a kivételnek)


Egyáltalán, hogy illik/szabad megmondani egy anyának/apának, hogy igen, sajnos egészségtelenül kövér a gyereke, talan nem kell neki minden nyekkenesre 3 dl tápi, vagy később ennyi nasika, meg cukros uccsi stb...?



2021. febr. 2. 14:01
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
73%
Sajnos ha ők nem akarnak róla tudomást venni nem nagyon lehet mit tenni. Ismertem olyat, aki azon nevetett hogy a 3 éves leeszi apukát, szegény kislány 23 kg volt, a wc re nem tudott felülni, gyerek wc nem a nagyra.
2021. febr. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
72%

A keresztlányom 4 hónaposan 10 kg volt. Ő duci volt nagyon de a mai napig. Most 5 éves és 32 kg. Husi egy kicsit. Nem eszik sokat, sőt az édességet sem szereti. Ilyen a testfelépítése.

A szomszéd kislány 9 éves és 24 kg. Ez sem jó.Sőt a fiam ovistársa 6 évesen 50 kg volt. Én nem szoktam megjegyzéseket tenni a gyerekekre. Ő dolguk én azt gondolom.

2021. febr. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
84%

Ha az 1 évesnek nem 3 éves a magassága, akkor valószínűleg kövér 16 kilóval.

De soha ne hagyd le, hogy milyen magas az a gyerek

2021. febr. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Persze kettes. Nem is anyakent ertem, hogy megjegyzest tegyel. Hiszen ilyet nem latott meg a vilag. Gyalázat lenne.
2021. febr. 2. 14:12
 5/26 anonim ***** válasza:
37%
Az én legidősebb gyerkőcöm 6 évesen volt 16 kg...Ő sovány a mai napig is...1 évesen szerintem nagy baj!!!!Később rengeteg baja lehet.
2021. febr. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem amiket soroltál azok kövérek. A 2 éves elmúlt lányom 11.9 kg, és elég husis amúgy.
2021. febr. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
90%

Az én gyerekem 3 évesen 16kg és nem egy nádszál, átlag feletti a magassága.Kétlem hogy az 1 éves gyerek mondjuk akkora volna mint az én átlag feletti magasságú gyerekem, úgyhogy biztos duci.

Igazából már a gyerekorvosnak is kellene valamit mondani,meg a védőnőnek.Szerintem.De a szülőknek is észre kellene vennie, hogy valami nem jó..

Ismeretlenül,ismerősként,rokonként biztos nincs értelme megemlíteni, mert abból csak balhé lesz.

2021. febr. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
78%

Az én fiam 3 és fél éves és 24kg (és 115cm volt fél éve) Nagyon magas és széles is. Husis. De nem lötyög semmije.

Nem eszik sokat és heti 1x kap valamit pl krémtúró.

Csipsz meg társai sosem voltak.

Gyümölcsöt rengeteget eszik.


A védőnővel most beszéltem 1 hete. Szerinte ne foglalkozzak vele. Szerinte ő ilyen.

Orvos azt mondta ha nem változik ovi végére akkor majd néz neki vérképet meg elküldi ahova kell.


Én 170cm és 70kg a párom 195 és 80-90kg. Mind a ketten szélesvállúak vagyunk és izmosak. Van pocakunk de nem óriási. A fiunk is hasonló.


Nekem jöttek már azért hogy hogy néz ki. De nem tudok vele mit kezdeni.

Megteszek mindent hogy ne legyen ilyen. Fél éve 2 kerekű biciklizik és folyamatosan mozog. Mozgásban tartom én is.


Nem kell általánosítani. Nem mindenki tehet róla hogy ilyen a gyereke. Anyósom szerint éheztetem mert nem adok neki annyit amennyit kér és mert az ő gyerekei ennél sokkal többet ettek ennyi idősen. Sanálja mert ha valami alkalom van nem ehet 1nél több sütit.

Én nekem is szarul esik hogy mindig ezt mondom neki de az ő ereket nézem.

2021. febr. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
82%

Az a baj, hogy a mai világban az a jó/a dícséretes, ha a baba kövér. Az ilyen gyerekre mondják, hogy kis husi, aranyos, jó erőben van, holott ez nem igaz! Azért ha egy 6 éves 50 kg, az baromira nem aranyos, hanem kóros.

Nem illik szólni a szülőknek és nem is hallgatnának rád. Senki sem szeretné hallani, hogy a gyereke nem cuki, tökéletesen formás, hanem dagadt.

Egyik ismerősöm teljesen ki volt akadva a gyerekorvosra, hogy mit képzel magáról, az ő gyereke formás és nem kövér és nem fogja "diétáztatni", mert a baba jó evő, és igenis egye csak meg, ami jól esik neki! 1-2 óránként gyümölcsjoghurt, keksz, tejszelet, mert szegény gyerek nem éhezhet. 1 évesen volt 15 kg az átlag alatti magasságához.

2021. febr. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
80%

Az a baj, hogy a szülők nem hajlandóak belátni, ha kövér a gyerekük, csak hárítani, innentől kezdve meg tök mindegy, ki mit mond, maximum személyes sértésnek fogják venni. Mert úgy érzik, ha belátnák, hogy kövér a gyerek, akkor kibukna a saját felelősségük. Hogy sz*ruk etetik, hogy lusták az egészségével foglalkozni.


Na meg, ahol a gyerekek husik, ott általában a szülők is egészségtelenül esznek és nem mozognak, ezt adják át a gyereknek, és nem is akarnak változtatni. Azt hiszik, ha a gyerek nem ehet tejszeletet, csak heti egyszer, az elég, holott lehet, hogy emellett otthon napi szinten zsíros, szénhidrátdús kajákat nyomnak be.

2021. febr. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!