Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi számít kövér babának/gyerek...

Mi számít kövér babának/gyereknek?

Figyelt kérdés

Ha mondjuk egy 1 éves 16 kilós az kövér? Ha mondjuk egy 3 éves 23 kilós az kövér? Ha az, akkor a szülők miért "hárítanak"? (Pl a "majd lemozogja", meg a "majd lelassul a hízása", vagy az "erős a csontozata" az szerintem egy hárítás, tisztelet a kivételnek)


Egyáltalán, hogy illik/szabad megmondani egy anyának/apának, hogy igen, sajnos egészségtelenül kövér a gyereke, talan nem kell neki minden nyekkenesre 3 dl tápi, vagy később ennyi nasika, meg cukros uccsi stb...?



2021. febr. 2. 14:01
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
79%

#17-es cáfolom, hogy csak a védőnő meg a gyerekorvos szól be ha sovány a gyerek. Az én gyerekem is egy nádszálkisasszony: 2 éves, 90 cm és 11 kg. Lehetetlen megtömni. Szinte csak zöldségen(főzeléken) és gyümölcsön él. Húst, tojást elvétve eszik, de pékárút, édességet, nasit nem tudok belekönyörögni.

Ó, hogy mi hányszor megkaptuk távoli ismerőstől/ismeretlentől, hogy gebe/sovány a gyerek! Fel sem fogják, hogy ez ugyanannyira sértő, mint azt mondani valakire, hogy kövér.

2021. febr. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
85%
Annyira nem lehet gebe, az én lányom is 2 éves 91 cm 11.9 kg ruhástul, és elég husi. A barátnőm 93 centis 2 éves fia 11.3 kg, ő sem mondható vékonynak. Nem tudom elképzelni, hogy ezekkel a paraméterekkel ennyire gebe legyen.
2021. febr. 3. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az egyik rokon kislány jó húsba volt már 4 évesen is, szóltam az apjának, hogy oda kéne rá figyelni, mire az volt a válasz, hogy majd kinövi, nyúlik stb. Aha, persze, most igen elhízott tini és ide látszik, hogy kövér felnőtt lesz. Náluk a szülők hibája, mert a gyerek sokat és sz@r kajákat eszik, nem sportol. Sajnálom.
2021. febr. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
87%
Éppen 2 éves és 20 kg. Pont most jött velem szembe az egyik anyukás tematikus csoportban. És agyon dicsérik a husi combját, pedig ez már határozottan beteg súly.
2021. febr. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:
24es uhh... Szegeny gyerek.
2021. febr. 3. 20:48
 26/26 anonim ***** válasza:
100%
El se tudom képzelni, hogy hogyan nézhet ki egy 20 kg-s 2 éves! 😲
2021. febr. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!