Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi számít kövér babának/gyerek...

Mi számít kövér babának/gyereknek?

Figyelt kérdés

Ha mondjuk egy 1 éves 16 kilós az kövér? Ha mondjuk egy 3 éves 23 kilós az kövér? Ha az, akkor a szülők miért "hárítanak"? (Pl a "majd lemozogja", meg a "majd lelassul a hízása", vagy az "erős a csontozata" az szerintem egy hárítás, tisztelet a kivételnek)


Egyáltalán, hogy illik/szabad megmondani egy anyának/apának, hogy igen, sajnos egészségtelenül kövér a gyereke, talan nem kell neki minden nyekkenesre 3 dl tápi, vagy később ennyi nasika, meg cukros uccsi stb...?



2021. febr. 2. 14:01
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
Nos. A gyerekorvos megmondja ha kövér. Ha rá nem hallgat, másra se fog 🤷🏼‍♀️
2021. febr. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
88%

Másik véglet

A lányom 8 kg sem volt 1 évesen

És itt jön latba a magasság! Mellé 74 cm..


Szóval nem mindegy hogy magas-e a gyerek.

2021. febr. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
43%
Mondjuk a 8 kg a 74 cm-hez is kevés. En fiam 77,5cm és 8,7 kg és cseszegetnek miatta 🤷🏼‍♀️
2021. febr. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
90%
8, szerintem teljesen jól csinálod, hogy odafigyelsz. Egyébként meg a fiad súlya azért nem kirívó a magasságához képest, ugyanis 3 éves létére egy 5-6 évesnek felel meg a magassága. Lányom csoportjában sok gyerek van 22-25 körül ilyen magassághoz (5 évesek) és egy-két kivételtől eltekintve nem mondanám hogy kövérek lennének. (Lányom a másik véglet, 112 és 16)
2021. febr. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
83%
13, téged piszkálnak ok nélkül. Fiam 8,8 kg volt 78 centihez 1 évesen és tökéletesen formás volt vele, senki nem szólt rosszat. Nővére 73 centihez volt 8,4 kg (félévesen) és ő konkrétan gurult akkor. ;)
2021. febr. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
88%
15 remélem, neked van igazad 😅 en sem látom soványnak. Igaz hurka az nincs rajta. De a dr nő szerint sovány.
2021. febr. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
26%

14. Köszönöm.

Én karom hogy duci de teszek szert hogy ne legyen ennél durvább.

Az unoka tesói

-11évesen 30kg 140cm

-6éves olyan magas mint a fiam és 14kg sincs

-2éves 96cm és 9kg


Szóval ők a másik véglet. Szerintem nagyon ronda hogy kint a bordájuk. Persze ez van. Rendes kaját délben esznek már ha van kedve a gyereknek. Vacsora főtt kaja de hetente 2-3x esznek pizzát. Dögivel eszik a csokit meg minden édeset csipszet. Akár fő étkezés helyett is.gyümölcsöt heti 1x esznek.(nagylány mondja) Most ilyenek de mi lesz 5-10-20 év múlva?


Mindíg csak azt veszik elő akinek a gyereke duci....


Szerintem mindenki a saját gyerekével foglalkozzon. Aki nem tesz a gyereke egészségéért az majd 20 év múlva meglátja mit művelt.

2021. febr. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
84%

"Mindíg csak azt veszik elő akinek a gyereke duci...."


Na ebben viszont nincs igazad. A védőnő konkrétan a gyámügyet akarta rám hívni, mert "alultáplált" a gyerekem. Rákos gyerekeknek (is) való roboráló tápszert kap, hogy el ne fogyjon. Fényevő, "junk food" se érdekli, semmilyen édességet nem eszik.

Még mindig könnyebb egészségesen etetni egy jó evő gyereket és rászoktatni a mértéktartásra (kisebbik gyerekemmel ez a helyzet, mert óriási étvágya van és hízásra hajlamos), mint megtömni egy rosszevőt (lehetetlen, nem is érdemes).

2021. febr. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
86%

18. Ne értsd félre, rosszul fogalmaztam itt nem a védőnőre és az orvosra gondoltam ők tudom hogy mindenkinek szólnak. Hanem a (rossz indulatú) anyukákra. Akik más gyerekével foglalkoznak.

Ilyen a sógornőm is. Akinek a gyerekekről írtam. Csak a ducikba köt bele. Mert abba könnyű.

2021. febr. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
33%

6 éves fiam van, 30 kg. 130 cm magas.

Én úgy mondom, hogy "sűrű".

Bárki beszólna, elküldeném melegebb éghajlatra. :D

2021. febr. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!