Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hàny gyermeket vàllalnàl, ha...

Hàny gyermeket vàllalnàl, ha minden körülmèny adott lenne? Mennyivel lehet minősègi időt tölteni ès tènyleg figyelni rà?

Figyelt kérdés

Ùgy èrzem èn maximum 2 gyerekkel tudok minősègi időt tölteni ès tènylegesen minden nap foglalkozni.

Ti hogy gondoljàtok? A nagycsalàsosoknàl tènyleg jut mindenkire idő?


2021. febr. 18. 06:40
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
59%
Egy maradna mindenképp. Nem hiszek benne, hogy több gyerekre is ugyanúgy lehet figyelni és ugyanuyg lehet szeretni őket.
2021. febr. 18. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
83%

10-es


Ezt annyira szomorú hallani.

Viszont szerintem, és nem várok választ, de szerintem egyikőtök szüleinél sem volt átgondolt a gyerekek száma.


A kérdés elvi volt, ha minden adott.. nálatok nem volt adott.

Teljesen reálisan gondolod a gyerekvállalást, sajnálom, hogy ilyen áron kellett megtanulnod, tanulnotok.



Én írtam a 4-et.


Egyebként a valóságban 2 van, és a 3. Gyerekekn naggggggyon erősen gondolkodom.

Most szinte csak megszokasból gondolom meg mire költök, mert ezt tanultam.

3 gyerekkel azért rendesen oda kellene figyelni.

Nem most, hanem az edzés, telefon, laptop időszakában.



11-nek

Amig nincs másik gyereked, addig el sem tudod képzelni, hogy azt az egyet is mégjobban tudod szeretni, mint addig.

Bármeddig tud tágulni a szeretet mérete bennünk.

Ennek ellenére jó, ha fel tudja az ember mérni, hogy neki 1 való csak

2021. febr. 18. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

10es vagyok!

Nem, nem volt átgondolt. Én már voltam, apukám meghalt. Nevelőapammal +2t vallaltak be, a másik 2 raadás, meglepetés volt...

Igazából adott volt minden, mert 5szobás házban laktunk, mindenkinek volt saját szobája (anyáéknak nem, ők a nappaliban voltak), nevelőapám jolmenő vallalkozó, szóval pénz is lett volna. Anya csak spórolni akart mindenen is.... ahogy a mai napig. Milliók csücsülnek a számlán, de 100ezer ft nem lett volna kölcsön...


Az hogy anyósom egy kretén, na az tény. Férjem és a báttya tervezett gyerekek voltak. Aztán mikor férjem 8éves volt elváltak a szüleik. A bíróság az anyanak ítélte őket, aki ide oda dobálta őket, mert mindig jött egy férfi, aki fontosabb a saját gyerekeinél. Az egyik ilyen futó románcból lett a másik 2 tesója, ikrek. Anyós tenyleg a semmire vállalta a gyerekeket, csak hogy apóst, vagy az ikrek apját magához kösse...


10es voltam...

2021. febr. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
1. egyke vagyok, és nem egy kimondott tyúkanyó típus. Szerintem nekem 1 bőven elég lenne, azzal viszont teljes figyelmemmel tudnék koncentrálni.
2021. febr. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem nagycsalád esetén az anyagiakat a nehezebb megoldani, mint az időt. Mármint, azért 3-4 gyerekkel még lehet minőségi időt eltölteni, de ennyi gyereknek előteremteni hosszú távon a külön szobát, ruhát, ennivalót, osztálykirándulásokat, telefont, satöbbit, még csak nem is luxuscuccokat, na az sokkal nehezebb.
2021. febr. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
65%

Mi 2-t szerettünk volna, de mikor az első megszületett azt mondtuk, hogy 1 elég mert félek hogy 2-t nem tudok egyformán szeretni és lehetetlen hogy valamelyik gyerek ne sérüljön érzelmileg hosszútávon.

Anyagiak igazából nem olyan hangsúlyosan befolyásolták a döntést, de 2 gyerek sokkal több pénz is illetve én kimaradok a munkából megint és az nekünk nem felelne meg.

Ahol pl. Nagymama tud segíteni a mindennapokban és a család barátok az más egy kicsit. Ott talán jó döntés a több baba, mert tud a gyerek minőségi időt tölteni a Nagyival míg pl a kicsi anyuval cicin van.

2021. febr. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
3 van, ferj negyet szeretne, en itt megalltam. Minden adott es ha a legjobb anyai formamat hozom, este fel9kor kidolok a legkisebbel annyira elfaradok. Kettonel meg voltak uresjaratok napkozben magamra/telot nyomkodni, most mar csak igy, amikor szoptatok, igaz most suliszunet van, elotte homeschooling volt. Ha suliban vannak napkozben, az azert kevesbe melos. Ismerosnek 9 van, 3 bebiszitterrel, meg sem tolt minosegi idot veluk.
2021. febr. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
0%
Egyet sem... akkor inkább utazgatok meg ÉLEK. ;)
2021. febr. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Hmm...nekem most 1 van, 9 honapos. Regebben mindig ugy voltam vele 3 gyerek. nekem is van egy tesom es olyan jo felnottkent osszejonni rohogni a regi dolgokon. Biztos meg jobb lehet ha 3an vannak tesok.


De most igy ahogy latom :-D mennyi melo egy gyerek...haaaat

2022. aug. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!