Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek ez normális?

Szerintetek ez normális?

Figyelt kérdés
Terhes vagyok épp, a babakocsi kiválasztása nagy dilemmát okoz. És az apósom már legalább második alkalommal kérdezte meg,teljesen komolyan, hogy kell az a babakocsi egyáltalán??! Hova megyünk vele?! Egyszerűen nem értem, hogy ezt hogyan gondolja és miért... Nagyon felbosszantott vele. Egy racionális megoldás jutott eszembe, hogy esetleg megvenné ő, de amilyen skót, ez szinte kizárt. Szóval nem értem. Van olyan köztetek, akinek nem volt? Nekem első babám, de egyszerűen nem értem, hogyan lehetne nélkülözni ezt az eszközt? Legyek állandóan a lakásban a gyerekkel?! Természetesen fogok venni, nem tantorít el, csak próbálom megérteni az újabb hülyeségét.

2021. ápr. 24. 22:34
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
86%
Igen, valaki ugy gondolkodik hogy a babanak eleg egy ruha kb azt felno valahogy...hat nagyon nem...en kismillio dolgott vettem, bar en is sokmindent anyukaktol..de kellett.. sok minden szuper dolog van mar most ami regen nem volt, es igenis tok jo hogy ezek a dolgok segitenek minket, konyebb a gyerekneveles stb. Regen sok segitsege is volt az anyukaknak a nagycsalad stb. Ami most nincs. Mindent ami kell vegyel meg, ami konnyebbe, jobba teszi az eleteteket. Meg mire koltson az ember ha nem a sajat gyerekere, a gyermeke jolletere meg bizgonsagara? Valoban ez a 180ezres babakocsi draganak tunik, de istenem ha ugy alltok anyagilag, akkor vedd meg. Max utana eladod, visszajon a penz.
2021. ápr. 25. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:

Egyenként nagyon jól keres, semmilyen anyagi gondja nincs. Ez az egyik hobbija, mármint a spórolás. Az indokolatlan vasarolgatas és gyűjtogetes a másik,de mindegy is.


Megtehetem, h vegyek egy ilyen árú kocsit, ha nem kaptam volna rá pénzt a csaladomtol, akkor is. És mindemellett eléggé atragom a témát, mar hónapok óta nézegetem, h jót válasszak, és több gyereknek is jó legyen majd, és h eladhato is legyen majd akár, jó minőségű.


Iszonyatosan idegesito azonban ez a hozzaallasa számomra. Mindent olyan jól tud, csak mert van 4 gyereke. De ha nem lenne, akkor is így lenne amúgy... Anyósom dettó.

2021. ápr. 25. 00:35
 13/31 anonim ***** válasza:
77%
Ha terveztek menni hozzájuk, akkor az még igen jól fog jönni, hogy ott is van kiságy.
2021. ápr. 25. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
82%
Neked most az a bajod, hogy nem veszik meg neked apósék a babakocsit, vagy mi? Ha nem akarod, hogy véleményt nyilvánítsanak a témában, ne traktáld ôket azzal, hogy ilyen vagy olyan vagy amolyan babakocsin gondolkozol. Meditálj róla magadban.
2021. ápr. 25. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy 3az egyben babakocsit érdemes venni azért azt nem pár hónapig használják csak. A sport rész is kB 2 éves koráig használható ha jól tudom.

Amúgy a covid miatt oké hogy nem igen mehetünk sehova de egy babának kell a friss levegő én is amikor tehetem elviszem a kislányomat egy hosszú sétára és jókat alszik közben. Múltkor egy hétig nem tudtam használni a babakocsit (tároló ám tartjuk és férjem elvitte véletlenül a kulcsot) hát én megbolondultam már az idő alatt hogy nincs babakocsi. Az az egy amin nem fogok spórolni ha jön majd év súg kistesó

2021. ápr. 25. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
19%
Én azt nem értem, hogy egyáltalán minek tartod velük a kapcsolatot? Még ha anyagilag rájuk lennél szorulva, de így? Minek? Mazochista vagy?
2021. ápr. 25. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
33%

Nekem meg az a velemenyem, h egy hisztis kislany vagy, aki elvarja, h masok penzeljek. Igen, kepzeld sokan nem vesznek babakocsit 150 ezerert, mert nem latjak egyszeruen ertelmet, plane a 3 az 1bennek. Amig a gyerek nem tud ulni, addig hordozokendo, utana max egy esernyore csukhato 15 ezerert.

DE: ha te mashogy latod, nem bunkon, de hatarozottan megmondod: Nezze apuka, en megvesz a babakocsit, mert ugy erzem szuksem lesz ra. Pont. Tobbet errol ne is beszeljunk. Az meg, h kisagyat vettek magukhoz es nem hozzatok, es ez teged bant, ez tenyleg a legalja, ez is azert van, mert penzehes is vagy.

2021. ápr. 25. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak az a baja, hogy ilyen drágán akarsz venni.

Figyu, én 7 éve voltam már együtt a férjemmel, amikor terhes lettem. Addigra kiismertem annyira anyóst-apóst, hogy azt sem mondom el nekik, hogy mit veszek, nem hogy azt, hogy mennyiért!! Én ezt tanácsolom neked...

Anyósom 2 havonta 60ezres ruhacsomagot rendel, de ha én vettem egy táskát magamnak 5 év után, akkor azon lovagolt, hogy milyen sokba került (8000 ft🤦‍♀️). Meg kérdezte, hogy mennyibe kerül az üveges babaétel... Hát kerültem a témát egy ideig, majd egy olcsóbb árat mondtam, és teljesen kiakadt 😅😅😅😅 szóval jah. Nekik mindent, akármennyiért, de ha én veszek valamit, az mindenképpen drága és felesleges. 🤷‍♀️. Megoldás: nem mondod nekik, és kész. Vegyél, amit akarsz, amennyiért akarod.

2021. ápr. 25. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
52%

Én se pontosan értem, mi a bajod. Megveszed a babakocsit és kész.

Mu is vettünk, de utcqn nem használjuk, a hordozás vált be. Nagyobb korában is hordozbi szeretnénk, de azért ültetve ki fogjuk próbálni a babakocsit is. De tényleg nem annyira létszükséglet.

2021. ápr. 25. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:

Akik kritizálnak, h kislány és penzehes vagyok, azoknak a lényeg nem jött át.

OK, a kiságyat tultoltam, akciós volt megvette, kész, pont. Azert zavart, mert nekünk akkor még semmink nem volt, és olyan érzést kelt bennem, h ki akarja majd sajátítani a gyerekemet.


Szóval én nem várom el senkitől, h megvegye nekünk, a családom pénzét sem kértem, maguktól adták, mert ők mashogy működnek, mint anyosek. Ha már adják elfogadom. Nem nekem, hanem az unokanak/dedunokanak adtak egyébként.


És igazad van 18as,nem kell elmondani semmit, az a megoldás.Nekem jó amúgy a kapcsolatom velük, de idegesítő az állandó okoskodásuk, még akkor is, ha jót akarnak.


Amúgy megmondtam neki, h miért van rá szükségem. Azért írtam ki a kérdést, mert nagyon felbosszantott, h már megint spórolni kell az unokajan...es még mielőtt megint megkapnam, h penzehes stb vagyok: használt babakocsikat is nézek, de egyelőre nem volt olyan eladó, amilyet szeretnék.

2021. ápr. 25. 08:50
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!