Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek ez normális?

Szerintetek ez normális?

Figyelt kérdés
Terhes vagyok épp, a babakocsi kiválasztása nagy dilemmát okoz. És az apósom már legalább második alkalommal kérdezte meg,teljesen komolyan, hogy kell az a babakocsi egyáltalán??! Hova megyünk vele?! Egyszerűen nem értem, hogy ezt hogyan gondolja és miért... Nagyon felbosszantott vele. Egy racionális megoldás jutott eszembe, hogy esetleg megvenné ő, de amilyen skót, ez szinte kizárt. Szóval nem értem. Van olyan köztetek, akinek nem volt? Nekem első babám, de egyszerűen nem értem, hogyan lehetne nélkülözni ezt az eszközt? Legyek állandóan a lakásban a gyerekkel?! Természetesen fogok venni, nem tantorít el, csak próbálom megérteni az újabb hülyeségét.

2021. ápr. 24. 22:34
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
63%

Ezzel a hordozás dologgal nem igazán értek egyet. Én is vettem kengurut vittem a lányomat úgy most kb 6 kiló de a derekam leszakad fél óra séta után, nem egészséges a gerincnek egyáltalán pláne egy súlyosabb gyereket cipelni benne. Persze valakinek ez válik be de a kérdező babakocsit akar nem hordozót.

Egyébként anyosom nekem is beszólt mikor babakocsit vettem a saját penzemből es az csak 40 ezer volt. Nem kell hallgatni senkire se.

2021. ápr. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
52%

Utolsó: ha kengurut vettél, akkor ne csodálkozz. Egy ergonomikus csatosban vagy pláne szövött kendőben meg se érzi az ember azt a 10 kilót.


Kérdező: 150-et költeni babakocsira tök felesleges, de majd rájössz. Én használtan vennék, csak a mózes rész miatt, amit 4-5 hónapos korára úgyis kinő és utána vennék egy olyan sportbabakocsit, ami már jó végig.


A kiságyat meg azért vették, hogy ott is aludhasson majd a gyereked. Örülni fogsz neki, hogy lesz ilyen lehetőséged... A gyereket se te, se ők ne sajátítsátok ki, mert ő nem egy tárgy, hanem egy önálló, szuverén lény lesz.

2021. ápr. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
59%

Teljes mértékben egyetértek a 22.válaszolóval

Mi is 165e ftért vettük a babakocsit,és teljesen felesleges volt,5 hónapig használtuk,még garanciás is volt

Kislányom utálta,egyszerűen nem maradt el benne,én hiába akartam

Eladtam,áron alul,és vettem egy sportbabakocsit helyette,egy minőségit,Kindercraft Grande


Jön a 2.baba,veszek egy hordozót,amibe hazahozzuk,meg ha vinni kell oltásra,bele tudjam rakni az autóba


Nem veszek 3az 1ben babakocsit

A sportot is le lehet vizszintesig dönteni,tökéletes



Ha ragaszkodsz a 3az 1ben babakocsihoz nézz szét a neten,használtan

Tényleg ki lehet fogni a jó állapotú babakocsikat

Ha érdekel,ha gondolod, nagyon szivesen küldök linket,aki ezzel foglalkozik,alig használt babakocsikat árul,a bolti ár töredékéért

Irj majd rám privátban,és elküldöm

2021. ápr. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
84%

Így utólag már én is úgy vagyok vele hogy kell kell de nem egy drága csúcs szuper.

Dragat vettem mindent tud, jól működik minden terepen. De arra hogy megyek vele pár kört a parkban jó lett volna egy használt 10 ezres sima egyszerű kocsi ami dönthető! Ha Pesten laknank, és egesznap mennék boltba, plazaba, stb akkor oké, legyen jó kocsi és valahogy nézzen is ki.

De amire pl mi használjuk arra tökéletes az alap kocsi.

Hordozot hamar kinottuk, mozest hamar kinottuk, a sport részt is kevés ideig használtuk mert mikor ment rendesen, msr nem volt el a kocsiban.

2021. ápr. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
78%

Lesz olyan alkalom amikor babakocsi fog kelleni.Akkor jó,ha van.

Inkább porosodjon és használd keveset minthogy pont akkor ne legyen amikor szükség van rá.

A hordozó kendő és a kenguru is jó,de ha jön az eső,a hó (mert még sajnos most is van pedig lassan nyár van..),a szél,a kánikula,a 40 fok nem lesz kényelmes se neked se a babának.

Mindig van olyan időjárás amikor nem alkalmas magadon hordozni.Ilyenkor jó ha van egy fedett,védett babakocsi főleg újszülöttnek. :D

2021. ápr. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
88%

Lassan feltenném a kezem a sok hordozós közt,hogy szót emelhessek a "nem kell,ne vegyél" hullámban ugyan is én is vettem hordozókat,kendőt és kengurut (még fém vázas hordozóm is volt túrázni),de én egyszer-egyszer használtam mindet.Talán a csípő hordozó volt az egyetlen amit használtam többször is.


Nekem van futóbabakocsim,nagy kerekű "terepjáróm" túrázni,és városi kis sport babakocsim is van.

Nekem pont hogy ez jött be. :D

Nyáron zavart,hogy melegítjük és izzasztjuk egymást,télen annyi ruha volt rajtunk hogy meg se próbáltam bele tuszkolni egyikbe se.

2021. ápr. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
84%
Saját lakásukba kiságyat? Figyelmesek, hogy ha vendégségben vagytok náluk, a kicsi nyugodtan tudjon pihenni. Ne keríts olyan nagy feneket az apósod kérdésének. Nagyon várják a kicsit, és most ez a téma. Nem szabad mindig valami hátsó gondolatot keresni. Hiszen a ti gyermeketek az ő unokájuk.
2021. ápr. 27. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

Anyámék is vettek kiságyat,hogy ha náluk vagyunk tudjon aludni a kicsi rendesen.Jó viszonyban vagyunk,egy kerülettel arrébb laknak így elég sokszor megyünk hozzájuk.szerintem ebben semmi rossz nincs,figyeltek a kicsi kényelmére és biztonságára.csecsemőt ágyon altatni még csak-csak lehet ha nem mozog,de nagyobb babát nem lehet csak úgy ott hagyni egy hálószobában.Leesik,lemászik,bele nyúl dolgokba,szájába vesz mindent..

Praktikus volt egy kiságy.

2021. ápr. 27. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
39%

De nem ertem miert kell a masik penztarcajaban turkalni ugymond, rabeszelitek itt az anyukat, hogy hasznaltat vegyen ne a dragat. De ha egyszer o megteheti es azt szeretne... az anyagiak sem egyformak ugyebar...ne ertsetek felre en is kimornyezettudatossagi okokbol a hasznalt mellett vagyok. De!

Ez kb olyan mjmintha egy gazdag embert aki a legujabb bmw vagy akarmilyen autot akarja megvenni, gyozkodned hogy minek az, jo az olcso hasznalt auto is...

2021. ápr. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

Nem beszélték rá.Aztmondták el,hogy ők mit javasolnak.

Mindenki úgy kezdi,hogy a pénztárcájának megfelelő legjobb babakocsit veszi meg.Többnyire.

Aztán meg is bánjuk,mert rengeteg pénz elmegy valami olyanra amit utána nem tudunk használni vagy nem szeretünk.

Kis kerekű babakocsik,nehéz babakocsik,nem helytakarékos babakocsik,nem bolygósítható babakocsik,kényelmetlen babakocsik..

Mind mind sok pénzbe fájt aztán alig lehetett rá vevőt is találni hiába alig használt és hibátlan :D

2021. ápr. 28. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!