Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hetes nyaralás babával,...

2 hetes nyaralás babával, vagy 1 hetes nélküle?

Figyelt kérdés

Júliusban szeretnénk elmenni nyaralni, két verzió van.

Az egyik, hogy két hétre megyünk a lányunkkal és a szüleimmel együtt, a másik pedig hogy egy hétre kettesben a párommal. Utóbbi esetben a lányunk maradna itthon a szüleimmel, anyukám boldogan vállalkozna a 0-24-es bébiszitter szerepre.


Ami miatt vacillálok, hogy nem tudom, hogy viselné a repülőutat, ott mennyire könnyen szokná meg a környezetet... Akkor lesz majd 4 hónapos. Nem egy sírós baba, az éjszakáink nyugodtak egyelőre (8 körül letesszük aludni, másnap reggel 7-8-ig alszik ébredés nélkül).

Európán belül mennénk mindenképpen, Costa del Sol részét néztük eddig, de én Görögországba is szívesen mennék.


Akik voltak már fél évesnél kisebb babával nyaralni, mik a tapasztalataitok? Élvezhető volt a nyaralás? Nálunk jönnének szüleim is velünk, így kicsit könnyebb lenne, de nyilván egy 4 hónaposnak még ez nem akkora élmény, mint mondjuk egy 2 évesnek.


Köszönöm szépen előre is a válaszaitokat!


2021. ápr. 29. 22:24
1 2 3 4 5 6
 21/57 Derjaderja ***** válasza:
77%

Hú, tőlem ez mindenhogyan nagyon távol áll, még gyerektelen koromban sem jártam külföldre repülővel nyaralni.

4 hónapos gyereket semmikèppen sem hagynék egyetlen éjjelre sem másra, de az anyámat sem vinném magammal nyaralni.

Nekünk a lányunk 8 hónapos korára esett az első nyár, pár napit voltunk belföldön vele, a párom kiskamasz fiával és a kutyával egy panzióban. Így picit szívás volt, de egy belföldi hotel szerintem babával is pihenés lett volna, sok helyütt van gyerekfelügyelet (de ahogy mondtam, mi a kutyát sem szerettük volna lepasszolni, ez mar lehet a mi bajunk 🤣).

2021. ápr. 30. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 A kérdező kommentje:

Azért le ne harapjátok már a fejemet, mert mi máshogy gondoljuk, mint ti... Meg mi az, hogy korai volt a baba... Másfél évig próbálkoztunk, mire összejött, úgyhogy szerintem bőven volt időnk gondolkozni, hogy mit hogyan tervezünk.

Megyünk itthon is majd le a Balatonhoz nyaralóba, de az össze sem hasonlítható egy tengerparti nyaralással, szerintem ezt mindenki tudja. Mi pedig nagyon szeretünk menni, ősszel is még aktívan jártunk nyaralni, utaztunk. Én január vége óta nem voltam sehol és már nagyon hiányzik. Nem égető probléma, tudom, de ha van lehetőségünk, miért ne mehetnénk?! (akár gyerekkel, akár nélküle)


Nekem anyukám a férjemen kívül a legnagyobb támaszom, mindenben segít a mai napig. Imádja a lányunkat is, az a fajta nagyi, akire bármikor rábíznám a gyereket, mert tudom, hogy a szeme fénye, ugyanúgy félti, óvja és szereti, ahogyan engem gyerekkoromban. Anyósomékkal is hasonló a kapcsolat amúgy, januárban velük voltunk síelni például. Semmi rosszat nem látok abban, ha a nagyszülők, dédszülők is az életünk részei és nem 2 havonta egyszer találkozunk velük.


Ősszel már biztosan megyünk a lányunkkal együtt is, ez a kérdés a nyári hónapokra vonatkozna leginkább.

2021. ápr. 30. 08:35
 23/57 anonim ***** válasza:
66%

Ha ez egy eldöntött kérdés, mi a bánatnak irod ide ki?!


Mindenki azt mondja hülyeség, te meg csak belemész, elviszed... gratulálok, jó hogy tanacsot kértél. Feleslegesen 🤣

2021. ápr. 30. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 A kérdező kommentje:
Nem az volt a kérdés, hogy mehetünk-e szerintetek, vagy hogy a gyakorikerdesek.hu válaszadó közössége szerint időben vállaltunk-e gyereket.
2021. ápr. 30. 08:56
 25/57 Derjaderja ***** válasza:
83%

Én azért kezdtem azzal, hogy alapból se vagyok nyaralós típus, hogy érezd, hogy nem megszólni akarlak. Tengerparton még sose nyaraltam. Munka kapcsán voltam sokfelé es utalom a repülést meg az idegenséget meg a hoteleket.


De szerintem tényleg a 4 hónaposnak korai 1 het Nélküled. Nemcsak az a két opció van, hogy nem részei az életnek a nagyszülők meg hogy 1 hétig náluk vannak, Ti meg külföldön.


Irigylem, ha ilyen jóban vagy Anyukáddal és ilyen fiatal is. Ha velük mentek, akkor minden megoldódik: tudnak is vigyázni a babára, közel is vagytok és együtt is mind.


Az alvása 4 hónapos korig még sokat változhat. Nem akarlak riogatni de pont 4 hónaposan van sok babánál egy alvásromlás.

2021. ápr. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 anonim ***** válasza:
67%
Ha 1 évet nem bírsz ki tengerpart nélkül, akkor jogos, hogy minek kellett gyerek? Nem hagynám nagyira a 4 hónapos gyereket 1 hétre. Sokkal kevesebbet fog már aludni, hasfájós is lehet még akkor, ha most nem az, nem azt jelenti, hogy nem is lesz. Aztán mamának annyira elege lesz, hogy azt mondja, soha többet. Plusz, érezni fogja, hogy nem te vagy vele. Hiába van sokat most is a mamával, tudni fogja, hogy nem te vagy és 2 nap múlva már hiányozni fogsz neki, amit sok sírással fog jelezni. Én sehova se mennék, 1-1 napok Balcsin, termálba, de ha nagyon muszáj, akkor 1 hét belföldön.
2021. ápr. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 anonim ***** válasza:
79%

Ez a kèrdès nálam kiütötte a biztosítèkot.Ilyen helyzetben külföldön nyaralgatni babával?

Másra hagyni egy hètre?A szívem megszakadna.A nyaralásra azèrt vinni valakit, hogy ti szusszanhassatok?Terhedre van a saját gyereked?Ez nevetsèges.Vagy inkább siralmas.Èlvezd inkább a babaság minden pillanatát, mert olyan hamar elmúlik.

Mindennek megvan a maga ideje.

Ha már gyermeked van, az önközpontúságból legfőbb ideje kilèpni.

2021. ápr. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 anonim ***** válasza:
63%

Én nem mennék külföldre gyerek nélkül. Bármi van, hogy jössz haza?


Belföldre mennék egy hétre max gyerek nélkül, de inkább vinném magammal.

2021. ápr. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 anonim ***** válasza:
65%
Nem megsèrtődni kell amièrt nem olyan válszokat kaptál amilyenre számítottál, hanem el kellene gondolkodni rajtuk, meg az èlet nagy kèrdèsein.Hasznodra válna.
2021. ápr. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem azért a jelen helyzetben azzal is számolni kell, hogy mi van, ha lezárják a határokat, mert megugrik a fertőzöttek száma, törlik a járatokat, karaténba kerülsz vagy valami hasonló? Akkor már hirtelen 3 hét is lehet abból az egy hétből. Én jövő nyárra halasztanám a közös tengerpartot, akkor már a kicsi is élvezné, nem csak aszalnád a parton a melegben. Egy évet kibírsz tengerpart nélkül, főleg a mostani helyzetben.
2021. ápr. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!