Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hetes nyaralás babával,...

2 hetes nyaralás babával, vagy 1 hetes nélküle?

Figyelt kérdés

Júliusban szeretnénk elmenni nyaralni, két verzió van.

Az egyik, hogy két hétre megyünk a lányunkkal és a szüleimmel együtt, a másik pedig hogy egy hétre kettesben a párommal. Utóbbi esetben a lányunk maradna itthon a szüleimmel, anyukám boldogan vállalkozna a 0-24-es bébiszitter szerepre.


Ami miatt vacillálok, hogy nem tudom, hogy viselné a repülőutat, ott mennyire könnyen szokná meg a környezetet... Akkor lesz majd 4 hónapos. Nem egy sírós baba, az éjszakáink nyugodtak egyelőre (8 körül letesszük aludni, másnap reggel 7-8-ig alszik ébredés nélkül).

Európán belül mennénk mindenképpen, Costa del Sol részét néztük eddig, de én Görögországba is szívesen mennék.


Akik voltak már fél évesnél kisebb babával nyaralni, mik a tapasztalataitok? Élvezhető volt a nyaralás? Nálunk jönnének szüleim is velünk, így kicsit könnyebb lenne, de nyilván egy 4 hónaposnak még ez nem akkora élmény, mint mondjuk egy 2 évesnek.


Köszönöm szépen előre is a válaszaitokat!


2021. ápr. 29. 22:24
1 2 3 4 5 6
 51/57 A kérdező kommentje:

Anyukám 49 éves, mind a két oltását megkapta még márciusban. Ők is utaznak apukámmal aktívan, egyikőjük sem kapta el eddig a covidot. Ahogyan mi sem. Nem megyünk nagy tömegbe, ha hazajövünk, teszteltetünk és amíg annak nincsen eredménye, karantén. Senkit nem veszélyeztettünk soha.

Azt meg nevetségesnek tartom, hogy valakinek az a "társadalmi felelősségvállalás", hogy az országhatárt át nem meri lépni, de közben a Tesco, Interspar, Lidl nagybevásárlással nincs baja... Másra meg, aki elmer indulni valahová, sőt, még próbálja jól is érezni magát a körülményeket figyelembe véve, arra ujjal mutogat, meg trágárkodik.

2021. máj. 1. 21:58
 52/57 anonim ***** válasza:
100%

A bevásárlás kicsit muszáj, míg egy négy hónapossal nyaralgatni (vagy egy hétre másra bízni, ami szorongást, kötődési problémákat okozhat) nem.

Korábban írtad, hogy könnyebb a bezártságot/nem utazást elviselni annak, aki évente csak egyszer jár nyaralni... szerintem ez teljesen ember függő. Aki csak egyszer engedheti meg, akár pénz, akár szabadság szűke, akár más miatt, annak ugyanúgy fájhat, ha a kis 7-10-14 napos, egyetlen kikapcsolódásáról le kell mondania. Kicsit visszatetsző, ahogy írod, hogy miért ne mennétek, ha megengedhetitek magatoknak. Sokan mások is megengedhetnék, de figyelembe veszik, hogy a vírus miatt most visszafogottabbnak kell lenni, de vírus nélkül is alap a többségnek, hogy egy négy hónapossal nem tervezünk se ilyen utazást, se otthon hagyást.

2021. máj. 1. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/57 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak nem magán géppel mentek, nem félsz, hogy mindent lezárnak egyik napról a másikra, mint ősszel? Én biztos nem mennek sehova így, ilyen helyzetben a gyerekem nélkül.
2021. máj. 2. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/57 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, legalább azt a tanulságot vond le: a válaszolók egyetértenek abban, hogy fura, hogy egyáltalán felmerül egy négyhónapostól külön nyaralni. Szerintem tök mindegy, ki hova megy covidban, engem abszolút nem érdekel, nyilván csomó válaszoló irigy is, igen. De egy 4 hónapost egy hétre az anyja nélkül hagyni olyasmi, amit csak egy súlyos krízishelyzet indokolhat, egyébként pedig az elhanyagoláshoz hasonlatos. Iszonyat súlyos stressz lenne neki, valószínűleg komoly következményekkel.
2021. máj. 2. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/57 anonim ***** válasza:
83%
A bevasarlas egy muszaj dolog es oda se csaladosan jarunk mindig csak 1 valaki a csaladbol... gondolom tinoda is mentek mind a 3an + a nagyi🤓
2021. máj. 2. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/57 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező, rögtön ké hónapra utazzatok el gyerek nélkül a két hét nagyon kevés lesz nektek ha 1 hónapos baba mellől már ennyire menekülni akartok. Reméljük a mama legalább őszintén szereti azt a szegény kislányt, hisz úgy tűnik elég sűrűn lesz rá hagyva mert ti nem náőttetek még fel a gyerekvállaláshoz.


Tudod kérdező, a gyerekvállalás jár bizonyos lemondásokkal, bár ezeket hiába is magyarázom. Úgyis lepasszoljátok a kislányt, mert ki kell pihenni azt a rettenetes időszakot mióta veletek van.

2021. máj. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/57 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom... mi a kutyát sem passzoltuk le senkinek ha elmentünk nyaralni. Inkább megoldottuk, hogy velünk jöjjön nyaralni. Pedig mikor örökbe fogadtuk javában felnőtt kutya volt, és a szüleink szívesen vigyáztak volna rá.

Én onnantól, hogy bárkiért, bármiért felelősséggel tartozok már az én gondom. Inkább legyen velem.

2021. máj. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!