Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hetes nyaralás babával,...

2 hetes nyaralás babával, vagy 1 hetes nélküle?

Figyelt kérdés

Júliusban szeretnénk elmenni nyaralni, két verzió van.

Az egyik, hogy két hétre megyünk a lányunkkal és a szüleimmel együtt, a másik pedig hogy egy hétre kettesben a párommal. Utóbbi esetben a lányunk maradna itthon a szüleimmel, anyukám boldogan vállalkozna a 0-24-es bébiszitter szerepre.


Ami miatt vacillálok, hogy nem tudom, hogy viselné a repülőutat, ott mennyire könnyen szokná meg a környezetet... Akkor lesz majd 4 hónapos. Nem egy sírós baba, az éjszakáink nyugodtak egyelőre (8 körül letesszük aludni, másnap reggel 7-8-ig alszik ébredés nélkül).

Európán belül mennénk mindenképpen, Costa del Sol részét néztük eddig, de én Görögországba is szívesen mennék.


Akik voltak már fél évesnél kisebb babával nyaralni, mik a tapasztalataitok? Élvezhető volt a nyaralás? Nálunk jönnének szüleim is velünk, így kicsit könnyebb lenne, de nyilván egy 4 hónaposnak még ez nem akkora élmény, mint mondjuk egy 2 évesnek.


Köszönöm szépen előre is a válaszaitokat!


2021. ápr. 29. 22:24
1 2 3 4 5 6
 31/57 anonim ***** válasza:
71%
Kár magyarázni neki... túl magas lovon ül ahhoz, hogy belássa, hogy egy felelőtlen döntést hozott...
2021. ápr. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 anonim ***** válasza:
87%

Valóban gondolj arra, ha esetleg beüt a krach és kint kell maradnotok karanténban (a covid mellett bármire lehet számítani mostanság), már nem 7napról lesz szó, hanem többről. Egy 4hónapos babának TE jelented a mindent. Persze lehet ellesz anyukáddal, de az nem TE leszel.

Nekem 10hónapos a gyerekem, 2019 őszén voltam utoljára utazni, előtte szinte havonta mentünk valahova kirándulni. Szóval megértem, ha hiányzik jövés-menés, de anyaként most a gyerekednek kell az első helyen állnia, nagyon nehéz. De még annyira picike.

2021. ápr. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem sértődök meg, magas lovon sem ülök.

Nyilván aki évente egyszer, vagy kétszer megy el nyaralni, az legyint és úgy van vele, hogy az idei kimarad. De nekünk ez egy hobbi, számomra ez a kikapcsolódás legjobb módja.


A "mostani helyzetről" pedig annyit, hogy sokkal nagyobb biztonságban éreztem magam egy szigeten, ahová 2 db negatív teszttel és health declarationnel lehetett menni, mint a helyi bevásárlóközpontokban a tömeg közepén, ahol boldog, boldogtalan egymást taposta... Igen, vigyázni kell és óvatosnak lenni, de azért ez nem egyenlő azzal, hogy az ember magára zárja az ajtót évekre.


A normális válaszokat köszönöm, még azokat is, akik nem értettek velem, vagy az ötletünkkel egyet feltétlenül. De a kéretlen "minek szültél akkor" válaszokkal nem tudok mit kezdeni.

2021. ápr. 30. 11:40
 34/57 anonim ***** válasza:
88%
Akkor menjetek, ha ez a fontos. Azt te tudod, hogy gyerekkel vagy anélkül tudsz kikapcsolódni. Neki még tök mindegy a nyaralás, szóval az ő szempontjából lényegtelen. Azt viszont még nem tudható, hogy 2-3 hónap múlva hogy viseli a távolléted vagy egy teljesen új környezetet.
2021. ápr. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 anonim ***** válasza:
73%

OKé kérdező az jó ha a nagyszülő az életetek része de az nem ha két hétig csicskának meg bébiszitternek használjátok csak mert nektek korai volt szerencsétlen gyerek.


Aztán meg sírsz miért lesz szívesebbe na nagyival a gyerek mint veletek. Komolyan annak meg nem lehet gyereke aki megfelelően foglalkozna is vele nem eldobná 4 hónaposan hogy pihikézhessen a kandúrjával.

2021. ápr. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 anonim ***** válasza:
66%
32es az ilyen gyerekeknek nem fog hiányozni a kérdező mert hozzá lesz szokva hogy más van vele.
2021. ápr. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 anonim ***** válasza:
81%

Kérdező, az utolsó kommenteddel teljes mértékben egyetértek. Mi Tenerifén voltunk márciusban egy hetet, ahol akkor volt kb. 100 esetszám per nap, míg itthon többezres fertőzöttségi adatokat lehetett hallani, és nagyobb valószínűséggel kaphattam volna el a vírust a közeli Lidlben egy nagy bevásárlás során, mint a Kanári-szigetek egyik szigetén.

Én inkább csak a babára reagálnék. Egy 4 hónapos babuci még nagyon pici, eszik-alszik, közötte picit nézelődik. Nagyon kell Neki az állandóság. Ezt az állandóságot nem tudod garantálni neki egy tengerparti nyaralás során 40 fokban kint a tengerparton vagy épp bent a szállodai szobában. Ha ez utóbbit választod, anyukádat kvázi száműzöd a szállodai szobába, ahonnan napi kétszer fél órára szabadulhat ki megsétáltatni a babát a hőség, UV, egyebek miatt. Ennek nem sok értelme van, anyukád vajon mennyire örülne neki...?!

Én biztosan nem hagytam volna itthon egyik gyerekemet sem 4 hónapos korukban. Össze voltunk gyógyulva ennyi idős korukban mindhárom gyerekemmel. Nonstop szopiztak, baromi körülményes volt megoldani egy egyszerű strandolást is a szomszéd tavon.

Maradnék annál, hogy itthon egy hét a babával, bár a tengerparttal kapcsolatos véleményem fenntartom, mindegy, hol nyaraltok, a baba mindenhol az állandóságra, nyugalomra vágyik...anyukád újfent bent a nap 24órájából 22 órában a szállodai szobában, csak épp Magyarországon. Ez kitolás a mamával!

Viszont akármennyire is bízom anyukámban, nem hagynám Rá egy hétre a pici 4 hónapos babámat, sem belföldön, sem külföldön. Ez a nyár nálatok most arról szól, hogy pici babátok van. Alakítsátok a programjaitokat ennek megfelelően! Menjetek pár órát strandolni, kikapcsolódni a baba nélkül, ha nagyon vágytok rá, vagy vigyétek anyukádat magatokkal strandolni, egy-egy nap talán neki is, a babának is belefér! Ennyi. Én nem gondolkodnék a helyetekben ebben az évben hosszú utazásban sem belföldön, sem külföldön...és egyáltalán nem a vírus miatt, hanem a babád miatt.

2021. ápr. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 anonim ***** válasza:
36%

Ez az a gondolkodás, ami bizonyítja, hogy nem álltál készen a babára...

Hogy az fontosabb, hogy te fényűzően nyaralhass, de az, hogy a gyerek ezt mennyire élvezné (megsúgom, semennyire) az már mellékes....


Anya vagy. Most nem te vagy az első, hanem a babád...


Nem azt mondom, hogy élj bezárva, nem... mi is elvoltunk nyaralni gyerekkel. Pont 4hós volt. 3napra, belföldön. Eszem ágába se lett volna lepasszolni csak magam miatt.

(Elötte minden évben 2hét tenger volt a nyaralás, csak hogy viszonyítsunk...)


Egyébként 38as minden szavával egyetértek.


Felelőtlen vagy, ez ennyi. Nincs mit szépíteni....

2021. ápr. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 anonim ***** válasza:
80%
Négy hónapost semmi esetre sem hagynék másra, akkor sem, ha boldogan vigyázna rá. Élettanilag nagyon rosszat tesz.
2021. ápr. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 anonim ***** válasza:
63%

Szóval most kb 1 hónapos a gyerek, de te már kötetlen nyaralásról álmodozol. Nagyon pofán fog csapni még az élet, meg hogy mivel jár egy gyerek. Biztos, hogy kellett?

Azért mert másfél évig tartott összehozni, attól még nem biztos, hogy érett vagy rá.

2021. ápr. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!