Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hetes nyaralás babával,...

2 hetes nyaralás babával, vagy 1 hetes nélküle?

Figyelt kérdés

Júliusban szeretnénk elmenni nyaralni, két verzió van.

Az egyik, hogy két hétre megyünk a lányunkkal és a szüleimmel együtt, a másik pedig hogy egy hétre kettesben a párommal. Utóbbi esetben a lányunk maradna itthon a szüleimmel, anyukám boldogan vállalkozna a 0-24-es bébiszitter szerepre.


Ami miatt vacillálok, hogy nem tudom, hogy viselné a repülőutat, ott mennyire könnyen szokná meg a környezetet... Akkor lesz majd 4 hónapos. Nem egy sírós baba, az éjszakáink nyugodtak egyelőre (8 körül letesszük aludni, másnap reggel 7-8-ig alszik ébredés nélkül).

Európán belül mennénk mindenképpen, Costa del Sol részét néztük eddig, de én Görögországba is szívesen mennék.


Akik voltak már fél évesnél kisebb babával nyaralni, mik a tapasztalataitok? Élvezhető volt a nyaralás? Nálunk jönnének szüleim is velünk, így kicsit könnyebb lenne, de nyilván egy 4 hónaposnak még ez nem akkora élmény, mint mondjuk egy 2 évesnek.


Köszönöm szépen előre is a válaszaitokat!


2021. ápr. 29. 22:24
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:
90%
Kérdező, tételezzük fel, hogy elmentek nyaralni egy hétre gyerek nélkül. Szállodában laktok, én is úgy csinálnám, hiszen kényelmes. Na de valakin a szállodában kitör a covid. Akkor máris nyertetek két hét karantént, nem tudtok hazajönni. Az már három hét, a gyerek négy hónaposan ennyi idő alatt el is felejt titeket.
2021. ápr. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:
53%

Azért a rosszindulatú válaszból sincs hiány. A kérdező tök szerencsés, hogy jóban van az anyjával és ugrik neki, meg megteheti, hogy ide oda megy nyaralgatni, síelni, én ezt irigylem, és ahogy elnézem más is, de azért ilyen durván nem kell leszólni.

Máskülönben, nekem sem jutna eszembe egy 4 hónapost anyámmal hagyni, egyszerűen, mert ő az én gyerekem és vele akarok lenni. A babák alkalmazkodók, totál hidegen hagyja majd, hogy a világ mely szegletén héderel, mivel neki 4 hónaposan is még TE vagy a világ, épp ezért nem jó ötlet itthon hagyni. A két hét első 2-3 napja biztos nehéz lesz, mert nyűglődik az új hely, az időzóna, a páratartalom, a szagok meg miegymás változása miatt, de hamar megszokja és tudtok nyaralni. Mondjuk nem olyan lesz mint kettesben, mert, ha eszik, sír, fáj a hasa, téged akar majd, nem a nagyit, de két nyűglődés között azért pancsolhatsz a tengerben.

2021. ápr. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 A kérdező kommentje:

Huha, pár válaszadónak is kijárna már egy kiadós nyaralás, mert ezt a szintű frusztráltságot, rosszindulatot nehéz lehet kezelni minden nap.


Lepasszolás, eldobás, elhanyagolás...

Olyan jó, hogy úgy állítotok dolgokat, hogy 0, ismétlem 0 rálátásotok van az életünkre. A való életben is ekkora arcotok van, vagy ott szürke kisegérként megbújtok a sarokban? Aztán úgy vagytok vele, hogy itt az interneten arc nélkül lehet beszólogatni nyugodtan. Remélem ettől jobbat aludtatok! :)

További szép hétvégét, remélem lesz lehetőségetek kimozdulni picit. Hátha sikerül ezzel a rengeteg rossz energiával is kezdenetek valamit.

2021. máj. 1. 17:34
 44/57 anonim ***** válasza:
65%
Kerdező, tényleg visszajöttél gúnyolódni? Nos, nem kicsit vagy átlátszó, de mindegy. Sok választ kaptál, nem a válaszolók tehetnek róla, hogy neked nem tetszik, amit mondanak - elméletileg azért tettél fel kérdést, mert érdekelt a véleményük. Na mindegy, jó nyaralást.
2021. máj. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 A kérdező kommentje:

Nem, engem nem érdekelt az a fajta vélemény, hogy adjam örökbe a gyerekemet, meg hogy mennyire el van hanyagolva.

Egy kérdést tettem fel, hogy 2 hétre menjünk babával nyaralni, vagy 1-re, de nélküle. Nem azt, hogy kinek mi erről a véleménye, vagy hogy mit gondolnak arról, ha a nagyszülők besegítenek (mert többen ezt is véleményezték szerencsére). Sokan rettenetes stílust engedtek meg maguknak a "szólásszabadság" címszó alatt, meg hogy én kérdeztem... Elszomorító, hogy ők gyereket nevelnek, mert nagyon kérdéses, hogy mit tudnak így tanítani a gyerekeiknek? Hogyan rúgjunk bele a másikba?!

2021. máj. 1. 17:50
 46/57 anonim ***** válasza:
69%
Nálad biztosan többet tanítanak a gyereküknek, mert hogy te nem is akarod látni.
2021. máj. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 A kérdező kommentje:
Persze, rögtön külön is költözik, ha hazajöttünk a nyaralásról! :))
2021. máj. 1. 18:02
 48/57 anonim ***** válasza:
79%
Kérdező, én a való életben is ekkora arc vagyok. Meg vagyok annyira önálló is, hogy el tudjam dönteni közönség nélkül is hogy hogy menjek nyaralni. Igazad van, valóban ránk férne a nyaralás, hozzá vagyunk szokva az évi 10-14 nap tengerpart, 1 hét Balatoni szálloda, 1 hét wellness, 4 napos szilveszteri buli, meg több kicsi belföldi hosszú hétvége kombóhoz. Viszont van annyi önfegyelmem, hogy csak 1 hét Balaton fért bele az első babás nyáron. Most idén szintén, mert van eszem. Utána szép lassan ráérünk visszaállni. Te tudod. Szép nyarat!
2021. máj. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 anonim ***** válasza:
84%

Akkor menjel a p...csba nyalarni ezt a valaszt vartad?! Menjetek 2 hetre egyutt a gyerekkel, nagyival, ha annyira imad mindenki mindenkit.


Kezeld mi is megtehetjuk, 3 havonta nyartunk nyaralni, epp a fulop szigetekrol “estunk haza” amikor itthon beutott a covid marcius kozepen mult evben. Azota sehova se mentunk (2 gyerekunk van) mert fontos szamunkra a tarsadalmi felelossegvallalas es a csaladunk egeszsege. Ha neked nem szamit se a sajat se a gyereked se anyad egeszsege akkor menjetek a banatba innen es jatszatok a maldiv szigeteken nagy boldog csaladosat. Remeljuk a nagyinak nem megy ra az elete...

2021. máj. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 anonim ***** válasza:
90%
Nézd kérdező, én megértelek téged, mivel én is nagy utazós vagyok, ez nem olyan, amit “kiél” az ember szülés előtt, hiszen ahhoz túl sok csodálatos hely van a világon, de még Európán belül is. Ugyanakkor abban van igazság, hogy egy ilyen pici baba mellől elmenni csak nagyon indokolt esetben lehet, pl kórházba kerülsz, mivel annak a babának elsősorban rád van szüksége! Nekem most 2 hónapos a babám, konkrétan az nehezemre esik egyelőre, hogy másfél órára elmenjek edzeni úgy, hogy fejek le tejet, előtte megszoptatom és a férjem vigyáz rá. Pedig első pillanattól kezdve sok ember veszi körül, itt is van lelkes nagymama, aki vigyáz rá, amíg én pl lepihenek, de kéznél vagyok, ha bármi gond van. Őszinte leszek, nem tudom elképzelni, hogy egy 4 hónapos baba mellől mindkét szülő egy hétre elmenjen. Neki jelenleg te jelented a világot, ha egyik pillanatról a másikra eltűnsz, ki tudja, hogy reagálna? És azért mégsem tudnál csak úgy hazaugrani, ha mégsem úgy alakulnak a dolgok. A világ megvár, lesz jövőre is. És ezt úgy írom, hogy nekem a tavalyi évre 3 külföldi nyaralás volt betervezve, ebből egyet tudtunk megvalósítani, azt is úgy, hogy izgultunk, hazajutunk-e, mert folyamatosan változtatták a járatok indulását, a tervezett 9 nap helyett 11-et voltunk úgy, hogy már napok óta kint voltunk, mire jött az üzenet, hogy a járatunk 2 nappal később indul. Volt ez augusztus végén, amikor pont bejelentették, hogy szeptember elsején zár az ország, izgulhattunk, hogy vajon még hazaérünk-e (egy nappal előtte sikerült!). Ekkor már várandós voltam, idén nem megyünk sehová, mert akárhogy nézem, nem reális ilyen pici babával, ahogy nélküle sem ennyi idő. Majd jövőre!
2021. máj. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!