Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor múlik el a "mindent...

Mikor múlik el a "mindent megkóstol" időszak?

Figyelt kérdés

Tiszta ciki volt múltkor is, mentünk a játszótérre, és amíg próbáltam összeszedni a holminkat, egyből rávetette magát más gyerek játékára a homokozóban, komolyan olyan már lassan, mint valami bulldog.

10 hónapos, még persze nem várom el tőle, hogy ne az legyen az elsődleges ismerkedés (és játék), hogy a szájába vesz és megrág dolgokat, de azért már jó lenne, ha erről lassan leszokna :D

Akinek hasonlóan nyalogatós-rágcsálós volt a gyereke, mikor múlt el? Mikor lenne reális ezt elvárni már tőle?


2021. jún. 4. 20:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
19 hónapos a fiam és még mindig rágcsál, most mondjuk jönnek a fogai is. A homokozóban a homokot és esetleges kavicsokat is simán megkóstolná, ha nem lennék résen. Azt olvastam, hogy ez akár 2 éves koron túl is előfordulhat, úgyhogy én még nem reménykedek.
2021. jún. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem az a ciki h te ezt gondolod errol ez téged minősít nem őt. Amugy elmult masfel evesen a lanyomnal de most 2 es fel evesen megint vesz a szajaba dolgolat de most mar azert h idegesitsem vele es engem tesztelget!
2021. jún. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A nagynál 16 hónaposan múlt el, a kicsi 2 múlt, de a minap megint előfordult, pedig azt hittem, hogy túl vagyunk vele is...
2021. jún. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
13-14 hónapos kora körül már nagyon ritkán vett bármit is a szájába.
2021. jún. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

17 hós ikreim közül a lányom, mindent a szájába vesz.

Hihetetlen mennyi homokot, füvet kavicsot stb veszek ki a szájából nap mint nap.

A fiamra ez alig alig jellemző.

2021. jún. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
22%
10 honaposan mar homokozozhat? Nem korai?
2021. jún. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Hintázni vittem ki, de kb oda se bagózott, pedig amúgy nagyon szereti, tányérnyi szemekkel fixírozta a gyerekeket a homokozóban, hát odavittem. Amúgy nem tudom, mire kéne megérnie a homokozáshoz, nyilván formákat még nem fog kiönteni meg homokvárat építeni, de a homokban túrni meg sarazni meg ilyesmit azt nagyon élvezné szerintem már most is (házi homokozónk még nincs, de hamarosan az is lesz, és akkor kiélheti ezeket a vágyait, ha vannak - abból kiindulva, hogy a zabkásával mit művel a tálkában, vannak).


Köszönöm mindenkinek a válaszát! Akkor ezek szerint ez is ilyen gyerek-függő dolog, mint kb minden :D De azért ahogy nézem, átlag másfél éves korra már ritkább a jelenség. Ez valahol biztató :)

2021. jún. 4. 20:44
 8/12 anonim ***** válasza:

Hat en a macskaurulek miatt meg nem merem beletenni 10.5 honaposan. Epp ezert mert mindent a szajaba vesz.


Nem tamadasbol irtam, tenyleg erdekelt.

2021. jún. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mielott meg ujra ra lenne kerdezve, mi a gond a macskaurulekkel: az, higy ismeros korben egyik kisfiu homokozoban szedett ossze belgilisztat, es rettenetesen szenvedtek vele :(
2021. jún. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Az evidens, hogy miért gáz a macskakaki, ugyanakkor az nem csak az egy év alattiakra veszélyes, ha meg a gyerek potenciálisan 2 éves korában is mindent a szájába vesz, akkor addig nem mehet homokozóba? Ezt szerintem nem a gyerek kora szabja meg, hanem a homokozó higiéniai állapota.
2021. jún. 4. 21:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!