Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig fog tartani ez az...

Meddig fog tartani ez az önveszèlyes időszak?

Figyelt kérdés
Kisfiam hamar elkezdett mászni(7hòsan) s lassan minden törèkenyet el kellett rakjunk,amit el tudott èrni. Most tölti a 9 hòt,mindenhol feláll màr,s mindig azt szeretnè,amit nem szabad :D pl a virágcserèpben matatni,függönyt huzigálni,minden lehetetlen helyen felhùzza magát àllásba,a nem szabad ot kineveti sokszor,nem hallgat rà,huncutkodik. Eddig szuper volt,tök sokáig eljátszott egyedül is,illetve lekötöttèk a játèkai,most akkor játszik el jobban,ha leülök mellè,sokat foglalkozom vele minden nap,csak ìgy nehezen oldom meg a teendőket...Rengetegszer màszik fel rám is,ha eszem s ülök az asztalnál már csimpaszkodik a lábamba. Nèha elvan,sokszor a hülyesègekkel jobban,mint a játèkaival,de nèha már nem tudom mit adjak neki,hogy lekösse,mindig a bajt keresnè :D nem nagyon lehet őt 2 percre sem magára hagyni,ha meg mellèm rakom a konyhában állandòan felhùzza magát ès nagyon fèlek,hogy elesik s ráesik a kőre. Ha már nagyon necces járòkába rakom,de már ott sem játszik el,rögtön feláll,kiabál :D
2021. aug. 25. 16:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A virágcserepet idővel megunja, szerintem még jó ideig önveszélyesek. Ez egy ilyen időszak, a nagymozgások sokkal jobban érdeklik őket, mint leülni játszani, de elmúlik ez is idővel. A 4 évesem már úgy 1 éve elég megbízható, tudom,hogy nem a falra fog rajzolni és a gyurmát sem a szájába fogja venni, mászókán magabiztosan mászik és ahol már nem érzi magát biztonságban megáll, ismeri és felfogja a veszélyforrásokat stb. A kicsi most töltötte e 2-t, nyilván stabilabban közlekedik, mint babaként, de ő még simán csinál hajmeresztő dolgokat, ha elfordítod a fejed 1 percre.


Gyereke is válogatja, vannak kockázatvállalóbb és óvatosabb típusok, illetve természetesen ez is egy folyamat, egyre okosabbak és ügyesebbek lesznek és egyre kevesebb lesz a necces szituáció. A közös (szerep)játékot viszont még a 4 évesem is igényelné 0-24-ben :)

2021. aug. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A 2,5 évesem mostanság szokott le a veszélyes hülyeségekről. Nem mondom hogy teljesen megjött az esze, de össze se lehet hasonlítani az 1. és 2. szülinapja közti hajmeresztő időszakkal. A kisebbik persze most lett 1 éves, úgyhogy továbbra sincs nyugtom :)
2021. aug. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Változó nagyon, az én lányom már 1 évesen kezdett komolyodni, akkor már láttam némi értelmet a cselekedetei mögött, másfél évesen egészen megbízható volt, de ő egy komoly, félénk kislány, van olyan unokatestvér, aki 3 éves kora fölött is veszélyes dolgokat művel.
2021. aug. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%
Miért, elmúlik egyszer? 🤔 Szerintem majd egyszer felnő és elköltözik és akkor már nem nekem kell néznem, ahogy önveszélyes dolgokat művel.
2021. aug. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
10 hós a lányom, az segített sokat, hogy délelőtt játszóterezünk minden nap. Ha kell esetleg délután is. Ott hagyom neki, hogy négykézláb kotorjon, túrja a homokot, huncutkodjon. Ez nagyon sokat segített a "lakás lebontásán". Akkor bontotta jobban, amikor még nem jöttem rá, hogy óriási a mozgás és társaság igénye (bár inkább csak megfigyeli a gyerekeket) és nem fárasztottam le.
2021. aug. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok. Jól elfárad kint, nagyokat alszik, az alatt csinálom a házimunkát.
2021. aug. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Most lesz 2 a fiam. Olyan 1,5-2 hónapja van az, hogy ha szólok hogy vigyázzon akkor többnyire hallgat rám. Többnyire. Azért még ugyan így feláll az ágyon ha olyanja van, vagy felmászik oda ahova nem szabad. Ma pl egy kis székről esett le mert hiába szóltam neki csak vihogott
2021. aug. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

1,5 éves, néha gondol egyet, és kimászik a babakocsiból előrefele. De nagyon szar kocsi, pont holttérben van gyerek, nem látom, át sem tudom fordítani. Szóval a gyerek random kicsúszik a kocsiból miközben én azt tolom, aztán koppan egyet a járdán. Ilyenkor mindig megvigasztalom és elmondom neki, hogy ha ki akar jönni, akkor szóljon, ordítson vagy akármi, mert sajnos nem látom, mit csinál.

Tegnap végre jelezte a szándékát, egyszercsak felordított, hogy "mama nem, nem" (úgy nagyjából ennyi az aktív szókincse), de olyan hangosan, hogy azonnal néztem is, hogy mi a baja. De ő meg látta, hogy megállunk, úgyhogy nagy vigyorogva kimászott.

Nagyon remélem, hogy ezzel véget is ért a kamikaze időszak.

2021. aug. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Sokáig

(mi 8 évnél tartunk)

2021. aug. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nab@sszus. :)
2021. aug. 25. 23:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!