Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kb mikor kezd el szófogadóbb...

Kb mikor kezd el szófogadóbb lenni, értelmesebb egy egy éves gyerek?

Figyelt kérdés
2het mulva egy eves a fiam, de annyira szofogadatlan meg mindig, mikor lesz az ha raszolok nem csinalja, amit nem szabad? Nagyon faraszto, egyre rosszabb, nem lehet kordaban tartani, kiabal ok nelkul, minden apro porszemet a szajaba kapkod, aztan ha kiveszem a szajabol egtelen orditas vergodes van, arcon csapkod folyamatosan. Probalom picit nyugisabban nevelni, de elfogy a türelmem neha mar, jatszoterre se szivesen viszem, amit ott muvel.. Sztem ciki ha vergodik egy gyerek. Neha meg annyira csendesen eljatszik magaban, hozza se lehet szolni. Az ejszakai alvas is szornyu, akkor is orditozik, nem tudjuk miert, pedig koztunk alszik, sajat agyaban kb 1 orat alszik, egyebkent ténylegesen nem ebred fel soha.. Sőt felebresztem, hogy ne orditson. Masnak is ilyen a gyerek? Ezek mennyire normalis dolgok? Nekem eleg idegesítő, mert mi nem ilyenek vagyunk,én szeretnem, ha fegyelmezetten viselkedne. Hogy tanithatnam meg erre?

2021. szept. 9. 09:46
1 2 3 4 5
 11/41 A kérdező kommentje:
Sajnos mesélés őt nem köti le, nala nincs ilyen, hogy nyugi..probalom, de a konyvet csak eldobja. Neha ha mar almos ledolok vele, vagy lerakom, elragcsalja a parnajat es ennyi elalszik, delutan eddig aludt, csak miota meggyogyult betegségből, nem akar. Ő nem cumizik egyebkent, annak biztos hamarabb lenyugszik a babaja aki cumit ad neki, gondolom én.
2021. szept. 9. 10:23
 12/41 anonim ***** válasza:
100%
egyévesen teljesen irreálisak ezek az elvárásaid, hogy szófogadó legyen, meg maradjon nyugton, meg ne vegyen mindent a szájába... ebben a korban ezek jellemzőek a gyerekekre, tanulják a határaikat, alakul bennük, hogy meddig tartanak ők és hol kezdődik a világ, meddig mehetnek el (minden értelemben). türelem, türelem, türelem. játszótérre pedig vidd csak, mert ha a sok energiát nem tudja magából a friss levegőn kimozogni, csak még rosszabb lesz a helyzet. ha szerinted ciki, hogy "vergődik" (=?) egyévesen, akkor ezt a fejedben kell helyre tenni. még nagyon pici, nem várhatod el tőle, hogy fegyelmezetten viselkedjen. ha nagyon nem bírsz vele, inkább add bölcsibe, ahol szakemberek és kortársak között lesz, jobb az, mint egy halálra frusztrált, türelmetlen anya.
2021. szept. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 13 hónapos a kislányom. Még ő is mindent próbál a szájába venni, megrágni. A földről ő is minden koszt felszedne, és a szájába tömne, állandóan résen kell lenni mellette.

Ebben a korban ő még nincsenek azon az értelmi szinten, hogy megértések, mit, miért nem szabad. Szerintem. Nekem sincs másik gyerekem, így nem tapasztaltam, de feltételezem, hogy csak másfél-két évesen válnak majd annyira értelmessé, hogy meg lehessen nekik magyarázni bizonyos dolgokat.


Mi azért sokszor egy-két mondatban elmondjuk, miért nem szabad, egyszerűen, már csak azért is, hogy beszéljünk hozzá. De egyébként abból "ért", hogy erővel elvesszük tőle a számára veszélyes dolgokat. Ha hisztizik, akkor is csak határozottan "NEM" van, ahogy már fent írta valaki. Ha nagyon bedühödik, ő is csapkod, nyilván nem célzottan és nem szándékosan, ilyenkor eleve távol tartom az arcomtól. De ez azért ritkább.


Tudom, hogy nehéz és idegőrlő. De szerintem minimum fél évet, vagy még többet várnunk kell, hogy valamennyire meg tudjunk értetni velük dolgokat.


Egyébként ne érzed kellemetlennek, ha hisztizik mások előtt. Szerintem ez csak a mi fejünkben "gáz". Aki szülő, annak mindnek hisztizik, vagy hisztizett a gyereke már ugyanígy. Vagy majd ha szülő lesz, akkor az övé is fog. Attól, hogy épp csak a tiédet látják, más is sokat van ilyen cipőben. Én ha cirkuszoló gyereket látok a boltban, vagy máshol, nem gondolom, hogy "ÚÚRisten". Inkább együtt érzek a szülőkkel, mert tudom, hogy minden kisgyerekesnél vannak nagyon nehéz napok, és tudom, milyen, amikor épp az enyém csinálja a fesztivált. De elmúlik majd ez az egész életszakasz.

2021. szept. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg próbáld megmutatni egy dévényesnek, fura dolgokat művel pl. egy izomfeszesség. Ártani biztos nem árt egy felmérés, hátha segítene.
2021. szept. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nagyon fontos, amit a 13-as ír, szerintem sem ciki a hisztiző gyerek, amikor látható, hogy anya/apa pl. elvette tőle a követ (pedig milyen finom lett volna...), és ettől akad ki, vagy egy boltban mondjuk nem engeded neki hogy lepakolja a pultot, vagy épp atom fáradt, stb. Én is max. résztvevően szoktam nézni. Ez ilyen, akinek volt már gyereke nagyon pontosan ismeri a helyzetet.
2021. szept. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
89%

Egy egyéves gyerek kezd lassan áttérni az egy délutáni alvásra, mert nem fárad már el annyira, hogy délelőtt is álmos legyen.

Az én lányom 26 hónapos, nagyívben szarik arra a szóra, hogy nem. Ő akarja és kész. A fiam nem ilyen volt. Átérzem, min mész keresztül. Aki nem birkatürelemmel született, akinek fontos saját maga is (sajnos én ilyen vagyok), annak a gyereknevelés, pontosabban a kisgyerekes lét olyan, mint a ketrecbezárás. Mert lehet azt mondani, következetesen nem és kész, de mikor már eltelik a fél nap és sík ideg vagy, mert se wc-zni nem tudsz normálisan, se mást, főzni pl., amikor a gyerek mozog, felmászik, ugrál, pakol, fiókot húzogat, és most mondhatják a bezzeganyukák, úgy kell a lakást kialakítani, de erre sztem nem mindig van mód, szóval mikor már attól befeszülsz, mikor tesz magában kárt a gyerek, plusz még azt sem érti, hogy nem mászunk a polcra, na, akkor az a nap egy katasztrófa. Láttam olyan másfél évest strandon, a szülei a medence mellett hagyták kolbászolni, és ha csak annyit mondtak, nem, a gyerek nem csinálta. Na, nálunk ez nem így van. Ha megkérem, maradjon mellettem, kétesélyes, hogy marad vagy szalad. Ő ilyen. Frász vele a járdán sétálni. Engedjem el a kezét, különben hiszti van, én meg feszkóban lépkedek mellette, kifut-e az útra, kell-e ugranom. Ezek kis mikrostresszek, amiktől nem tud az ember nyugodt és következetes maradni. Az élet nem bölcsi, ahol minden anyuka türelmes gondozónő, aki következetesen mindig mindent időre és ugyanúgy csinál.

Nekük élni kell az életünket férjestől, háztartásostól, és ku.va nehéz ezt egy dacos gyerekkel, aki leszarja, ha tízszer is szépen kéred meg valamire.

Nem lesz jobb :).

2021. szept. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos sokszor nálunk is közelharchoz hasonlít a pelenkacsere és az öltözés. Van, hogy a férjemnek kell lefogni, míg én pelenkázok, vagy öltöztetek. Nekem is uralkodnom kell magamon, hogy ne legyek már előre ideges, ha közelednek ezek a műveletek. Nálunk időnként használ, ha pelenkázáskor könyvet, vagy más érdekes dolgot adok a kezébe, akkor nyugton marad egy ideig. De persze van, hogy ez sem segít...Én sem gondoltam, hogy ez az egész ennyire nehéz, és kimerítő lesz. Nálunk az is rátesz egy lapáttal, hogy születésétől nagyon rossz alvó. Nyilván sokkal rosszabbul viseli az ember ezeket a dolgokat, ha soha nem pihent, és szinte állandóan kialvatlan. Én azzal biztatom magam, hogy pár év alatt elmúlnak ezek a dolgok.
2021. szept. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 A kérdező kommentje:
16-os igen kb hasonlo habitusu emberek lehetunk, en is igy gondolom, merges vagyok ha kifaraszt már délre es nem tudom veghez vinni a tervezett dolgaimat, en nem igazan ulok meg egy helyben. Mellette azert idaig mindent tudok csinalni, nem akadalyoz, de ugye vannak ezek a dolgok egyre jobban es egyre jobban lefaraszt, felidegesit. Sajnos en nem vagyok turelmes, hiaba mondja barki.. Probalok, de en nem varok, pl ha maszik el a pelenkazas, oltozestol, inkabb lefogom.
2021. szept. 9. 10:53
 19/41 A kérdező kommentje:
Ja és azért aggaszt ez a sok minden, mert hamarosan azert szeretnék testvért neki, es nem tudom ezek mellett, hogy győzöm, nyilvan ferjem segít, ha itthon van, de ha nem.. Akkor? Lehet a gyerek viselkedesen is valtoztatna, fegyelmezettebb lenne? Kesobb tudna jatszani a tesojaval. Sajnos rokonok, nagyszülők csak havi egyszer talalkoznak vele, akkor egyebkent jobban viselkedik..
2021. szept. 9. 10:56
 20/41 anonim ***** válasza:
100%
egészen biztosan nem javítana a helyzeten a tesó! a tesó mindig visszaesést hoz, egy "tökéletes" nagyobb gyerek életében is (pl. ha már szobatiszta, elkezd mégis bepisilni, átmenetileg), most képzeld el egy eleve "problémás" gyerek mellé még egy újszülött, aki minden energiádat, figyelmedet elvinné, mit szólna a nagytesó? nyilván mindent megtenne, hogy kiprovokálja a figyelmedet...
2021. szept. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!