Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Háztartás baba mellet, ki...

Háztartás baba mellet, ki hogy oldja meg?

Figyelt kérdés

Lehet uncsi kérdés, de én most besokalltam.. Van egy 11 éves lányom, a kicsi 1 éves lesz hamarosan. Férjem itthonról dolgozik már másfél éve. A kicsi születése óta úgy alakítottuk ki a napjainkat, hogy ha szükséges, vigyáz a kicsire, amíg én takarítok, elszaladok a boltba stb. Na igen, de mióta a kicsi keveset alszik (már csak egyszer alszik napközben másfél - két órát), és elég aktív mikor ébren van, folyton megy, pakol, és igényli a társaságot, azóta a férjem is kevesebbet van vele.. A kicsi mellett lehetetlen bármit is csinálni, nincs el magában, jön, csimpaszkodik, sír, hogy vegyem fel.. A ház kezd kinézni, mint egy kupleráj... Este ha elalszik, akkor mosogatok, elpakolok, de sokszor alig van már erőm este 10-11kor takarítani. A férjem általában megfőz, de olyan kupit hagy a konyhában, hogy este 1 óra hosszát sikálom a maradványokat... Teljesen kiborít már ez az állapot.. Anyukám aki nem dolgozik, mert megteheti, még terhelhető lenne, de nem szívesen vigyáz az unokáira sokszor, csak kb 1 hónapban egyszer.. Meg se merem kérni, mert ő azt az elvet vallja, hogy vállaltad, csinálja.. És akkor jön és mondja, hogy annyi dolga van a héten, kedden a fodrászhoz megy, szerdán a pedikűröshöz, ja és még a Tescoba is el akar menni.. Én meg a falat kaparom közbe, wc-re is a gyerekkel a kezemben megyek el... Amikor itt is van megfogja egy 5-10 percre és kész. Látja, hogy nem haladok a dolgommal, de nem mondaná, hogy vigyáz a kicsire, amíg valamit haladok. Azért nem kérem meg, mert legutoljára mikor másfél órát vigyázott rá mikor kértem, utána szó szerint rosszul volt, fujtatott, sóhajtozott.. Egyébként nagyon jól elvan a fiam mindenkivel, vele is, nem nyafizik, elvan, csak ugye nekem csinálja, hát én vagyon az anyja na.. Szóval ki hogy oldja meg????

Bocsi jó volt kicsit panaszkodni..


2021. szept. 18. 20:48
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
77%

1. Hát nálunk az az elv, hogy aki főz, az eltakarít maga után.

2. Én úgy takarítottam, hogy a kicsi jött velem.

3. A 11 éves lányod is kiveheti a részét a házimunkából. Egy felsepregetés/mosogatás stb nem kíván érettségit.

4. Szépen lassan mindent gépiesíteni.

2021. szept. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
36%

Ki mint veti ágyát, úgy alussza álmát.


A gyerekednek nincs apja, és te nem azon vagy, hogy az uradat (mert neked urad van, nem férjed) rábírd arra, hogy foglalkozzon a gyerekeivel és vegye ki a részét a házimunkából és ne csak a farkát verje egész nap. Ehhez csak gratulálni tudom. Tényleg, csak így tovább!

2021. szept. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
65%

11 én már hétvégi fürdőszoba felelős voltam, porszívó felelős, mosogatósegéd, és kukta.


Nyugodtan beszállhat ezekbe. Amikor az 1 éves alszik akkor te is pihenj, ne érdekeljen ha akkor ott szalad a háztartás. Megmondom őszintén, én nem játszok 24/7-ben a gyerekkel. Ha tetszik neki, ha nem, amíg ébren van, akkor főzök, mosogatok és dobok be mosást, szárítást (szárítógép!!!!! Vegyetek)

Néha játszok vele, de nem egész nap.

A férjed ne főzzön ha rumlizik közben, hanem vigye el babakocsival 1 órára, neki is kellhet a séta.

Azalatt az 1 óra alatt hacsak nem 1 palotában laksz, simán kitudsz takarítani, hiszen nem lábatlankodik senki közben.

Főzésben segítsen a 11 éves, vagy addig amíg előkészíted ami nem több mint 30 perc egy nornál kajánal addig játszhat is a tesójával.


Vacsi után amíg a kicsi az etetőszékben van, addig gyors el lehet mosogatni a másiknak meg a játékokat összeszedni a földről, és lehet is menni utána fürdetni a gyerekeket. Én este 8 után nem vagyok hajlandó takarítani. Ha nagyon nem megy/menne, és a családom se partner, hívnék takarítót.

2021. szept. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
92%
Érdekes, hogy anyukádat hosszan ecseteled mennyire nem segít, meg mennyi “dolga” van, de ezt a felindultságot nem látom apukával szemben. Pedig ott van a probléma, hogy a férjed totál leszarja, hogy kikészülsz. Vele kell megoldanod a dolgot, nem anyáddal. Igenis mondd el a férjednek, hogy nem házi rabszolga vagy és hogy főz az szuper de pont nem vagy kint a mélyvízből.
2021. szept. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
69%

1. Bevonnám a 11 éves lányomat is. Mosogatás, teregetést, bedobni a ruhát a mosógépbe meg tudja csinálni ő is. Nem árt ha megtanulja, hogyan kell háztartást vezetni.

2. Próbálnám magamról a kicsit leválasztani. Tudom, ezért most kapni fogok hideget-meleget, de én nem vagyok annak a híve, hogy a gyerek 0-24-ben rajtam lógjon.

3. Férjet is jobban aktivizálnám, akár a gyerekfelügyelet, akár a háztartás terén. Otthonról dolgozik de mosogatást, mosást ő is meg tudna csinálni.

4. Gépesítés. Mindent amit lehet. Szárítógép, mosogatógép, robotporszívó.

5. Nem kell várni amíg szalad a ház. Mindennap csak egy kicsit és máris nem kell akkora elánnal nekiesni egy heti kosznak.

2021. szept. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem egy kicsit túlgondolod ezt a takarítást, kisgyerek mellett sosem lehet teljes rendet tartani. Én egy 2 és egy fél évessel vagyok otthon, nincs segítségem csak a férjem esténként, de még sosem jutott eszembe, hogy bármit pakoljak vagy takarítsak amikor a gyerekek alszanak (olyankor vagy tanulok vagy dolgozok itthonról). Napközben egy egy gyors mosogatás mindig belefér, este fürdés előtt pedig gyorsan össze pakolok mindent és felseprek, törölgetek, porszívó ami épp kell. Ez max 25-30 perc esténként, addig a gyerekek az etetőszékben tévét néznek. Nincs soha olyan, hogy minden csillog, de ez ennyire nem érdekel minket. Egyébként az én férjem is csak most kezdett többet foglalkozni a gyerekkel, hogy 2 éves lett, a kicsivel meg nem is nagyon tud mit kezdeni.
2021. szept. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
19%

Elöször is a férjeddel beszélj erről,hogy szeretnéd, hogy többet segítsen neked

Nálunk is ugy van,aki főz,az takarít

Ha beszéltél a férjeddel,beszélj majd anyukáddal is

Az igaz,hogy magunknak szüljük a gyermeket,nem a nagyszülőknek,de véleményem szerint,heti 1-2 alkalommal segíthetne neked


Nekem anyukám jött,segített,főleg az elején,nem volt soha tolakodó,én kértem segítséget

Nem azért,mert gyenge vagyok...sajnos terhességem végén halt meg az édesapám,és nagyon aggódtunk anyukámért,persze én is lelkileg,mai napig padlón vagyok,de a kislányom születése,nagyon sok erőt adott nekem,és édesanyámnak is

Nekem a legnagyobb segítség a főzés volt

Anyukám megfőzött

Nekem csak a takarítás maradt,férjem bevásárolt,vagy én elszaladtam

Másfél éves volt a kislányunk,mikor ugy döntöttünk a férjemmel,hogy költözzön hozzánk,ne legyen egyedül

Mostmár 2 éves a kislányom,együtt főzünk,ott van velem,takarításnál is

Mamival sütizni szoktak

Együtt megyünk bevásárolni is a kislányommal

Férjem is ugyanugy segít,este ő fürdeti meg a kislányunkat,mesét olvas neki,megvárja mig elalszik

Ez is nagy segítség nekem

Jön a tesó,napok kérdése

2021. szept. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
72%
Anyukád pont nem terhelhető, mivel nagymama. A férjed lenne a terhelhető, ha nem egy phasznak szültél volna gyermeket.
2021. szept. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
6%
Bar nincs meg gyerekunk :) de a kovetkezo 2-3 eves tervben mar benne van :) En vetettem fel az otletet hogy ha csaladalapitasra adnank a fejunket szeretnem ha lenne egy fiatal lany aki ott van neha neha es segit nekem :) vagy akire ott hagyhatom par orara 1 napra :) de csupan addig meg tevekenykedek otthon le tudjon ulni valaki foglalkozni majd a picivel :)
2021. szept. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
74%

Itt napi szinten megy a panaszkodás. Soha semmilyen segítségem nem volt, mindig rendes és tiszta volt a házunk, naponta főztem, elláttam a gyereket, kiegyensúlyozott napirendünk volt. Nem vagyok egy szuperanyu, de nekem nem haladták meg az erőmet ezek a feladatok. Rendszert kell vinni az otthoni feladatok elvégzésébe és megy. A gyereket meg kicsi korától szoktatni kell arra, hogy vannak időszakok, amikor egyedül játszik és nem lóg rajtunk.

Várom a lepontozást, de lényegtelen.

2021. szept. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!