Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megfázott a 15 hónapos kislány...

Megfázott a 15 hónapos kislányom, folyik az orra, tüsszög, néha köhög egyet-egyet. Mikor orrszívózom őt -rugkapál, üvölt, retteg a kislány - az apja arról próbál meggyőzni, hogy nem szükséges az egész orrszívás, mert kifolyik az magától is (folyt.)?

Figyelt kérdés

Mit mondhatnék még neki? Mintha meg se hallaná az érveimet (pl.nem hobbiból orrszívózom a gyereket, hanem mert meg akarom előzni a súlyosabb megbetegedést). Szerinte csak kínzás, felesleges megrázkódtatásnak teszem ki a gyereket.


Van még valami ötletetek?

Köszönöm


2021. szept. 19. 12:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Mond meg neki, hogy majd ha arcüreggyulladást kap, rá fogod hagyni hogy ápolgassa.

Amúgy teljesen normális ez a reakció. Majd ha nagyobb lesz nem fog félni tőle. Meg jobban megérti miért kell. Amúgy nem tudja jól kifújni magának addig sajnos marad ez a megoldás ha ordít is

2021. szept. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja és legközelebb ha meg lesz fázva ne engedd, hogy kifújja az orrát. Csak törölje le ami kifolyt 😂😂
2021. szept. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%

Szegény gyerek nem fog levegőt kapni, majd hallgathatja hogy fulladozik meg levegőért kapkod.

Arcüreggyulladás se kellemes

2021. szept. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Az első bölcsis megfázásnál a férjem is hasonlóan állt hozzá. A második ami 2 héttel később jött már a fülére húzódott a korábban visszamaradt valadektol. Antibiotikum kúra meg minden. Azóta ő se kérdez.

Mondjuk mi kisebb akksis porszívóra váltottunk és attól nem fél a lányom 17 hónapos lesz és már magának csinálja ha elől hagyom. Nem buták a gyerekek,fogja tudni hogy neki is jó ha nincs tele az orra. Amúgy meg mutasd meg neki hogy magadnak is csinálod és nevessetek együtt. Hiszen ez nem fáj nekik csak elsőre félelmetes,mert hangos porszívó,nagy cső, de ha anya-apa is csinálja magának már buli is lehet.

Amúgy pont ma reggel az ébredés utáni szivaskor mondta is a férjem,hogy te jó ég, mennyi takony,hogy lehet az hogy valaki nem szívja ki, szegény gyerekek. Mondtam is neki hogy bizony, pláne gondolja végig hogy mi hányszor fujunk orrot amikor betegek vagyunk, nekik még gyakori orrszivas mellett is sokkal rosszabb lehet.

2021. szept. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Hülye az apja, a következőkkel tudtam megnyugtatni az ilyen hozzáállásúakat: megmutatod apa, kezén, karján milyen finoman szív, nem is,lehet erősre állítani, megmutatod, hogy mennyi takony jött ki, ha zsepibe fújja szinte semmi nem jön ki, megmutatod milyen jól van utána, milyen nyugodt, kap levegőt, ha bent marad,a váladék bakteriális felülfertözödés jöhet létre, arcüreg, homloküreg, fül gyulladás, amire már antibiotikum is kell, fájdalmas állapotok, inkább bőgjön 1 percet az orrszivástol, amúgy a 4 és fél éves lányom is ordít tőle, naponta két, háromszor szívom.
2021. szept. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
84%

A nagyobbik fiamat a combom közé kellett fognom még 2 évesen is. Most 4,5 éves és sajnos még mindig nem tud hatékonyan orrot fújni, de már nem kell az orrszívó.

Volt egy betegség, amikor egyszerűen nem hagyta hogy kiszívjam neki, bölcsis volt már és nagyon erős, na akkor keveset volt szívva az orra és a fülére húzódott. Fájdalmas fül gyulladás lett a vége.

Mindig otthon van apa is, hogy mindig beleszól? Mert én kiállnám a veszekedéseket emiatt, de napközben amikor dolgozik, úgyis kiszívnám úgyanúgy.

2021. szept. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%
6os vagyok, lemaradt, hogy ugye 4,5 éves most és semmi traumája nincsen, nem fél a porszívótól, nem fél az orrát illető dolgoktól, lehet neki orr sprayt is fújni meg hasonlók. Nem lett traumatizálva én úgy látom.
2021. szept. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Mindenkinek hálásan köszönöm a segítséget, tanácsokat!!

Azt már én is bedobtam, hogy ha ne adj'Isten jobban megbetegedne, akkor maradhat ám itthon ápolni...ez hasztalan. De!!! az előbb együtt kiporszívóztuk a gyerkőc orrocskáját, és mikor meglátta a mennyiséget, már nem tiltakozott annyira (mármint az apja).

Amúgy nem számít mit gondol erről, nem kell az engedélye az orrszíváshoz. Csak gondoltam hátha belátja ő is a hasznosságát.

2021. szept. 19. 14:31
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit olvasson utána, meg gondolkozzon logikusan. Amikor ő felnőtt emberként náthás, ő sem fújja ki az orrát, csak "megvárja, míg kifolyik"? Na ugye, hogy nem, és a gyerek nem tudja kifújni...

Szintén 15 hónapos a lányom, szintén náthás most, szintén porszívózom neki egyébként...

Az 5 éves fiam már eljutott oda, hogy gyönyörűen kifújja, tényleg a legmélyebb "bugyraiból" is, de bakker még 3-4 évesen is simán szívtam az orrát, mert miután látszólag mindent kifújt, az orrszívóval kijött még 2x annyi mélyebbről. Ő ennyi idősen már volt hogy külön kérte, hogy szívjam ki neki, mert zavarta.

Szóval szívd csak az orrát, ne törődj a férjeddel, ha egyszer ilyen fafejű. Mutasd meg neki a válaszokat 😃

2021. szept. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Mentek a zöld pipácskák mindenkinek!
2021. szept. 19. 14:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!