Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok, kinek volt...

Mit gondoltok, kinek volt igaza? (többi lenn)

Figyelt kérdés

Egy angol cikkben olvastam, egy nő megkért egy szülőt egy Michelin-csillagos étteremben hogy hagyja el, mert a síró gyereke miatt nem tudja élvezni a kajáját amiért fizetett. A szülők végül egy kis jelenet után elmentek, de a lány volt kikiáltva Szörnyellának. Szerintetek kinek van igaza? Szerintem alap, hogy egy ilyen helyre nem hozunk gyereket, nem csak ezért, hanem mert a pincérek között rohangáló, bukfencező gyerekek veszélyforrások is lehetnek. Másfelől fura, hogy a szülők nem találnak bébiszittert egy estére és nem szeretnének egy nyugodt vacsit élvezni.


Nem ezért írtam a kérdést, hogy ítélkezzek, csak véleményekre vagyok kíváncsi.


[link]



2021. okt. 5. 12:06
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
64%
Attól függ. Hisztériázo gyerekről van szó vagy szimplán sírt. De tény hogy zavaró tud lenni. Én is menekülök ha kisbabást ültetnek mellém, de sose jutott eszembe rászólni, okos enged...
2021. okt. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
78%

Nyilván mindenki máshogy látja/gondolja

Én mint akinek van gyereke nem zavarna sajnos ezer meg ezer bajuk lehet ami miatt sírnak

2021. okt. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
52%
Angolok… imádnak panaszt tenni. Egyfelől ez a véleményem. Másfelől tényleg nem tartom helyénvalónak, ha valaki ilyen pici babát ilyen helyekre visz.
2021. okt. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
84%

Nekem is van két gyerekem akiről nem mondanám, hogy nyugodt gyerekek de étterembe főleg Michelin csillgagos étterembe ahová a sznobok járnak többségben nem vinném soha.

Van amikor egy szimpla bevásárlásnál eltudok csodálkozni, hogy némelyik gyerek milyen hisztit tud levágni és üvölt.

Ez a szülő döntése,ha ismeri a gyerekét, hogy hisztis ne vigye már olyan helyre ahol várni kell az ételre a gyerek unja magát és kezdi a hisztit.

Ha ilyen helyre megyünk általában más vigyáz itthon a gyerekekre.

2021. okt. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
67%

Nem volt Michelin-csillagos étterem.

"The restaurant isn't a Michelin star esque place, however..."

Oké, a csajt zavarta a sírás, de úgy adja elő, mintha mindenkit zavart volna: "I responded by telling her that I've paid to enjoy my meal, and that if she isn't going to get her child to be quiet, then she needs to do everyone in the restaurant a favour and take the child outside".

Mégis honnan vette, hogy mindenkit zavart?

2021. okt. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
86%

Mindenkinek és senkinek.

A nőnek joga van nyugodtan enni, a szülőknek joguk van babát vinni étterembe.

De... a szülőnek kötelessége a síró gyerekkel foglalkozni, kivinni, odakint megnyugtatni, a fiatal nő meg ne akarjon feltűnősködő úrikisasszonyt játszani. Nekem ez a véleményem.

2021. okt. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
40%

Baba nem bukfencezik a pincérek között :)

Én teljese mértékben szörnyellát ítélem el.

2021. okt. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
51%

Nekem is van 2 gyerekem


Nincs babyszitter a környéken.


Sőt nem is szeretném őket kihagyni.. nekem a kikapcsolódás nem csak arról szól, hogy lepasszolom őket és úgy megyek valahova.


Van ilyen is, hazudnék, ha azt mondanám, hogy nincs igényem csak a férjemmel lenni, de ebből következik, hogy sokszor ilyen helyeken is velünk vannak.


Egyébként, ha sosem viszed ilyen helyre a gyereket, akkor sosem tanulja meg, hogyan kell viselkednie ilyen helyen.


Akkor sem szólok egy vendégre, ha számomra gusztustalanul eszik, vagy szipog vagy túl erős mondjuk a parfűmje( ettől egy étteremben rosszul vagyok... rosszabb, mintha cigiszaga lenne, pedig az is gusztustalan)


De egy szülőnek tudni kell, mikor kell egy gyerekkel lelépni..


Volt, hogy nekem is hisztizett..


Kivittem 10 percre a parkolóba/ mellette lévő parkba.. stb és rendben lett.

Minden gyereknek vannak ilyen időszakok az èletükben, amikor túlfáradnak, túl sok az inger... stb

Ezt a szülőnek kellett volna felismerni, kezelni.


Itt egyiknek sem volt igaza szerintem

2021. okt. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
56%

Miért, és szerinte a szülők nem fizettek az életért, amit élvezni szerettek volna?


Amúgy itt szerintem nincs igazság. Nekem is kicsi gyerekem van, sokszor volt már, hogy nem hagyhattam otthon, mert direkt úgy találkoztunk rokonnal, barátokkal, hogy őt is látni akarták, és így ültünk be valahová enni/inni. Nem azt mondom, hogy szívesen teszem, mert egy egy éves gyerek szerintem sem étterembe való, de ha éppen olyan a program? Nem lehet mindig, minden egyes találkozót valaki lakására vagy játszótérre szervezni. Még úgy sem, hogy egyébként én nagyon igyekszem kerülni az éttermezéseket vele, mert eddig 10ből 9 alkalommal az asztalok között sétálgatással telt az idő, hogy legalább addig csendben legyen. Nem tudhatjuk, hogy a cikkben szereplő pár miért került étterembe, az is lehet, hogy eddig a gyerek mindig jól viselte a helyzetet, csak most kattant be nála valami, a szülőket is teljesen meglepve.


Azt én értem, hogy a többi vendég is szeretné élvezni az étkezését, de voltam én már étteremben úgy, hogy más gyereke ordított, miközben nekem még nem volt, és valahogy nem tudott annyira zavarni, hogy emiatt beszóljak a szülőknek és kiselőadást tartsak, hogy hogyan kéne nevelni a gyereket.


Szóval én is elítélem a csitrit, amiért beszólt, még ha nem is feltétlenül tartom jó ötletnek a gyerekek éttermeztetését.

2021. okt. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem egy ilyen drága étterem igazán szabalyozhatna, hogy gyerekkel 6 éves korig NEM fogadnak vendéget.

Annyi hely van ahová lehet menni gyerekkel. A fiatalok se baba-mama klubba járnak uvegezni :)

2021. okt. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!