Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok, kinek volt...

Mit gondoltok, kinek volt igaza? (többi lenn)

Figyelt kérdés

Egy angol cikkben olvastam, egy nő megkért egy szülőt egy Michelin-csillagos étteremben hogy hagyja el, mert a síró gyereke miatt nem tudja élvezni a kajáját amiért fizetett. A szülők végül egy kis jelenet után elmentek, de a lány volt kikiáltva Szörnyellának. Szerintetek kinek van igaza? Szerintem alap, hogy egy ilyen helyre nem hozunk gyereket, nem csak ezért, hanem mert a pincérek között rohangáló, bukfencező gyerekek veszélyforrások is lehetnek. Másfelől fura, hogy a szülők nem találnak bébiszittert egy estére és nem szeretnének egy nyugodt vacsit élvezni.


Nem ezért írtam a kérdést, hogy ítélkezzek, csak véleményekre vagyok kíváncsi.


[link]



2021. okt. 5. 12:06
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
64%
A nyugodtan enni szerető vendégnek ugyanannyi joga van, mint a szülőnek, hogy magával vigye a gyereket egy étterembe. Mindkét oldalt megértem, mert én is voltam gyerekmentes akit zavarhatott volna, hogy egy baba sír egész este amikor én nyugodtan szerettem volna enni, de anyaként is átélem a helyzetet, hogy nehogymár ne vihessem el magammal a gyereket egy étterembe, mert valakit zavarni fog. Egyébként valószínű, hogy elcsomagoltatnám az ételt ha már nagyon nem bírna magával és nem tudnám sehogyse megnyugtatni. Egyébként lehet, hogy nem is akartak babyszittert fogadni. Nem kell a gyerekeket minden programbol kihagyni.
2021. okt. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
52%

Kedves 10 es. Mi abgarancia, hogy egy 6 éven felüli gyerek viselkedik is, csak mert 6 éven felüli. Egy 7 éves is tud neveletlen hülyegyerek lenni, míg egy két éves is megül csendben. Mi szoktunk menni étterembe a 2 évesünkkel, egy angyal, hangja sincs, senkit se zavar.

Gyerekfüggő, nem kor.

2021. okt. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy érdekes szitu.

Mi gyakran jártunk étterembe a lányunkkal, baba kora óta.

Mindig gond nélkül megvacsiztunk (csendben volt, nem zavart másokat)

1 alkalommal viszont (4 éves volt azóta sem tudjuk miért) ordított, csapkodott, vergődött.

Szóltunk a pincérnek h van e mód elvinni az ételt. Becsomagolták nekünk és eljöttünk.

1 engem is zavar a saját gyerekem is ha visít, miközben én eszem. Nem tudok nyugodtan kajálni még őt kergetem, nyugtatom stb

2 nem várom el másoktól h tűrjék ezt, miközben ők romantikusan jó hangulatban vacsiznának.


A fiammal még elindulni sem merünk ilyen helyre (2 éves és tudjuk h nem marad nyugton egy percre sem) így ha megyünk valahova szittert hívunk.

Ő egyenlőre alkalmatlan még ilyenre.

Pedig ennyi idősen a lányunkkal moziba is jártunk

2021. okt. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
27%

Szerintem mindkettőnek és egyiknek sincs igaza.


Mindenkinek joga van ott enni, mindenkinek joga van a nyugalmas étkezéshez, és senkinek sincs joga a másiknak megmondani mit tegyen.


Van amikor nincs apelláta, be kell ülni valahova enni a gyerekkel. Mi hamarosan megyünk egy egész napos útra, és sajnos a vacsorát valahol meg kell oldjuk. Nem fogunk egy padon enni hideg szendvicset csak mert egyesek szerint gyerekkel nincs jogunk étteremben étkezni. Bocs, hogy nem akarok egy 1,5 évessel mekibe menni. Szóval emiatt inkább azzal értek egyet, hogy senki se szóljon be nekem ha elmegyünk enni valahova. A fenti cikk nem egy michelin csillagos étterem, és babával általában 7kor van a vacsi. Szóval ha nem akar valaki gyereksírást hallani, menjen 8kor vacsizni.

2021. okt. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
80%

Azt gondolom, hogy a gyereket sok helyen tolerálni kell, de nem mindenhol. Van gyerekem nekem is, és igen, vinni kell szocializálodni, de az ütő megáll bennem, amikor egy étteremben, ahová kikapcsolódni megyek vagy épp a vonat quiet zone-jában megjelennek az egy éves gyerekkel. Nyilván próbálom feltételezni, hogy a gyereket ismeri a szülő, na de sajnos rácáfolt már párszor erre az élet.


Persze lehet a panaszkodó is h.s.tis p.a, de el tudok képzelni szitut. Bár én eléggé konfliktus kerülő vagyok ahhoz, hogy beleálljak egy vitába.

2021. okt. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is mindkét oldalon van igazság. De ahol van annyi kulturáltság a szülők részéről, mint itt néhány válaszoló, hogy magától kivonja a gyereket a szituból, pl kimegy vele sétálni, elcsomagoltatja a kaját, ott nincs gond. A gond ott van, ha bocsánat, de bunkó a szülő és huzamosabb ideig sem veszi észre, hogy a gyerek zavar másokat. Ilyenkor nem ördögtől való szólni, persze nem 1 vagy 2 perc után. A megoldás lehet a felnőtt barát időzónák vagy területek kialakítása az éttermekben, vagy éppen ha az étterem valahogy jelezné, hogy mennyire bababarát vagy gyerekbarát, akár be lehetne ilyen kis szimbólumokat vezetni, pl 6+,10+, és akkor mindenki célirányosan tudna nézelődni.
2021. okt. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:

Bocsánat, akkor nem luxusetterem figyelmetlen voltam.


Amúgy nincs gyermekem, az ilyen éttermekben csak felnőtt étel van?

Mert akkor tényleg nem kéne oda gyereket vinni.

2021. okt. 5. 14:44
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

Mi is szoktuk vinni a babánkat étterembe meg egyéb nyilvános helyekre magunkkal, mert szeretünk mi is kikapcsolódni, és egyrészt minket nem zavar, hogy nem kettesben vagyunk, másrészt nem tudjuk amúgy sem hova rakni a babánkat. És ő többnyire elég jól el szokott lenni ilyen helyeken. VISZONT ha láthatóan nem érzi jól magát, akkor nem hagyom hogy végig ordítson, amíg én megvacsorázok, hanem mondjuk kiviszem kicsit nézni az autókat, aztán ha a férjem evett, akkor cserélünk vagy ha kell megetetem, elaltatom, és aztán folytatom az evés stb.

És gyerek nélkül sem hallgatnám szívesen, hogy valaki más gyereke hosszú ideig ordít és hagyják szegényt.

2021. okt. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
57%

Az egyszerűbb éttermekben szívesen megmelegítik a tápszert, teket, bébiételt.

A nagyon elegánsakban, tartanak is bébiételt.

De egyébként simán kérhetsz sajtos tésztát, krumplipürét, sültkrumplit stb egy 1 éves gyereknek.

De ha nem egy nagy evő a gyerek, eszik a szülei kajájából.

2021. okt. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem meg a panaszt tevő félnek van igaza egyedül. Igen, joga van a gyerekesnek is beülni az étterembe, ugyanakkor nincs joga megzavarni mások nyugalmát. Ugyanúgy ahogy nem ordibálok én sem egy étteremben, nem kezdek hangos és hosszas telefonálásba, de igazából nemcsak étteremben, hanem máshol sem, ahol emberek vannak körülöttem puszta tiszteletből. Értem azt is, hogy kisbaba és nem azért csinálja, mert nem tudja az illemet, hanem mert baba, de ebben az esetben meg a szülei dolga, hogy kontrollálják ezt a helyzetet másokra való tekintettel.

Nem azzal van bajom, hogy felsír a gyerek, hanem, ha nem hagyja abba, a szülei meg nem viszik arrébb. Senki nem azért jár étterembe, hogy más gyerekének a zajongását hallgassa, ezt minden kisgyerekes szülő észben tarhatná mielőtt döngeti a mellét, hogy neki mihez van joga.

2021. okt. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!