Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok, kinek volt...

Mit gondoltok, kinek volt igaza? (többi lenn)

Figyelt kérdés

Egy angol cikkben olvastam, egy nő megkért egy szülőt egy Michelin-csillagos étteremben hogy hagyja el, mert a síró gyereke miatt nem tudja élvezni a kajáját amiért fizetett. A szülők végül egy kis jelenet után elmentek, de a lány volt kikiáltva Szörnyellának. Szerintetek kinek van igaza? Szerintem alap, hogy egy ilyen helyre nem hozunk gyereket, nem csak ezért, hanem mert a pincérek között rohangáló, bukfencező gyerekek veszélyforrások is lehetnek. Másfelől fura, hogy a szülők nem találnak bébiszittert egy estére és nem szeretnének egy nyugodt vacsit élvezni.


Nem ezért írtam a kérdést, hogy ítélkezzek, csak véleményekre vagyok kíváncsi.


[link]



2021. okt. 5. 12:06
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
34%
#20 ok...akkor kb arra gondolsz, hogy akinek gyereke van az sehova nem ülhet be a gyerekkel, mert esetleg ne adj isten megzavar valakit? Legyen szó akár egy mezei hamburgeresről vagy egy michelin csillagos étteremről? Ennyi erővel kb boltba se lehetne menni velük vagy pl villamosra felszállni...dehát egy nyaralásra is micsoda ocsmány dolog elvinni a gyereket nehogy hangoskodni merjen. Majd ha lesz gyereked rájössz, hogy ez nem így működik.
2021. okt. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
56%

21-es, a szövegértelmezés látom, nem az erősséged. Ezt írtam, idézem:

"Nem azzal van bajom, hogy felsír a gyerek, hanem, ha nem hagyja abba, a szülei meg nem viszik arrébb.", illetve "a szülei dolga, hogy kontrollálják ezt a helyzetet másokra való tekintettel". Tehát nem azt írtam, hogy ne vigyék sehova a gyereket, hanem, hogy csináljanak vele valamit, ha bőg, mert más nem szeretné hallgatni.


"Majd ha lesz gyereked rájössz, hogy ez nem így működik." - ha személyeskedéssel jössz, akkor itt van egy neked is tőlem: ennyi ésszel, remélem, neked meg sosem lesz.

2021. okt. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
75%

21 mióta van gyerekem arra jöttem rá hogy csak a taplok akik azzal jönnek, amivel te.

Jaj de akkor ne menjek sehova gyerekkel? - de, csak ne esti programnak etterembe...

Nemtom, ott van a játszótér, a strand, csomó családi program.

2021. okt. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
32%
😅😅 értem...szóval akkor mivel nekem van gyerekem és tapló is vagyok így a közös program lekorlátozódik a játszótérre, a strandra meg a családi helyekre és be se tehetem a lábam étterembe estefelé gyerekkel. Hát sajnállak kedves 23-as, hogy mióta van gyereked azóta csak játszóra meg ilyen olyan "gyerekes" helyekre tudsz elmenni. Mi már voltunk étteremben többször is az alig pár hónaposommal és ma este 6-ra is megyünk családi szülinapi vacsorára étterembe csak azért, hogy megzavarjak vele valakit. Direkt...esti program...étterembe. Hallatlan...
2021. okt. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
62%

7es én meg a Momzillát ítélem el.


Fordított esetben a momzilla hagyta volna szó nélkül, ha a csaj a babucika mellett gyújt rá mondjuk? Vagy mással zavarják a gyereket?


Egy gyerek(6-8 év alatt) nem való étterembe mert zavarja a többi vendéget.

2021. okt. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
0%
24es s majd habzó szájjal te leszel kiakadva ha a gyerekedet zavarják majd az éttermi zajok igaz? Boldogan mosolyogva fogsz két órát ücsörögni az étterem előtt az üvöltő Ödönkével igaz?
2021. okt. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
66%
Ödönkét 😅😅😅 ha zavarni fogják az éttermi zajok, akkor majd szépen az ölembe veszem és megnyugtatom és/vagy megpróbálom kizökkenteni. De ha nem nyugszik meg akkor követem a 11-es kommentben leírt válaszomat 😆😆 és megkérem a kedves pincért, hogy az én részemet legyen szíves becsomagolni, mert most nincs lehetőségem elfogyasztani. Tök tragédia. És nem kell azt gondolni, hogy Ödönke minden alkalommal hisztizne 😅😅😅 (eddig nem tette egyszer sem). Egyébként ezt a habzó szájas dolgot magadból kiindulva írtad? Tudod vannak olyan emberek akik tudnak normálisan is viselkedni étteremben és ha látják, hogy Ödönke zavarja a többi embert akkor eltávolítja és nem ül ott vele 2 órát😅😅
2021. okt. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
83%
20-sal egyetértek, és erre nem érv a "majd ha lesz gyereked rájössz". Én kikapcsolódni járok étterembe, COVID előtt az ügyfeleimet is elvittem sokszor, nem egyszer volt, hogy végigüvöltötte más gyereke az ebédet/vacsorát. Egyszer szóltunk is, mert pont a mellettünk lévő asztalnál nyomta a showt a gyerek és a cumiját meg folyton dobálta az asztalunk mellé. Apuka hajolgatott a székemhez, ami zavaró volt, de akkor telt be a pohár, amikor az asztalunkra repült a cumi a tányérom mellé. Szóltam nekik, hogy most már szeretnénk normálisan enni, dadzilla nekem támadt, jött a pincér, nekünk adott igazat, azt mondták, hogy gyerekbarátok, de nem zavarhatnak más vendégeket. Rövid időn belül távoztak.
2021. okt. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem tudni illik, mi illik. Önzőségünkön túllépve mi sem visszük bizonyos helyekre a gyereket (esküvő, nagybevásárlás, hosszú éttermi vacsora)- anno minket sem vittek ilyen helyre nem véletlen- unná ő is, nekünk sem lenne könnyű menet,másokat meg miért zavarjak a gyerekkel.

No manapság meg sem lepődöm mondjuk- cibálják a gyereket mindenhova, sírnak nyűgösek, elvárják, hogy 2 évesen felnőttként tűrjenek- de ez kinek jó?

2021. okt. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!