Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan próbálkozik egy baba a...

Hogyan próbálkozik egy baba a felüléssel ?

Figyelt kérdés

Milyen mozgást kell előtte elsajátítania, hogy fel tudjon ülni ? Hány hónaposan kellene ezt tudnia ?

Fiam decemberben lesz fél éves, de el sem tudom képzelni, hogy fog felülni. Hason szépen tartja a fejet, nyúl a játékokért, jatszik vele hason, nyomja fel a popsiját mintha maga alá akarná húzni a lábait, hasról hátra tud fordulni és vissza, de nagyon nem tartozik a kedvenc elfoglaltságai közé, ritkán csinálja. Szerintetek ez baj lehet ? Ha háton van, akkor kifordul oldalra, nyúl oldalra a játékokért. Hogy lesz ebből ülés ? Szerintetek le van maradva ?


2021. nov. 29. 21:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Nincs lemaradva.
2021. nov. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Félek hogy ,,elrontottam,, a babámat. Ültetni nem ültettem, de például születése óta nagyon sokat volt ilyen pihenőszékben, amiben a mai napig nagyon szeret. Ha ölbe veszem akkor annyira akar leselkedni, akkor szoktam őt kicsit ülősebb pozícióvan fogni, de akkor tartom a hátát, szerintetek ez árt neki ?
2021. nov. 29. 21:55
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem árt. Nem rontottál el semmit. Mindhárom gyerekem 9-10 hónapos korára tudott ülni. 5,5-6 hónapos korukra forgolódni tudtak csak. Nyugi.
2021. nov. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A nagy átlag előbb mászik és utána ül. A mászással alakul ki az a térdelő pozíció, amiből egyszer csak oldalra billenti magát és kiül. Mindenképp úgy kell tartania magát, hogy a hasa ne a földön legyen.


Egyik fiam mászott, aztán abból kiült. A másik mászott, felállt és onnan ült le.


A legtöbben minimum másznak mikor megtanulnak ülni. Van időtök még. :)

2021. nov. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ne hasból képzeld el a dolgot. Úgy még a 2 évesem se csinálja😅 Mászából vagy állásból fog kialakulni. Az én fiam pl felállt, mászott, lépegetett a bútorok mellett és csak utána ült. Állásból. Akkor volt 9 hónapos. De ezt se nézd. Ő gyors volt mindenben kb. Asszem 9 hónap a mászás
2021. nov. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mindkét gyerekem 9 hónaposan ült fel mászásból. Többnyire ezért is fontos, hogy a mászás ne maradjon ki. Ha pihenő székben ül vagy a karodban ül, nem ártasz vele.
2021. nov. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
8hósan ült fel a fiam. Négykézláb volt és oldalra billentette a fenekét, először még nagyon előre dőlt, úgy tartotta magát de kb 2hét után már megerősödött annyira, hogy egyenesen tudott ülni.
2021. nov. 30. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!