Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki kel a babához?

Ki kel a babához?

Figyelt kérdés
2021. dec. 31. 21:31
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Amelyikünk előbb érzékeli a sírást. Szoptatok, így általában rám van szükség, de sokszor előfordul, hogy apuka már kipattant az ágyból mire felocsúdom. Megdajkálja, csekkolja a pelust gyors, aztán ha semmi, akkor hozza nekem az ágyba és ő visszaalszik. Én megetetem csendben, aztán visszaviszem a helyére.

Ha én ébredek előbb, akkor én megyek hozzá és ha éhes az ő szobájában szoptatom.

Szóval nem elvárás, hogy csak én, vagy csak ő kelhet éjszaka. Az megy, aki éberebb éppen, nem ébresztgetjük egymást, hogy "menjé' má'" . De olyan is van, hogy tudom, hogy a férjemnek fontos napja lesz, akkor viszont kifejezetten megkérem, hogyha ő ébredne meg előbb, akkor lökdössön meg és aludjon vissza.

Hétvégén ha már nagyon fáradt vagyok, akkor sokszor megy ugyanez fordítva. Csak akkor hozza, ha cici kell, akkor is félálomban etetek, majd a férjem viszi vissza a helyére.

Egyébként sírásra kettőnk ébredése között kb. 5 perc szokott eltelni max. :D Ha egyikünk nyugtázza félálomban, hogy a másik elindult, akkor alszik tovább.

2022. jan. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
93%
Mi az első pár napban úgy csináltuk, hogy apa felkelt, odahozta nekem a gyereket, majd visszaaludt. Én megetettem, majd visszavittem a kiságyba és elaltattam. Aztán mikor már kicsit összeszedtem magam, már csak én keltem.
2022. jan. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
50%
# az itteni nőknek lehet nem évi 365 nap éjjel nappal dolgozik a férjük. Így a pihenés nem csak a nekik kijáró luxus. Van ilyen is, csak próbáld elképzelni.
2022. jan. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk csak fel honapot dolgozott, es tapszeres volt a baba…baszott felkelni. Eszmeletlenul fajt az alvashiany, szedultem, nekimentem mindennek, kapaszkodtam a butorokba, de le se szarta. Meg egyutt vagyunk, de a depressziom miatta tartott sokaig.
2022. jan. 2. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
100%

Na hát helyesbítek, nem szívesen kérem meg a páromat csak ha nagyon muszáj. Például ma 4-kor kelt a babánk és cicizett, de 5-ig nem tudtam visszaaltatni és megkértem a párom. A párom fél óra szenvedés után közölte idegesen hogy nem alszik a gyerek, csináljak vele amit akarok. Aztán végül én altattam vissza. Viszont este ő altatta el mivel valamilyen oknál fogva az apján néha könnyebben elaludna, az már más kérdés hogy én szenvedek vele esti altatásoknál másfél órát. Őszintén szólva az elején nagyon sokat segített a gyerekünk körül éjjel is nappal is, de nem tudom mi romlott el, hogy ennyire lecsökkent a segítségnyújtása, és már rendesen szarul érzem magamat, ha megkérem, hogy segítsen. Még a tusolást is sokszor 5 perc alatt elintézem, mert úgy érzem teher neki a gyerekkel foglalkozni. Pedig szereti meg mindig bohóckodik vele, de már fura az egész.. sajnos. Talán mikor nagyobb lesz többmindent tud vele kezdeni, focizni, játszani stb. Viszont minden másban sokat segít, de jobb lenne ha inkább fordítva lenne.


24-es voltam :)

2022. jan. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!