Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Probléma, ha a lányom “térden...

Probléma, ha a lányom “térden jár” ?

Figyelt kérdés
Adott egy kislány, aki január elején töltötte az 1 évet. November végén kapott egy járássegítőt nagyon szépen közlekedett vele, karácsonykor megtette az első 3-4 lépést egyedül. Ha fogom a kezét szépen sétál, bútorok mellett is közlekedik. Viszont, mostanra a járássegítőt csak akkor használja ha oda teszem elé, hogy tessék kicsit sétálni vele, de egy kis idő után ott hagyja és inkább térden járva közlekedik a lakásban. Egyébként azt az egy alkalmakat leszámítva nem jellemző, hogy egyedül közlekedne, de például, hogyha valamin elmélázik és nem veszi észre hogy elengedtem teljesen szépen áll egyedül egyhelyben. Napközben fele fele arányban közlekedik mászva és térden járva.

2022. jan. 26. 11:12
1 2 3 4
 11/38 A kérdező kommentje:

#8

Hálásan köszönöm a hangnemet!

Mint írtam is már feljebb, nem aggódom, nem siettetem.

A kérdés pusztán kíváncsiságból fogalmazódott meg bennem, nem gondoltam, hogy egy ártatlan kiváncsi kérdéssel én leszek a #szaranya.

Némelyik rosszmájú úgy nekem esett, mintha az en gyerekem produkálná ezt a mozgásformát

2022. jan. 26. 12:51
 12/38 A kérdező kommentje:

#9

A járássegítő marad a régi helyén :D eltenni nem szeretném, mert az eleje egyféle matatófalként szolgál így azzal a részével játszik. Ahhoz, hogy sétálni tudjon vele, nekem kellene kivenni, meg egyébként sem akar vele menni, kb egy nagyon max 1.5 kezemen megtudnám számolni hányszor sétált vele :)

2022. jan. 26. 12:53
 13/38 anonim ***** válasza:
55%

Nyuszika ki a felnőtt? Fogja a kezed és húz az 1 éves, hisztizik? Szegény te.. Eltudom képzelni micsoda erővel húzhat a gyermeked,amiért nem tudsz nemet mondani.. Vigyázz még a végén sérül a pici lelke, ha nemet mondassz..


Elárulok egy nagy titkot.

Első gyerekemet szüleim minden cirkusz ellenére folyamatosan vezetgették, erőltették idő előtt. Rengeteget veszekedtem ez miatt velük, már azt is közöltem velük, hogy nem látják többet a gyereket.

Tudod mi lett ennek hála? A gyerekem félt. Félt egyedül. 18 hónaposan kezdett el járni egyedül az utolsó pillanatban, holott 8 hónaposan állt fel. Kimaradt neki az esés, a hárítás. Mai napig gondok vannak a nagymozgásában, az egyensúlyával is volt gond, amit nem győzünk korrigáltatni, pedig 7 éves lesz.



Ezek után bocs, nem én vagyok a csökött agyú, aki mindenáron sietteti a gyerekét, hogy járjon..


Anyáméknak pedig megmondtam eltöröm a kezüket ha a másik 2 gyerekemmel is elmerik ezt játszani..

2022. jan. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 A kérdező kommentje:
Ezen most olyan jót nevettem.. Az arrogáns viselkedésed elnézve, sajnálom a gyerekeidet. Az agresszió ami sugárzik a mondataidból elszomorít. A saját agymenéseidet lehetőleg ne rajtam éld ki és főleg ne arc és név nélkül! Az, hogy a Te gyereked “sérült” és a probléma forrása szerinted a saját édesanyád az pedig nevetséges.. akkor miért nem volt ilyen nagypofájú mint most velem szemben nyuszika ? ;)
2022. jan. 26. 13:21
 15/38 anonim ***** válasza:
76%

Huhh, próbálok észhez térni a kommentek után és válaszolni.

Kisfiamat nek vezetgettük, valahogy nem igényelte, 13 hónapos koráig mászott. Aztán pár napig térden közlekedett oldalazva, nagyon jókat nevettünk rajta , vicces látvány volt. Ez kb egy hét volt ,utána elindult egyedül. Egyáltalán nem kóros a térden járás, nyilván ha nem hónapokig tart.

Járássegítő szerintem is egy felesleges dolog, ha akarnak ők mindenből képesek azt "gyártani ", szék, doboz stb.

Lányomat anno 13 éve vezetgettük és 11 honaposan már járt, fiamat most nem , ő 13 honaposan járt egyedül.

2022. jan. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
59%

Akkor nyugodtan vezetgesd... Végülis kell munka a konduktoroknak is..


Tudod, mit nem értek? Van valami, ami konkrétan KÁROS a gyerekednek. Tudod is, hogy káros. És MÉGIS csinálod.


Akkor hajrá!

2022. jan. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
66%

nyuszika én csak az előző kommentedre reagáltam ahogyan te.. holott még véletlen sem voltam bunkó.

vezesd nyugodtan a gyereked. aztán írj ki még 8 fórumot. 😉

puszi

2022. jan. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem sem épp normális dolog.

A gyerekorvosos-védőnős kommentre (“a miénk alapos”): lányom kisajkai össze voltak nőve, senki nem szólt, hogy nézni kellene, én vettem észre négy hónapos kora körül (addig a védőnő kb négyszer ajánlott embert, aki kilyukasztja a gyerek fülét, mert nyilván ez a prioritás, de egyszer se szólt, hogy ez a jelenség (kisajkak összenövése) viszonylag gyakori). Orvosunk állította, ráér ezzel két-három éves korában foglalkozni, addig tök jó az úgy, kétszer rá is nézett. Érdekes módon mikor a nőgyógyászom megkérdeztem azt mondta minél többet várunk annál nagyobb esély van, hogy a krém nem oldja meg a gondot, csak műtét, így egyből (a gyerek két éves kora előtt) írt fel krémet, amitől helyrejött.

Védőnői státuszokon a gyerek mindent pöpecen tudott a státuszlapok feladataiból, mégis kiderült 2,5 évesen, mikor elvittem egy gyanú miatt fejlesztőpedagógushoz, hogy idegrendszeri éretlensége van, amire azóta rendszeresen tornázik és sokat javultak bizonyos képességek.

Ezen példák alapján én már úgy gondolom egy lassan három éves gyerekkel, hogy ami gyanús, azt konkrétan egy adott területen jártas embertől kérdezem meg, nem a gyerekorvostól és védőnőtől, aki minden alkalommal látja nettó 10 percre a gyereket. Neked is ezt ajánlom jó szívvel! Ezzel a kérdéssel pl. felkeresnék egy csoportot, amiben gyógypedagógusok vagy fejlesztőpedagógusok vannak (pl. Édesanyák Fb csoport…)

2022. jan. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
42%

"Nem vezetgetem, csak akkor sétálunk, ha Ő kéri!"


= Vezetgeted.

Ha kinézi a sört az apja kezéből is adsz neki gondolom.

Vagy mégsem?

Akkor miért nem mondasz nemet egy szintén egyértelműen káros dologra?

Mert hülye vagy és gyenge.

Károsítsd csak a gyereked.

2022. jan. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
32%

Kérdező! - csak kiváncsiság íratja kommentem: elégedett vagy a doktornővel, védőnővel, mégis, mi vezérel, hogy itt kérdezz olynokat, akik soha nem látták gyereked?

Netán csak azért, hogy "eligazíthasd" a válaszolókat?

2022. jan. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!