Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Probléma, ha a lányom “térden...

Probléma, ha a lányom “térden jár” ?

Figyelt kérdés
Adott egy kislány, aki január elején töltötte az 1 évet. November végén kapott egy járássegítőt nagyon szépen közlekedett vele, karácsonykor megtette az első 3-4 lépést egyedül. Ha fogom a kezét szépen sétál, bútorok mellett is közlekedik. Viszont, mostanra a járássegítőt csak akkor használja ha oda teszem elé, hogy tessék kicsit sétálni vele, de egy kis idő után ott hagyja és inkább térden járva közlekedik a lakásban. Egyébként azt az egy alkalmakat leszámítva nem jellemző, hogy egyedül közlekedne, de például, hogyha valamin elmélázik és nem veszi észre hogy elengedtem teljesen szépen áll egyedül egyhelyben. Napközben fele fele arányban közlekedik mászva és térden járva.

2022. jan. 26. 11:12
1 2 3 4
 21/38 A kérdező kommentje:

#19

Amíg én nem illetlek ismeretlenül téged hasonló jelzőkkel, addig nem kellene neked sem átlépni a határt.

2022. jan. 26. 19:22
 22/38 A kérdező kommentje:

#20

Távol álljon tőlem, hogy én bárki is eligazítsak. Úgy gondolom egy érthető kérdést tettem fel kíváncsiságból, és tapasztalatokra lettem volna kiváncsi de mindenki le támadt és elnézést kerek hogy ki merek állni saját magamért!

2022. jan. 26. 19:24
 23/38 A kérdező kommentje:

Mielőtt jönne meg vagy 10 támadó komment hogy szar anya vagyok, hülye vagyok és társai, nem viszed orvoshoz szar vagy stb..

leszögezem most és utoljára, hogy a gyermekemet látta gyerekorvos, védőnő, Dévényes! Mind egyhangúan elmondtak a gyermekemnek semmi baja sincsen, nincs le tapadva semmi féle izom, egészséges. A poszt megírása arra irányult hogy kinek milyen tapasztalata van, mikor felejtettek el ezt a hülyeséget, mivel a devenyes is elmondta, probléma nincs ez csak egy berögződött hülyeség vagy éppen tetszik neki ez a mozgás forma de majd megunja és elindul. A posztot fenn hagyom, hátha valaki hasonlóan járt és szeretne olvasni bár értelmes hozzászólást sajna nem sokat kaptam, de ha csak egyszerűen unatkozol vagy név arc nélküli szájkaratés vagy akkor legyszi mondd el te is hogy #szaranya vagyok köszönöm <3

2022. jan. 26. 19:28
 24/38 anonim ***** válasza:
76%

Az én fiam is járt térden szerintem ez nem gond. 14 hónaposan tanult meg járni.


Én nem mondom , hogy a vezetgetés jó, de károsnak nem mondanám. Generációk nőttek fel vezetgetve, mikor ezt még nem tudták. Kicsit túl van ez pparázva.

2022. jan. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
76%
Ja és a nővérem gyermekeket fejleszt( ayres-terápia) és szerinte ügyes a fiam mozgása. Utolsó voltam.
2022. jan. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 A kérdező kommentje:

#24

Köszönöm a válaszod, jó volt olvasni, hogy vannak még épeszű emberek!

2022. jan. 26. 20:41
 27/38 anonim ***** válasza:
40%
Igen, ez a legszebb. Egészséges gyereket tönkretenni ;) Folytasd!
2022. jan. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
40%

Ezért nem szeretem ha egy szülő erőlteti a járást.Se játékkal,se segítséggel,se bébikompal (főleg nem bébikompal..),se semmivel.

Akkor kell elindulnia egy gyereknek,ha úgy érzi kész rá.Nem akkor amikor 100x is oda állítod a játék elé,hogy toljad gyerek,addig is el vagy.


De ez amúgy nem csak a járásra igaz SEMMIT nem szabad a gyerekekre erőltetni,mert többet árt a számára korai kezdés mint ha kicsit később indulna el mint a szomszéd Julika gyereke..


Van amelyik gyerek segítség nélkül feláll és 10-12 hónaposan elindul.

Valamelyik nagyon kivárja azt a 18 hónapos kor határt. :D

Nem is értem miért jó megkockáztatni,hogy a gyereknek görbe lába,csípő gondjai legyenek csak mert járatjátok őket amikor az ő kis testük arra még nem kész.Nem annyiból áll ez,hogy puff feláll és megy és minden jó.Meg kell tartania a súlyát,az egyensúlyát,ki kell hogy előtte alakuljon a megfelelő térérzéke,az idegrendszere fel kell erre készüljön..

Az meg hogy egy bútor mellett felállt nem jelentette,hogy neki járnia kellett volna már azonnal.


Vidd orvoshoz,alighanem valamelyik izületét sikerült elb*szni.Gerince is leterhelődhetett,az is lehet hogy a talpa áll rosszul.Vagy épp kúszna,de azt erőltetted bele,hogy neki járnia kell és a kettő közt próbál járásmódot találni.Ki tudja..


VAN amelyik gyerek jár térden,s*ggen is szoktak csúszni,de maguktól,és mert vicces.de nem folyamatosan.

2022. jan. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
40%

Amúgy nem azért,de felteszel egy kérdést majd a válaszok több mint 60%-a a tiéd,mert kioktatod a válaszadókat.

Minek kérdezel,ha neked csak megerősítés kellene a hülyeségeidben? Állj be a tükör elé és beszéld meg magaddal.


Ahhoz meg külön gratulálok,hogy egy egy éves gyereket járássegítő elé pakolsz és sétaltatsz úgy,hogy neki még simán kúszni-mászni kéne..

Felállhat,mehet,azzal sincs semmi baj ha korán jár.De magától kellene ezt tennie,nem azért mert te erőlteted.Szegény..

Ki miatt kell kompenzálni? Tesók gyerekei,barátnők gyerekei,anyós szólogat be? Egyszerűbb lenne leszarni és nem tönkre tenni szegény gyereket.


Majd lesz egyensúly érzéke,ha nem te erőltetted a járást és magától,segítség nélkül elindult.

2022. jan. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 A kérdező kommentje:
Annyira nevetségesek vagytok, én meg olyan jókat nevetek 😂😂😂
2022. jan. 27. 13:44
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!