Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A védőnő nálatok is “bemondás”...

A védőnő nálatok is “bemondás” alapján vizsgál?

Figyelt kérdés

4 hónapos a kisfiam.

Amikor a védőnő eljön a havi státusz vizsgalatokat megcsinálni, hozza a papírt, amin rajta van az a sor dolog, hogy mit kell tudnia a babának, sosem nézi meg a gyereket, csak megkérdezi tőlem, hogy csinálja- e ezt vagy azt a baba.

Eddig nem volt gond, de ha valahol elakadása lenne, nyilván jelezném, az én érdekem is, hogyha gond van, időben kapjuk el.

De mi van azzal, aki nem ilyen?

Aki rámondja, hogy persze, tudja a gyerek.

De ilyen pl a súlymérés is. Megkérdezi, hogy mikor mertük. Mondom neki, hogy tegnap fürdéskor, na ő azt beírja súlynak. Nem győzködik meg róla, hogy tényleg annyi-e, akármit mondhatnék. Szemre egy ekkora gyereken nem sok minden látszik, vagyis a heti 150-200 gramm biztos nem.


Ez a napokban ütött szöget a fejemben, amikor egy anyuka megkérdezte, hogy nem baj-e, hogy a 2 és fel éves kislánya csak kb 10 szót mond.

Ott hol volt eddig a védőnő?

Tőle nem kérdezte meg, hogy 2 évesen meg van-e a kb 50 szó? A szülő mit mondott vajon? Ha megmondta őszintén, hogy nincs, a védőnő mit szólt? Vagy bemondta, hogy persze, beszél szépen?


Nálatok ez hogyan működik?



2022. márc. 24. 06:46
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%

Megbízik benned mert normális vagy, látja.

Hidd el aki olyan annál megméri.

2022. márc. 24. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Bár a súlyt és a magasságot nézi, de volt már többször, hogy kérdezés nélkül is végig x-elt mindent, pedig volt, hogy nem lett volna a válasz.

Bár sok helyen ki sem töltötte a kiskönyvet, az orvos meg pláne nem

2022. márc. 24. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%

Mivel te vagy vele 0-24, te látod mit tud mit nem. Most ha épp akkor nem produkál akkor írja be h nem csinálja? Majd szted lépcsőztetni meg ugráltatni fogják mert a kérdőív ezt írja? Nyilván normális szüli elmondja ha valami nem stimmel. A többivel sajnos nem tudnak mit kezdeni. Aki itt kérdez az meg nyilván nincs olyan jóba a védőnővel.

Amúgy jobb ha tudod hogy ezek a kérdőívek nem szentírások. Nekem konkrétan azt mondta a védőnő, hogy csak arra jó, hogy stresszelje az anyákat. A gyerekek eltérő üzembe fejlődnek.

2022. márc. 24. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%
Inkább, mint beköltözzön hozzánk és figyelje a fiam mert nekem nem hisz.. 🤣
2022. márc. 24. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
73%
Hát ez nálunk is úgy van, hogy nem az a lényeg neki, hanem hogy rendszeres kapcsolatban legyünk és tudjon segíteni, ha kell. Pl hasfájós volt a fiam, nagyon sokat segített, hogy bármikir felhívhattam, volt egy rakás ötlete, némelyik be is vált. A papírt meg úgy hozza, hogy mindenhova IGEN van írva.
2022. márc. 24. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

Sajnos a mienk abszolút nem ilyen.

Kötekedni szeret inkább.

Ahogy írtam, a gyereket meg nem nézi, viszont velem szeret morogni.

Már a legelső szülés utáni találkozásunk is…

Vasárnap született a baba, kedden jöttünk haza, ő szerdán itt is volt.

Kérdezi, hogy pisi kaki van e. Mármint nekem.

Mondom pisi az volt a szülés napján, kaka még nem.

Erre iszonyú kiakadást mutatott be, hogy haza se lehetett volna engedni a kórházból úgy, hogy nincs székletem. Milyen kórház, milyen orvos ez. Stb.


Miután elment, ijedten hívtam fel az orvosomat, hogy ez te a lég akkora baj-e, aki nevetve mondta, hogy 4-5 napról előbb nem várható. Így is lett.

Ilyesmik vannak azóta is.

2022. márc. 24. 07:22
 7/33 anonim ***** válasza:
47%
Sajnos teljesen felesleges a védőnő. Nem is értem, hogy minek tartják meg fent ezt a rendszert. Régen meg le lehetett mondani, de aztán megszüntettek ezt a lehetőséget.
2022. márc. 24. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
85%
Hát marpedig nalunk sincs hazamenetel a kórhazbol addig míg nincs széklet. Ha nincs,adnak hashajtót. Ugyhogy ilyen szinten jogosan akadt ki a kórházra, a dokid meg szépen elbagatelizálta.
2022. márc. 24. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
78%
Így van. Nálunk se engednek haza csak ha produkálsz. Nem beszélt hülyeséget.
2022. márc. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
77%
Jah és ezzel nem téged ba.szogatott. Gondolom a többi dolog is ilyen. Mindent magadra veszel
2022. márc. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!