Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A védőnő nálatok is “bemondás”...

A védőnő nálatok is “bemondás” alapján vizsgál?

Figyelt kérdés

4 hónapos a kisfiam.

Amikor a védőnő eljön a havi státusz vizsgalatokat megcsinálni, hozza a papírt, amin rajta van az a sor dolog, hogy mit kell tudnia a babának, sosem nézi meg a gyereket, csak megkérdezi tőlem, hogy csinálja- e ezt vagy azt a baba.

Eddig nem volt gond, de ha valahol elakadása lenne, nyilván jelezném, az én érdekem is, hogyha gond van, időben kapjuk el.

De mi van azzal, aki nem ilyen?

Aki rámondja, hogy persze, tudja a gyerek.

De ilyen pl a súlymérés is. Megkérdezi, hogy mikor mertük. Mondom neki, hogy tegnap fürdéskor, na ő azt beírja súlynak. Nem győzködik meg róla, hogy tényleg annyi-e, akármit mondhatnék. Szemre egy ekkora gyereken nem sok minden látszik, vagyis a heti 150-200 gramm biztos nem.


Ez a napokban ütött szöget a fejemben, amikor egy anyuka megkérdezte, hogy nem baj-e, hogy a 2 és fel éves kislánya csak kb 10 szót mond.

Ott hol volt eddig a védőnő?

Tőle nem kérdezte meg, hogy 2 évesen meg van-e a kb 50 szó? A szülő mit mondott vajon? Ha megmondta őszintén, hogy nincs, a védőnő mit szólt? Vagy bemondta, hogy persze, beszél szépen?


Nálatok ez hogyan működik?



2022. márc. 24. 06:46
1 2 3 4
 31/33 Derjaderja ***** válasza:
72%
A 16 hónapos fiamat 3x látta védőnő. Le kell töltsem a státuszokat és mailben küldeni. A gyerekorvos csak az első alkalommal vizsgálta meg (azon kívül hogy az oltáshoz szükséges fizikális vizsgálatot elvégzi).
2022. márc. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
56%

Az első védőnő kétszer kijött az első hónapban, akkor megnézett mindent, forgatta ide-oda a gyereket, a kórházban töltött időről, a szoptatástól kérdezett, hordozásról, a saját étkezésemről, lerázhatatlan volt, telefonon is keresett és mindenhez volt valami tanácsa vagy szóróanyagja. Stàtuszon is végigment minden ponton, végig próbálta a gyereken, folyton aggódott a hizáson, pedig megvolt mindig a minimum.

Terhességem alatt viszont alig láttam, néha behívott, egyszer a felújítás kellős közepén megnézte hol lakunk, de ennyi. Mikor megtudta hogy magánorvosom van akihez havonta járok, és nem is körzetes kórházban fogok szülni, meg volt a 11. hétre egy prena tesztem is, már nem voltam érdekes neki, megnyugodott hogy rendben leszünk. Így kicsit furcsa volt hogy szinte levakarhatatlan volt a baba születése után.

5 hónaposan költözés miatt védőnő váltásunk volt. 2,5 éves a gyerek, még soha nem volt nálunk. Stàtuszon 2 perc alatt végzünk, covid alatt Messengeren és telefonon volt. Súlyt, centit mindig én mondom hogy merjünk, ne én mondjam be. Nyilván nem hazudtam, bevallottam hogy mit nem tud,tanácsot kértem, maximálisan segít ha kérdezek, de simán mondhattam volna bármit.

Nem mi vagyunk a célcsoportja, van a körzetében és a helyettesített körzetében anyaotthon, putrik, romatelep, meg egy csomó terhes nő, örül ha valaki rendben van.

A gyerekorvos még soha nem nézett semmit, csak oltasokon megkérdezte kb. hány kiló, meg előre/utólag aláírta a kiskönyvet ha épp státusz közelben voltunk. Az oltásokra is mindig én telefonáltam hogy aktuális lenne, mikor mehetek. Ez szerintem gázabb.

2022. márc. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 A kérdező kommentje:
Az én 4 hónaposomat meg 16szor kb. Lehet keveset mondtam.
2022. márc. 24. 15:00
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!