Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A védőnő nálatok is “bemondás”...

A védőnő nálatok is “bemondás” alapján vizsgál?

Figyelt kérdés

4 hónapos a kisfiam.

Amikor a védőnő eljön a havi státusz vizsgalatokat megcsinálni, hozza a papírt, amin rajta van az a sor dolog, hogy mit kell tudnia a babának, sosem nézi meg a gyereket, csak megkérdezi tőlem, hogy csinálja- e ezt vagy azt a baba.

Eddig nem volt gond, de ha valahol elakadása lenne, nyilván jelezném, az én érdekem is, hogyha gond van, időben kapjuk el.

De mi van azzal, aki nem ilyen?

Aki rámondja, hogy persze, tudja a gyerek.

De ilyen pl a súlymérés is. Megkérdezi, hogy mikor mertük. Mondom neki, hogy tegnap fürdéskor, na ő azt beírja súlynak. Nem győzködik meg róla, hogy tényleg annyi-e, akármit mondhatnék. Szemre egy ekkora gyereken nem sok minden látszik, vagyis a heti 150-200 gramm biztos nem.


Ez a napokban ütött szöget a fejemben, amikor egy anyuka megkérdezte, hogy nem baj-e, hogy a 2 és fel éves kislánya csak kb 10 szót mond.

Ott hol volt eddig a védőnő?

Tőle nem kérdezte meg, hogy 2 évesen meg van-e a kb 50 szó? A szülő mit mondott vajon? Ha megmondta őszintén, hogy nincs, a védőnő mit szólt? Vagy bemondta, hogy persze, beszél szépen?


Nálatok ez hogyan működik?



2022. márc. 24. 06:46
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
100%
Igen ez MINDENHOL így működik. Mivel nem tudja folyamatosan megfigyelni a gyereket. Most komolyan ha épp nem szólal meg mikor ott van mert mondjuk szégyenlős akkor írja h nem beszél pedig amúgy de? Vagy ha épp nem ugrik? Ez a kérdőív csak egy felesleges papír kb. A lényeg nem az hanem amit egymással megbeszéltek. Majd az igazán fontos dolgoknál ha mondod h nem csinálja jelezni fogja ha baj van. 2 évesen elmondanám nagyon sok gyerek nem beszél
2022. márc. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:

Jah igen, meg az örök téma. A tea. Adják neki, nyomják a teát, vizet.

Erre meg a kórházban a szoptatasi tanácsadó azt mondta, az anyatej mellé nem kell más. Kinek fogadja el az ember a tanácsát?

2022. márc. 24. 08:58
 23/33 anonim ***** válasza:
100%
Anya vagy. Önálló felnőtt nő. Nem kell senki tanácsát elfogadni. Meghallgatod és saját belátásod szerint döntesz
2022. márc. 24. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
100%
Covid időszak alatt még látni se látta a védőnő a gyerekeket. Nekünk volt személyesen 1 hónapos és 1 éves státusz, a többi közte telefonon.
2022. márc. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
76%

Mi vasárnap jöhettünk haza, hétfő reggel 8kor jött az üzi, hogy 10re itt van. 8kor én még tudod hol voltam… a zombi és mosott kaka állapot között félúton. De tudtam, hogy kijön, mert megbeszéltük előre.

Azóta se volt nálunk, mindig mi megyünk a gondozóba. Az ivást szintén kérdezi, de az én gyerekem ha nem kap plusz folyadékot akkor bogyózik. Mindentől. Egyébként nálunk is beikszeli bemondásra miket tud, ahol azt mondom, hogy még nem láttam vagy nem tudom, nem csináljuk, oda mindig igent ikszel, mert biztos tudja vagy ha most nem majd úgyis csinálja. Látja, hogy egészséges, fejlődik, foglalkozom vele.

Szerintem is túltolod. De nagyon.

2022. márc. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:

Akkor lehet én gondolom és látom rosszul, nézzétek el nekem, versenyszférában dolgozom, nem bírom az ilyen értelmetlenségeket:


Ha ennyire elfogadott h a védőnő nem győzködik meg saját maga is, akkor minek van erre rovat a papiron?

Audik meg ez a beszéd. Az egyszerűség kedvéért maradjunk ennél a példánál. Azt gondolnám, hogy egy ilyen szeles körben használt kiskönyvet olyanok szerkesztenek meg, akik értenek hozzá. Ezért van oda írva h 50 szó. Ha mondjuk egy gyerek nem mond csak 45-öt, az mínusz tíz százalék, rendben van. De ezzel szemben a 10 szó is elfogadott? Én ezt elhiszem, de akkor miért nem az van oda írva?

Igy nem ér semmit az egész védőnői rendszer. Én legalábbis eddig nem sok hasznát láttam….

2022. márc. 24. 09:41
 27/33 A kérdező kommentje:

Hozzánk egyébként hetente-kéthetente jön.

Amikor belép az ajtón, mindig ugyanaz az első mondata: Itt hideg van/itt meleg van.

A gyerek születés óta a termosztát egységesen 22,5 fokon áll. Itt mindig ugyanolyan a hőmérséklet. Párszor már mutattam neki, hogy se hideg se meleg nincs, nézze meg, ugyanannyi mint mindig, de erre az a válasz, nem baj, ő akkor is fázik itt/melege van.

2022. márc. 24. 09:51
 28/33 anonim ***** válasza:
80%

Az is elfogadott ha egy szót se mond. Attól még hogy ez a papír felesleges még be mond hogy semmit nem ér a védőnői szolgálat. Csak olvass utána miért kötelező.

Leírom amúgy harmadjára is. A státusz nem szentírás. Attól hogy mi van a lapon, az csak egy hozzávetőleges adat. A gyerekek NEM EGYFORMÁN FEJLŐDNEK.

2022. márc. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
100%
Saját példánkból kiindulva a gyerek 2 éves státuszon 5 szót tudott, rá 1 hónapra megvan az 50 szó, kisebb korban akár pár nap, 1-2 hét alatt is behozhatják a lemaradás, ezért nem kongatják a vészharangot a normális védőnők, hanem várnak.
2022. márc. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk van a városnak "chicago" része. Oda koncentrálnak, meg oda, ahova amúgy kell. Ide nem jön, de mondta is, hogy normálisékhoz nem fog, ha nem muszáj. Volt, hogy telefonon töltöttünk státusz papírt, hogy majd ha ráérek, ugorjak be aláírni. Meg volt, hogy csak az udvarig jött, mert én tökre elfelejtettem, hogy jönni fog és kint voltunk épp. Be se akart jönni, mert minek. De ugyanezt csinálja az is, amelyik amúgy kötekszik és ijesztget. Engedd el, mindenkinek könnyebb úgy.
2022. márc. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!