Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A védőnő nálatok is “bemondás”...

A védőnő nálatok is “bemondás” alapján vizsgál?

Figyelt kérdés

4 hónapos a kisfiam.

Amikor a védőnő eljön a havi státusz vizsgalatokat megcsinálni, hozza a papírt, amin rajta van az a sor dolog, hogy mit kell tudnia a babának, sosem nézi meg a gyereket, csak megkérdezi tőlem, hogy csinálja- e ezt vagy azt a baba.

Eddig nem volt gond, de ha valahol elakadása lenne, nyilván jelezném, az én érdekem is, hogyha gond van, időben kapjuk el.

De mi van azzal, aki nem ilyen?

Aki rámondja, hogy persze, tudja a gyerek.

De ilyen pl a súlymérés is. Megkérdezi, hogy mikor mertük. Mondom neki, hogy tegnap fürdéskor, na ő azt beírja súlynak. Nem győzködik meg róla, hogy tényleg annyi-e, akármit mondhatnék. Szemre egy ekkora gyereken nem sok minden látszik, vagyis a heti 150-200 gramm biztos nem.


Ez a napokban ütött szöget a fejemben, amikor egy anyuka megkérdezte, hogy nem baj-e, hogy a 2 és fel éves kislánya csak kb 10 szót mond.

Ott hol volt eddig a védőnő?

Tőle nem kérdezte meg, hogy 2 évesen meg van-e a kb 50 szó? A szülő mit mondott vajon? Ha megmondta őszintén, hogy nincs, a védőnő mit szólt? Vagy bemondta, hogy persze, beszél szépen?


Nálatok ez hogyan működik?



2022. márc. 24. 06:46
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%

“ Ez a napokban ütött szöget a fejemben, amikor egy anyuka megkérdezte, hogy nem baj-e, hogy a 2 és fel éves kislánya csak kb 10 szót mond.

Ott hol volt eddig a védőnő?

Tőle nem kérdezte meg, hogy 2 évesen meg van-e a kb 50 szó? ”


2 éves a fiam, 10 szó az elvárás a 2 éves státuszon. Nem volt meg nálunk, azt mondta, hogy 2.5 évesen találkozunk, addig nincs gond.

Túlaggódod. Túltolod.

Nem értem miért gondolod, hogy rajtad kívül mindenki hazudik a védőnőnek.

2022. márc. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:
Érdekes. Ahol én szültem, ott fel se merült a kaka téma, csak a pisilést forszírozták, hogy azt muszáj.
2022. márc. 24. 08:37
 13/33 anonim ***** válasza:
100%
Hát pedig átrendeződnek bent a dolgok és van akinél bizony baj lesz belőle h nem jön a kaka
2022. márc. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:

Én csak azt írtam, amit az egészségügyi kiskönyvben olvastam.

2 éves kornál az volt, hogy 50 szó.

Akkor oda lenne ostobaság írva?

2022. márc. 24. 08:40
 15/33 anonim ***** válasza:
53%
Miért ragadtok le a szekelesnel? Nem végzi a munkáját, nem figyel a gyerekre, Full felesleges dolgokkal ijesztegeti az anyát. Nem mindegy hogy engedtek ki? Azon mar túl van. De ha nem ellenőrzi a gyereket, ezeket az adatokat e-mailben is be lehetne küldeni
2022. márc. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:
Igen, már megint a gyakori kérdések betegségnél járunk, azaz csesztetni anyát ha valamit nem tud vagy nem úgy tud.
2022. márc. 24. 08:47
 17/33 anonim ***** válasza:
76%

Mert nem beszélt hülyeséget. Azért ragadunk le ott. Valószínű a kérdezőnek nem szimpi a nő ezért mindenben a rosszat látja. Nem vizsgálja? Nem orvos. Nálunk is velem beszélgetett a gyereket csak megnézte.

Kérdező mint írtam a státusz nem szentírás. Nem egyformán fejlődnek. Lesz még bajod ha szaros papírok alapján lesed mit "kell" csinálnia a gyerekednek🙄🙄

2022. márc. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
84%
De akkor kérlek mondj még példát mivel "cseszegetett". Mert ez nem az volt
2022. márc. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:

Egyébként mindig ad egy papírt, amin fel van sorolva 10-15 dolog, és mindegyik mellett kettő oszlop: szülő elmondása és védőnő észlelése.

És rendre ő beikszeli mindegyiknél végig, hogy igen.

De hogyan észleli ő saját maga, hogy a gyerek emeli-e hasonfekve a fejét 45 fokban, ha még csak hasra sem fordította?

Ezt szerettem volna megkérdezni, hogy ez gyakorlat-e a védőnők körében, vagy csak az enyém ilyen.

2022. márc. 24. 08:51
 20/33 A kérdező kommentje:

18.

Pl.


Hordozó kendő. Nem jó, tolnám babakocsiban. Ő szenely szerint nem rajong a hordozózásért. Így mondta.

Annak idején a köldökcsonk ápolás.

A kórházban adtak egy Octenisept nevű cuccot, azzal kentünk naponta kétszer, ahogy mutatták. Na ezen is veszettül kiakadt. Alkohol és hintőpor kell.

Két hét után kivittem a gyereket a teraszra. Nem szabad, hideg van most. (Decemberi a gyerek, de a teraszon amikor oda sütött a nap, 17 fok volt, ezt is mutatom neki, nem baj, attól hideg van)

Használjam a gyógyszertári fürdetőt. Nekem jobb egy másik fajta, ezen is rúgózik.

Ilyenek.

2022. márc. 24. 08:56
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!