Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy éltétek túl a fogzást?

Hogy éltétek túl a fogzást?

Figyelt kérdés

Kislányom jelenleg 4 hónapos múlt. Ma vettük észre hogy duzzadtabb az ínye és nagyon mániákusan rág. Sajnos az első visiós kétségbeesett sírás is megvolt emiatt :(


Tippeket kérek leginkább ki hogy élte túl ezt az időszakot. :(


Bármi jöhet. Gyógyszer, rágoka stb. :)


Jelenleg a kislány a textilpelust illetve a puha plüssos csörgőket favorizálja.


Köszönöm a segítséget!



2022. ápr. 9. 15:54
 1/8 anonim ***** válasza:

Egyik gyerekkel Anaftinnal

Majd amikor a rágók és a szemfog jött Nurofennel kentük.


Igazából rágott, amit ért.


2. Gyereknek az Anaftin, Dologél semmit nem ért.

Dentinox és Nurofen az elejétől.


Első gyereknek 4 hónaposan már volt foga. Másodiknak 5 hónaposan lett.

6 hónapos korára mindkettőnek 6 foga volt.

1 évesen az egyiknek 16 másiknak 14 foga volt kinn


Az utolsó 4 pedig 2-2,5 közt jött ki mindkettőnek.


Ami haszonos volt később, az a fogkefe, főleg a szemfogaknál.. igye ott már kinn vannak mellette a fogak semmit nem tud kb odafeszíteni csak a fogkefét kb.

2022. ápr. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

1. Vagyok


A dackorszak sokkal nehezebb😅


Főleg, amikor fogzik is mellé..

Csak ilyenkor már az ember elfelejti, hogy lehet a nyűgje a foga is akár

2022. ápr. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Igazolom a 2est. A dackorszak ennél rosszabb lesz 🤣


Egyébként nalunk ment a nurofen és ennyi.

Fogzásos kenőcsök semmit nem értek. Rágokat le se tojta...

3 éves, most jön a 20.foga. ezt szenvedi meg a legjobban.

Az első 4 volt sírós, a többi úgy kijött eszre sem vettük.


Lanyom 6hós, nála meg nem jelentkezett. Foga sincs.

2022. ápr. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekunk semmi nem segitett, de az elso 3 honap hasfajas miatti folyamatos orditas utan nem lepi at az ingerkuszobomet, pedig amikor 3 orlo jott egyszerre orankent ejjel.
2022. ápr. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2022. ápr. 9. 18:25
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekünk is a Dentinox megy, de van az a pont mikor fél óránként-óránként kel és visít meg tépi a fülét akkor csak a Nurofen. Igazából túlélünk.. 😅 Metszőfogak kijöttek egy éves korára, most 14 hós, de lelassult az egész, látszata van, fák is neki, de még sehol semmi. Várom a napot mikor kijön az utolsó.(Persze tudom, utána lesz más….🤣)
2022. ápr. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát a fogzás a dackorszak mellett aranyélet. Pedig van néhány alvás nélkül eltöltött hetem/hónapim/gyerek. 😅


Ha nagyon szenvedett már, estére adtam nurofent. Egyébként nem sűrűn alkalmaztam, nem vagyok nagyon a gyógyszerezés híve de ez már az a pont volt, amikor muszáj.


Kentük az ínyét, hűtött rágókák voltak a barátaink. A második lányomnak most jön két nagy örlő. Utána meg még a másik két nagyörlő jön. Valószínűleg amire ez meglesz, fogzani kezd majd a még meg nem született gyerekem. 😅

2022. ápr. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia! Én is vettem gélt, de azon kívül találtam egy olyan fogkefét, ami épp fogzásra van kitalálva, szóval gyakorlatilag nem fogkefe, sokkal inkább rágóka. A kisfiamnak is 4 hónaposan bújt ki az első foga, akkor mi enyhén dörzsöltük vele a fogínyét. Most 1 éves, ha bújik a foga, akkor elveszi és ő intézi magának. Csatolok képet, hogy milyen:

[link]

2022. ápr. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!