Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1,5 éves babát képtelenség...

1,5 éves babát képtelenség betenni az autósülésbe (eddig nem volt gond). Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Egy pár hete képtelenség betenni a kiscsajt az autóülésbe, pedig eddig nem volt semmi gond. Az utolsó hosszabb úton volt egy borzasztó nagy kiakadás a székben azóta nem engedi, teljesen befeszül, nem lehet beleeröltetni se (mindent is kipróbáltam), gondolom ha minden erőt beleadnék talán összejönne, de a gyerekben értelemszerűen nem akarok kárt tenni...


Amíg a városban vagyunk nincs gond, megyünk babakocsival, gyalog, hordózóval, de közeledik néhány hosszabb autós út, és teljesen tanácstalan vagyok - ha nem lehet betenni a székbe, nem tudunk elmenni sehova.


Köszönöm a tanácsokat!

(Játék, kaja, figyelemelterelés, beszéljük meg a problmát, 'erőszakkal betuszkolás' nem megy)



2022. ápr. 11. 09:43
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
54%

Van olyan, hogy, nem akar egy kisgyerek valamit. Sokszor van olyan. De ha nem akarja, hogy pelenkázd, akkor majd a kakában ül egész nap? Nem akarja, hogy, megmosd a fogát, akkor hagyod kilyukadni? Nem ül be a babakocsiba, akkor nem mentek sehová?

Mert ha ez nálatok így megy, akkor ne menjetek sehová autóval és probléma megoldva.

Soha nem engednék egy másfél éves makacskodásának, aki még a világát sem tudja. Ti vagytok a szülei nektek kell dönteni és irányítani, mert a másfél évesnek fogalma nincsen róla miért kell az autósülés.

2022. ápr. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, aki értelmesen szólt hozzá a témához. Kedves, 14-es, elkezdjük a "trükközést", hogy újra megbarátkozzon vele. Remélem hamar helyreáll, amíg nem kezd beszélni, a jó ég tudja mire gondol, miért utálja ennyire.

Darjaderja, neked is köszönöm a tanácsokat! Próbálkozunk:) A feszítést nagyon hosszan tartja, már elég nagy, alapból meglepően erős, nem nagyon van amit kivárni:)), hamarabb lecsúszik. Anyósülésre bizonsági okból semmiképp nem tenném, Erdélyben élünk, nem nagyon veszélyes a forgalom, ha az ember ebben nő fel, itt szocializálódik a közlekedéssel, de azért annál több idióta van az utakon, minthogy előre merjem tenni az ülést:)


13-as, 17-es. Sokan hozzá tudtak szólni, lehülyézés nélkül értelmes tanácsokkal, úgyhogy nem hiszem, hogy én lennék hülye. Emlékeztetnélek, hogy minden gyerek más, sokszor szélsőségesen más, ha nektek működött a befeszítés, gratulálok, nálunk ez nem válik be, nem értem miért kell erőltetni egy olyan véleményt, ami nem segít, és még goromba is.

Még egyszer hangsúlyozom, ez egy új dolog a kiscsajnál, valami kiváltotta, az erő nem fogja megoldani, erről nem fog meggyőzni senki.


Szerencsére nem feltétlenül szükséges sokszor autóba ülni, csak ha a városon kívül járunk. Így sok mindent nem befolyásol.


Úgy gondolom minden helyzetnek van konstruktív megoldása, és minden kérdésre lehet (ahogy itt többen bizonyították) normálisan hozzáálni a kérdéshez.

2022. ápr. 11. 12:00
 23/32 A kérdező kommentje:

22-es, persze, hogy nem lehet mindig az amit a gyerek akar. Eddig minden más szituációt megtudtunk oldani, normálisan, úgy hogy se mi, se a gyerek nem 'traumatizálódott' közben, azt is ha nem akar tiszta pelust, vagy bármi hasonló, úgy hogy nekünk szülőknek lett igaza.

Ez az első helyzet, ahol semmi ötletem nem volt, ezért kértem segítséget.

Természetesen a megoldás nem lehet, hogy nem megyünk sehova autóval. Mások tapasztalatára, ötleteire voltam kíváncsi, nem kioktatásra, mert az nem segít.

Örülök, hogy másnak nincsenek ilyen problémái.

2022. ápr. 11. 12:07
 24/32 Derjaderja ***** válasza:
100%

Szerintem egy körülírt szorongással foglalkozni kell. Ha könnyen áttörhető, az is egy dolog, de a kisgyerek szempontját is érdemes elképzelni, hogy egy zárt térben 2 felnőtt leszorítja és beköti valahová, ahol ő fél. Írják, hogy amúgy nem dacos a gyerek.


Igen nagyon erősek, én már a 6 hónapos korú fiammal is küzdöttem, de őt fekvő helyzetbe kellett kötni és tudtam hogy megnyugszik. Amikor nagyon nem szeretett autózni én is minimalizáltam.

Ordító gyerek mellett vezetni is nagyon veszélyes még tapasztalt sofőrnek is.

2022. ápr. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:
Pont így gondolom én is, köszönöm!:)
2022. ápr. 11. 12:23
 26/32 anonim ***** válasza:
74%

21 vagyok és szerintem egyáltalán nem oktattalak ki. Mindenkinek vannak ilyen problémái, nekem is voltak, bár kérdést nem írtam róla ki.

Az én lányom 15 hónaposan döntött úgy, hogy nem ül többet babakocsiba. Befeszitette magát, ha beleraktam valahogy akkor ordított, mint az állat. Nálunk a legközelebbi játszótér 1 km-re van és én nem emelhetek nehezet, úgyhogy nem vehettem fel. De az ordítást se akartam 20 percet hallgatni, amíg hazaérünk, úgyhogy mentünk gyalog. Nem volt egyszerű ha pl. elfáradt hazafelé, stb. Hónapokig ment ez és egyszer rájött, hogy jobb a babakocsi, egy nyikkanás nélkül újra kezdtük használni. Minden gyereknek vannak ilyen dolgai, a szülőséghez hozzátartozik. Fog még más dolgok miatt is hisztizni. Én biztosan nem vennék másik autósülést emiatt, mert ami jó az nem két fillérbe kerül. Kössétek be a babát az ülésbe játékból. Nálunk az be szokott válni.

2022. ápr. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%
Vidd be az ülést a lakásba, tedd ki valami olyan helyre, ahol elérhető számára. Valószínűleg bele fog ülni magától, és rájön, hogy nem olyan szörnyű, mint ahogy hiszi. Tegyél a közelébe valami nasit, kedvenc játékot, hogy adja magát a dolog, hogy ott ül le.
2022. ápr. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
65%

Az utolsó pár választ nem olvastam el.

Szerintem is érdemes lehet beülni és játszani az autóban csak úgy. Az én kislányom ennyi idősen már imádta, beültünk aztán matatott, nyomkodott, akrobatikázott a hátsó ülèsről előre majd vissza.

Meg írod, hogy egyszer próbáltátok csak azóta. Akkor próbáljátok többször. Írták előttem, hogy van egy pillanat a befeszülésnél, amikor enged a gyerek, akkor be lehet hajlítani. Amíg be van feszülve, addig át lehet húzni a kezeit az öveken, majd amikor enged és bele tudjátok nyomni az ülésbe, akkor erővel ott kell tartani, mert persze megpróbálja majd megint kinyomni magát, és gyorsan becsatolni az övet. Ez lehet h kétemberes meló, bár nekem sikerült egyedül is, de ti akkor próbáljátok meg ketten, sikerülnie kell.

A lányomnak is volt egy időszaka, amikor vègig ordította a Budapest-Szekszárd(140 km) utakat, de aztán abbahagyta,

vigyáztunk rá, hogy kárt ne tegyen magában, meg mi se benne és magunkban az idegtől :D, aztán pár alkalom után abbahagyta.

2022. ápr. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, és az ötleteket!

Tudom, hogy vannak nehéz napok és minden babának vannak heppjei. Csak ez most elég hirtelen jött és kb. egy hetünk van megoldani, legtöbb kettő, ezért tettem fel a kérdést. Előbb utóbb minden bizonnyal megoldódik "magától" is persze - ahogy volt nálunk is utáljuk a babakocsit, meg úgy egyáltaln kimenni időszak is, főleg a legelején, aztán elmúlt a téllel.:)

Köszi mindenkinek!

2022. ápr. 11. 14:28
 30/32 anonim ***** válasza:
75%
Dackorszak kezdete lesz ez szerintem. Nálunk is igy kezdődött. Nyugi, pár hét, elfelejti, lesz új heppje.
2022. ápr. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!