Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1,5 éves babát képtelenség...

1,5 éves babát képtelenség betenni az autósülésbe (eddig nem volt gond). Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Egy pár hete képtelenség betenni a kiscsajt az autóülésbe, pedig eddig nem volt semmi gond. Az utolsó hosszabb úton volt egy borzasztó nagy kiakadás a székben azóta nem engedi, teljesen befeszül, nem lehet beleeröltetni se (mindent is kipróbáltam), gondolom ha minden erőt beleadnék talán összejönne, de a gyerekben értelemszerűen nem akarok kárt tenni...


Amíg a városban vagyunk nincs gond, megyünk babakocsival, gyalog, hordózóval, de közeledik néhány hosszabb autós út, és teljesen tanácstalan vagyok - ha nem lehet betenni a székbe, nem tudunk elmenni sehova.


Köszönöm a tanácsokat!

(Játék, kaja, figyelemelterelés, beszéljük meg a problmát, 'erőszakkal betuszkolás' nem megy)



2022. ápr. 11. 09:43
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
27%

"De ha annyira feszül, hogy konkrétan eltörnéd a csontjait a művelet közben tényleg, őszintén, hogyan a bánatba eröltetnéd bele abba nyomorult ülésbe? A kedves szülői felelősségeddel?"


Ah, értem, tehát a megoldás az, hogy nem teszem bele az ulesbe? Végül is vagy meguszom baleset nélkül vagy nem. Vagy tuleli a gyerek, vagy nem. Hidd el, minden szülő képes q gyereket az ulesbe tenni. Már ha akarja.

2022. ápr. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:

Kedves 10. válaszadó! Köszönöm a normális választ és a további ötleteket!

A vonat sajnos nem opció a célállomás miatt, de amúgy az jó lenne:)



11. válaszadó. Az, hogy nem indulunk el, ha a gyerek nincs székben úgy gondolom nem kérdés, magától értetődő, így nem hangsúlyoztam. Szóval ha választhatok akközött, hogy anyósom látja-e az unokáját húsvétkor vagy a biztonság, akkor is a biztonságot fogom választani, és akkor inkább nem megyünk el.


A válaszaid sajnos legkevésbé sem segítenek, ha kötekedni akarsz, keseríts más kisgyerekes anyukát, köszönöm.

2022. ápr. 11. 11:03
 13/32 anonim ***** válasza:
10%

Értem. Tehát anyós nem látja az unokat. Kimondottan jó kifogás a gyerekülés erre...Ja, nem.

Ha orvoshoz kellene vinni, akkor se indulnak el vele? Vagy ha a saját anyadhoz vinned? Okos egy szülő vagy. Nem kötözködni akartam, csupán ramutatni hogy buta vagy és a gyerek irányít téged ahelyett hogy te irányítanad es nevelned. Téma lezarva, menthetetlen vagy.

2022. ápr. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
86%

Mindenképp a trükkös oldala marad nálatok. Szóval jó ötlet az is, ha elmentek egy bababoltba és együtt választjátok ki az ülést. Ez is sokat tud talán segíteni. Nem könnyű sokszor velük. Saját példám is van:

A gyerek bodyjából kiugrott egy pók (földön volt). Ez annyira traumatizálta, hogy 1 hétig nem akarta felvenni, csak a kezeslábas pizsit. Kb 2 éves volt. Minden nap meséltem neki róla, öltöztettük a babáját stb. Ez sokat segített neki és egy hét múlva már ő kérte a bodyját. Nem kell erőltetni, de trükkökkel elérhetjük a célunkat. A traumát mindig fel kell dolgozni. Később abból adódna lelki probléma, ha egymás után 10 alkalommal beleerőszakolnád a székbe. Egy idő után simán képesek a gyerekek úgy reagálni erre, hogy elkezdenek akár hányi is. Szóval a kíméletesebb oldalát kell megfogni és sikerülni fog. Mindig sikerül. Ezt sose felejtsd el. Barátnőm kislánya 18 hónapos koráig akart autóban utaznu. Nekik nem sikerült elérni, hogy beleüljön az ülésbe visítás nélkül. Hozzám átjött 2 héten át minden nap 1-2 órát. Szépen ,,tréningeztem” vele és sikerült. Mivel kicsit kívülálló személy voltam, így nekem könnyebb volt. Ja és egy sírás nem volt közben. Azóta évene 4x 1000-1500 km-t utaznak vele. Szóval nem lehetetlen. Mi csak olvastunk, mondókáztunk közben, ahogy játszottunk az üléssel a lakásban. Először bicikli ülésbe ültettem bele. Utána elmentem vele egy boltba üléseket próbálgatni. Ez neki nagyon tetszett, mert más gyerekeknek is próbálgattak ott üléseket. Végül pedig varrtam neki rá egy nagyon szép neki tetsző mintás huzatot (ő segített kiválasztani az anyagot). Nem mondom, hogy nem volt macerás, de megérte nekem és a szüleinek is. Szóval tényleg sose add fel

2022. ápr. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 Derjaderja ***** válasza:
100%

A kisfiamnál baba korában várni kellett, amíg csökken a feszítés (ívbe feszült ő is), akkor gyorsan meg lehetett hajlítani. De addigra készen kellett állni az övvel, mert pár másodperc múlva újra feszített.

De azért a Te gyerekednél inkább gondolkodnék, mitől traumatizálódott, mi történhetett.

Ha beültök játszani kicsit az autóba bekötés és autózás nélkül?

2022. ápr. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 Derjaderja ***** válasza:
71%
Amúgy én se vinném el úgy anyóshoz, hogy sikítva sír, rosszul van. Nem kínzom őket. Valami ok van itt.z
2022. ápr. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
37%

1es vagyok

De tudom miről beszélsz. A lányunk kb ugyan ebben a korban játszotta ugyan ezt

Mint egy egyenes megfeszített lap. És üvöltött

Pár hónapig tartott. Nagyon durva volt. De akkor nem mentünk volna dolgozni? Mert,hogy ő addig bölcsibe ment ,mi meg dolgozni. Majd rájön,hogy ez van

Be kell ülni.nem értem. Tényleg. Ugyan már,miért törne el a csontja

Ti csináljátok bénán

2022. ápr. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 Derjaderja ***** válasza:
25%

Esetleg nem lehet az anyósülésre átteni az ülést? Ott a sofőr mellett van, jól kilát.

Tudom, hátul ideálisabb, de 3 gyerekkel utazva mi is sz egyik ülést előre tesszük.

Nem volt sok kanyargás a problémás úton, hogy hányingere lett volna?

2022. ápr. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 Derjaderja ***** válasza:
76%

17. Amikor ívbe feszül nem tudod betenni. Nem lehet erővel visszahajlítani.

De nem tud sokáig tiszta erővel feszíteni, az3rt írtam hogy ki kell várni.

De nálunk bekötve már elfogadta a helyzeter ha ment az autó, a motorhangot szerette.

2022. ápr. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 Derjaderja ***** válasza:
56%
Ja esetleg plüssökkel eljázszani?
2022. ápr. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!