Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor mozdultatok ki először...

Mikor mozdultatok ki először babával, és hova mentetek?

Figyelt kérdés
1 hetes a kisbabám, kezdő szülő vagyok, és nem tudom, hogy mikor és hová mehetünk el vele. Mi nagyon menősek vagyunk a férjemmel, rengeteget császkáltunk erre-arra, és már úgy mennék én is. Leírnátok, hogy nálatok hogy indult a kimozdulás?
2022. ápr. 14. 13:24
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
57%

3 naposan vittük ki először, mikor hazajöttünk a kórházból. Onnan minden nap sétáltunk.

1 hetesen voltam vele bevasárolni

2 hetesen etteremben csaladi szülinapon.

3 honaposan 4 napra nyaralni.


3 éves, most először beteg, az ovikezdés miatt.

2022. ápr. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
67%

Én 1 hetesen örültem ha az ágyból eljutok a wcig és vissza. Szörnyű gátsebem volt, nagyon lassan gyógyult.

2 hetesen a kertben és az utcában sétáltunk.

3 hetesen mentünk nagyobb sétákat a településen, kb fél órát.

4 hetesen mentünk anyósomhoz kocsival, mert ő nem tud eljönni, de már nagyon szerette volna látni. Azon a héten voltunk a helyi kisboltban is. Azóta mindenfelé járunk, amerre előtte, persze fokozatosan növeltük a távot, ahogy éppen bírtam.

2022. ápr. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
62%
Kb. 1,5 hetesen mentünk először sétálni. Max 20 perc lehetett. De nem a baba miatt, nekem nem esett jól több és korábban. Azt mondta a védőnő, amint nekem jól esik, mehetünk bátran. Bevásárlóközpontokat, egyéb zsúfolt helyeket hagyjuk ki 2-3 hónapos koráig, ő "ott alvós" kirándulásokat, babaúszást, baba-mama tornát, ilyesmiket csak az első kötelező oltások után javasolt. Így is lett. Hozzáteszem nekem addig nem is esett volna jól mindenhova hurcibálni, pedig mi is nagyon aktív pár vagyunk. Egyszerűen az összeszokás időszaka volt. Sétálni jártunk sokfelé napi szinten, akár autóval is.
2022. ápr. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
43%

Mi a kertbe mentünk, ha jól emlékszem egyhetes volt akkor kb, aztán fokozatosan nagyobb sétákra.

Nagyobb közösségben karácsonykor voltunk rokonoknál, 3 hónapos volt akkor.

Boltban pedig 5 hónapos volt, mikor először velünk jött .

2022. ápr. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
90%
Februárban született vasárnap este. Szerdán engedtek haza, de hazafelé mentünk a suliba a tesóért. Jó, akkor még a babát nem szedtük ki ott a kocsiból. Csütörtökön jött ki a védőnő, azt mondta ilyen szép időben nyugodtan mehetünk sétálni. Mentünk is. Aztán hamar találkozott emberekkel, mert a nagyot vinni kellett edzésre, meg ilyesmi. Minden nap suli. Szóval én nem tudtam bent tartani a lakásba.
2022. ápr. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
58%

Nem kell agyon felteni, bar Magyarorszagon ez szokas.


2 naposan vittem busszal meretkezni ( nincs kocsink ) , ez volt az elso kimozdulas. 4 naposan a naggyal mentunk a jatszo csoportba, logikus, hpgy nem hagytam otthon, jot aludt a babakocsiban, egyszer szopizott.


Ne fogdossa idegen, a kezet se, es ne engedj senkit belelihegni a babakocsiba, ennyi.

2022. ápr. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
19%

2 hetesen vittem ki sétálni, addig a nyitott erkelynél levegőzött. Decemberben született, szél és ködszitalás volt kezdetben, azért nem vittem ki korábban.

3 hetesen hordozókendőbe vittem magammal sztk-ba, busszal, december végén késő délután, sötétben. Megsérültem, muszáj volt orvoshoz mennem, és senki nem tudott jönni segíteni. Utána már nem okozott gondot semmi, mentünk mindenhová együtt.

2022. ápr. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
1 hetesen mentünk kutyát sétáltatni. Onnantól minden nap 2 x kinn vagyunk.
2022. ápr. 15. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
68%
Egy dokis csoportban is röhögött az egyik doki, hogy levegőhöz szoktatni 🤣🤣. Januári a lányom. Pár naposan már egy rövid sétát tettünk. Azért rövidet, hogy engem ne terheljen le. Makkegészséges. Értem én, hogy hozzá kell szoktatni a dolgokhoz a gyerekekhez, de ha még a levegőhöz is...akkor baj van. Régi, elavult, már régen téves gondolat volt ez a szoktatás dolog😅
2022. ápr. 15. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:

5 naposan mentünk először sétálni vele itt, a környékünkön. Jó idő volt, sütött a nap, egy lélekkel nem találkoztunk.

3 hetes volt, amikor Szentendrére mentünk kirándulni. Ébredés, etetés után indultunk, ott sétáltunk, nézelődtünk, lángosoztunk. Barátokkal mentünk, az ő gyerekeik miatt elmentünk még a Kisállatkertet megnézni. Utána délután még ettünk egy közeli étteremben, aztán indultunk haza. Jól sikerült elsőre nagyon, a babával járó dolgokat könnyen megoldottuk (etetés, peluscsere stb.).

2022. ápr. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!