Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elsőbabás anyukák, szülés...

Elsőbabás anyukák, szülés után jó ha van segítség a háznál?

Figyelt kérdés
Anyukám és anyósom is ajánlkoztak, hogy az első 2 hétre beköltöznek hozzánk, hogy segítsenek a baba körül. Én őszintén örülök neki, mindkettőjükkel nagyon jó a kapcsolatom, és se nekem, se a páromnak nincs semmi tapasztalata babagondozás terén, nagyon félek hogy fogunk boldogulni. A férjem az első héten lesz itthon mikor hazajövünk a kórházból. Jó ötlet lenne, ha első héten anyukám lenne velünk, második héten pedig az anyósom? Volt valaki, aki szintén így oldotta meg? Mennyire volt szükségetek segítségre az első hetekben? Mennyi időbe telt, amíg egyedül is megtanultátok gondozni a babát?
2022. ápr. 24. 18:43
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem volt segitsègem a páromon kívül. Mindent szépen megtudtam oldani ☺️

De nekem jó alvó volt , nem volt hasfájás sem. Éjjel kelni kellett az etetés miatt mert besárgult. Így javasolták ,hogy azért keltsem fel enni. Na nekem ébresztőt kellett állítani ,mert a kislányom este 8 kor elaludt és kb reggel 7kor ébredt. Nem igazán voltam fáradt. Nagyon nyugodt ,harmonikus időszak volt ☺️❤️


Aztán megszületett a kisfiam 😀

És tök az ellentète a kislányomnak. Jól jött volna a segítség. Nem volt.😔 Pedig anyum ment a nővèremhez 1 hétre ,mikor a kisfia megszületett. Engem nem kérdezett meg. Nagyon nehéz volt. Nem aludt. Hasfájás volt. 😟

Férjem már tudott annyit "segíteni "

Depresszió utolért... Szóval....

Fogadd el a segítséget ha úgy érzed szükséged van rá.😉


Azóta "nagyok" a gyerekek 7 és 4,5 éves. Már van babysitter.😅

2022. ápr. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
79%
Férjem már nem tudott segíteni..akart lenni 😅
2022. ápr. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
79%

Megint rosszul fogalmaztam. Jaj közeledik az este nekem nagyon.😅

Szóval a férjem már nem tudott annyit segíteni.

2022. ápr. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
12%

Sosem értettem, miben kellene segíteni, még úgy sem, hogy én egyedülálló anyaként vittem haza a császármetszessel született gyerekemet....

De ha te úgy érzed, neked kell, akkor hajrá.

2022. ápr. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem a baba körül kellett a segítség, inkább a háztartás körül. Nekem az volt a hatalmas segítség, hogy engedtem anyóst takarítani, míg a kórházban voltunk, anyukám (🖤) meg vigyázott a nagyobb gyermekemre addig. Első babával anyu velünk volt másfél hétig, de úgy éreztem, hogy inkább kicsit később jobban fogott volna. Előbb úgy éreztem, hogy jobb lett volna ismerkedni családként a helyzettel. Egyrészt, kaptam az elavult nézetes szoptatási tanácsokat, amire majdnem ráment a tejem, pedig nem akart ő rosszat, semmiképpen. Most, az utolsó, harmadik gyereknél jön anyósom és takarít egy alaposabbat, míg bent leszünk, majd miután megnézték itthon maguknak, mennek haza és hétvégénte terveztek kicsit lejönni, kaját hozni meg ha akad takarítanivaló, akkor besegíteni. Babázni is, de inkább a két nagyobbra kellene vigyázni, de sajnos anyós ahhoz nem igazán ért, pedig 2 gyereke is van, viszont saját elmondása szerint sem anyatipus. Inkább abban érzi hasznosnak magát, ha a ház körül tud segíteni
2022. ápr. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Ui. Sokat kellett feküdnöm a várandósságok alatt, emiatt csak a nagyon alap dolgokra jutott idő és azt is volt, hogy a férjem csinálta meg. Ezért jött jól a takarító segítség. 5-voltam.
2022. ápr. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
60%
Semmi szükség rá. Én nulla kisgyerekes tapapsztalattal szültem. Nagyon jóba vagyok mind két nagyival, de csak zavartak volna. A kicsi eszik alszik aztán kész.
2022. ápr. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem a baba gondozással van gondom, hanem amellett a háztartás vezetéssel. Az én szüleim a szomszédban laknak és hatalmas segítség, hogy anyukám hoz ebédet nekünk.
2022. ápr. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Engem zavart volna ha kvázi beköltöznek.


Minden nap jött egyikük pár órára, anyu egyik nap, anyós másikon, férjem végig velünk volt, szóval ez nekünk így volt tökéletes. Mondjuk a mi babánk eszik-alszik típus volt.


De azt is lehet, hogy a hazamenetel után döntesz erről, ha már látod, kb hogyan boldogulsz.


És merj kérni bármikor segítséget, ha egy hónap múlva üt be a crach, akkor egy hónap múlva. A leírásból az jön le, szívesen segítenek, ha kell, élj vele, ha nem kell, ne élj 🙂


Jó babázást, könnyű szülést!

2022. ápr. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Ez attól függ milyenek a nagyik, milyen a kapcsolat. Mi nagyon jóban vagyunk anyukámmal, áldás volt. Persze az ember megtudja oldani, de minek szenvedni? Az ilyen 4-es szuperfantasztikus anyákra nem kell hallgatni. Tesóméknál viszont az anyós nagyon gáz volt, teljesen tönkretette az első napokat (2 nappal szülés után elvárta volna a tesómtól, hogy főzzön, takarítson). Szóval ezt nektek kell tudni. Én nem bántam meg, hogy itt volt anyukám, jó volt egy tapasztalt nő, aki támogatott. :)
2022. ápr. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!