Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elsőbabás anyukák, szülés...

Elsőbabás anyukák, szülés után jó ha van segítség a háznál?

Figyelt kérdés
Anyukám és anyósom is ajánlkoztak, hogy az első 2 hétre beköltöznek hozzánk, hogy segítsenek a baba körül. Én őszintén örülök neki, mindkettőjükkel nagyon jó a kapcsolatom, és se nekem, se a páromnak nincs semmi tapasztalata babagondozás terén, nagyon félek hogy fogunk boldogulni. A férjem az első héten lesz itthon mikor hazajövünk a kórházból. Jó ötlet lenne, ha első héten anyukám lenne velünk, második héten pedig az anyósom? Volt valaki, aki szintén így oldotta meg? Mennyire volt szükségetek segítségre az első hetekben? Mennyi időbe telt, amíg egyedül is megtanultátok gondozni a babát?
2022. ápr. 24. 18:43
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem beszéljétek meg elsőkörben, hogy átmennek (már ha nem az ország másik végén laknak) látogatni, visznek valamit enni (a háztartás szokott inkább nehézkes lenni frissen szült anyaként, nem a baba ellátás) és ha mégis nagyobb segítségre lesz szükséged akkor mehetnek úgy, hogy ott is alszanak. Igazából a babával segíteni sokat nem tudnak, főleg ha szoptatsz. Úgyis neked kell kelni éjjel. A pelenkázás, fürdetés, öltöztetés nem akkora dolog, egyszer megmutatják és ennyi. Utána megtudod simán.

A másik kérdés hogy leszel, én hiába imádom anyósomat (anyám elhagyott, nagyim nevelt, ő sajnos nem élte meg a dédunokát) engem eleinte frusztrált, ha valaki ott van huzamosabb ideig, mert sokszor pihenni szerettem volna (ami nekem úgy nem megy, hogy vendég van a házban, akkor sem ha családtag, fura lenne nekem, hogy fekszek, pihenek más meg a lakásban tesz vesz), a ruhám ázott a tejtől, közben véreztem, sokszor csak arra vágytam, hogy kicsit ledőljek. Anyósom átjött minden nap, hozott friss ebédet, megkérdezte hogy vagyunk, volt hogy babázott és én addig elmentem gyorsan rendbetenni magam. De csak 1-2 órát maradt.

2022. ápr. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk konkrétan nem volt úgy igazán segítség. Anyukám akkor már nem élt, anyósom pedig nagyon messze lakott és idős is volt. Tesóm anyósa hozott nekünk párszor kaját, kicsit maradt beszélgetni, de aztán ment is. De ez így nagyon jó volt. Takarítást megcsinálta a férjem, főzni gyors ebédeket csináltunk. Nekem nem hiányzott a segítség. De lehet, hogy csak azért, mert tudtam, hogy ha hiányzik, akkor sincs.

Azt te érzed, szükséged van-e rá, vagy nincs. Ha van, akkor fogadd el. :)

2022. ápr. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

18 évesen szültem a fiam, nekem nem kellett segítség, anyukám már nem élt, anyóssal nincs bajom, de szeret okoskodni, és én makacs vagyok és magamnak való.

20 voltam mikor a lányom született, ott sem kellett senki, jól el vagyok egyedül engem csak zavar ha valakit kerülgetnem kell.

2022. ápr. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
79%

Teljesen felesleges. Engem anyuék hoztak haza a kórházból, mert a férjemnek halaszthatatlan munkája volt aznap. Maradtak, amíg hazaér. Hát alig vártam, hogy elmenjenek végre, sokkal kényelmesebb volt hármasban. :)

Úgy gondolom 1 db csecsemővel 2 darab egészséges felnőttnek el kell tudnia bírni.

Az meg, hogy nincs tapasztalatotok, na bumm, a gyereknek sincs, nem fog panaszkodni. :D

2022. ápr. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
0%

Semmi szükségem nem lett volna. Anyóst 10 percig nem viseltem volna el, anyám meg 2 perc alatt kiidegelt volna.


Nem volt semmi olyan, amit ne tudtam volna megcsinálni egyedül. Mondom ezt úgy, hogy minden nap főztem, es minden nap rend volt.

2022. ápr. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
56%
Nekem nem volt, egyaltalan, ferjemmel egyutt csinaltunk mindent, belejottunk, csaladtol meg tanacsot se fogadtam volna el soha. A segitseg inkabb abban lett volna jo,hogy neha kajat foz valaki, vagy mikor nincs otthon a ferjem,akkor velem beszelgessen stb. Masodiknal mar lesz segitseg, de csak anyukam, mert ő nem szol bele semmiben,meg nagyjabol egyre gondolunk . De ő pl nem is akart volna mar negyven akarhany evesen ujszulottel foglalkozni, ő a nagymama,tehat max babusgatja, kesobb mar tisztaba rakta,megetette. Sose ertettem ,hogy lehet masrtol elvarni pl a gyerek elso furdeteseit stb. Csak soktol hallom,hogy ebben segitenek. Ő az en gyerekem, nem engednem.. en mondjuk eleg hatarozott vagyok minden dontesben,nem esek ketsegbe barmi van, pedig sose gondoztam kisbabat,azz se tudtam h kell pelenkazni,rajossz magadtol mindenre. Ne utanozz senkit.
2022. ápr. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
72%

Hozzám jött anyósom minden nap az első héten segíteni (jóban vagyunk), de igazából mondhatni "felesleges" volt. Azt hittem, hú de nem fogok tudni semmit csinálni, aztán hazamentünk, a baba a nap felében csak aludt a kiságyban és kész :D


Mondjuk kicsit nehéz volt mozogni az első 2-3 napban, de az is elmúlt, a végén már mondtam anyósomnak, hogy nyugodtan maradjon otthon pihenni, mert nem volt mit csinálni nálunk.


Most várom a másodikat, na most szerintem sokkal nagyobb segítség lesz úgy, hogy itt lesz ez közel 2 éves a kicsi mellett :D

2022. ápr. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
30%

Szerintem ebben az eg vilagon semmi rossz nincs.

Nagyon egyszerű, anyukad eljon az elso heten, megbeszelitek, hogy addig marad amig szukseged lesz ra, de max 1 hetig. Aztan ha 3 nap utan jobbnak latod, hogy egyedul vagytok, akkor megbezseled anyuddal. Nekem anyukam nagyon rugalmas es mindent megert, en ebbol indulok ki. Anyosommal en is jol kijovok, de nem kivantam volna az elso hetekben, hogy itt legyen. Mas. Anyukam viszont mindket gyereknel jott az elso heten, es iszonyatosan orultem neki. Jokat beszelgettunk, segitett fozni, a babat mindig en lattam el természetesen, de a masodiknal mar jo volt, h a nagyobbal valaki foglalkozik kicsit.

De azt csinalhatod, hogy elkezditek kettesben ferjeddel, es ha ugy erzed szukseg lenne anyudra elhivod.

Abban 100%ig biztos lehetsz, hogy a kicsit gondozni menni fog, inkabb a hazimunka az ami mehezebben megy az elejen. Ha hasfajos, nagyon faradt leszel valószínűleg. Nalunk elsonel ez volt. Masodiknal a baba volt a legkevesebb. Fajt a sebem, a hormonjaim miatt allandoan sirtam, a nagyobbik meg ugralt volna rajtam ejjel nappal. De ez csak az elso par nap volt. Na szóval, tedd ugy ahogy jonak latod szeirntem, egyik verzio sem gáz

2022. ápr. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
57%
Nálunk anyu jött, két hétig, de nem költözött be, egy városban lakunk. Nekem hasznos volt, megmutatott pár dolgot, mit hogyan érdemes. De kéretlenül nem tukmált semmit.
2022. ápr. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
57%
Pont igy voltunk elso gyerekkel, anyukam sztan anyosom jott. Jo a kapcsolatom veluk, anyosom sajnos mar meghalt azota. Mindfnt meg tudtam volna csinalni, meg zavartak az elkepzeleseik, megjegyzeseik, de utolag megiscsak egy kozos elmrny, es segitettek is.
2022. ápr. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!