Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elsőbabás anyukák, szülés...

Elsőbabás anyukák, szülés után jó ha van segítség a háznál?

Figyelt kérdés
Anyukám és anyósom is ajánlkoztak, hogy az első 2 hétre beköltöznek hozzánk, hogy segítsenek a baba körül. Én őszintén örülök neki, mindkettőjükkel nagyon jó a kapcsolatom, és se nekem, se a páromnak nincs semmi tapasztalata babagondozás terén, nagyon félek hogy fogunk boldogulni. A férjem az első héten lesz itthon mikor hazajövünk a kórházból. Jó ötlet lenne, ha első héten anyukám lenne velünk, második héten pedig az anyósom? Volt valaki, aki szintén így oldotta meg? Mennyire volt szükségetek segítségre az első hetekben? Mennyi időbe telt, amíg egyedül is megtanultátok gondozni a babát?
2022. ápr. 24. 18:43
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Babagondozás terén elég magabiztos voltam, úgy képzeltem hogy 2 hetet csak hármasban leszünk, esetleg második héttől jönnek a szüleink látogatóba. Mindketten 1 órányira laknak. Aztán olyan gátsebem, meg belső szakadásaim lettek, hogy ülni is alig bírtam, sőt feküdni sem volt akárhogy kényelmes. Így végül anyukám jött pár napig, megcsinálni a házimunkát, meg néha főtt ételt is hozott, bár azt a fagyasztóba is betáraztam szülés előtt. Csak 2 órát volt, de nem nagyon babázott, hagyott minket összeszokni, tanácsot is akkor adott, amikor kérdeztem valamit. Anyósom is volt egyszer, de végig arról veszekedett a férjemmel, hogy miért nem aludhat itt. Nálunk mondjuk hely se lenne hozzá, bár ő a sarokban is összekucorodott volna. Meg alig akarta kiengedni a kezéből a babát, hiába volt már éhes, mert hogy ő dajkálni akarja, nem igaz hogy ezt a kis örömöt is elvesszük tőle. Miután végre elment, férjem kijelentette hogy ide be nem teszi többé a lábát. Aztán beszéltek még aznap telefonon, ahol anyósom engem szidalmazott hogy mit hogy csinálok rosszul, miért nem kínáltam meg semmivel, stb.

De én eleve nem akartam senkit hagyni itt aludni, és hely se lett volna hozzá, se plusz ágynemű, semmi. Nekünk így volt jó.

2022. ápr. 25. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

Ezt neked kell érezni. Én kifejezetten nyugalomra vágytam, azt kértem csak két hetes korában jöjjenek. Mivel külföldön élünk nem volt megoldható, hogy minden nap átugorjanak, rögtön egy hétre jöttek. Az első két hétben a baba még sokat alszik, addigra beáll a szoptatás, nagyjából mobilis leszel (bármilyen módon is szülsz), nekem komfortosabb volt, hogy ezután jöttek. Főzni tudott a férjem, vagy a barátok, vagy rendeltünk. Így az első két hétben a férjem szabin volt és csak ismerkedtünk az új helyzettel. Jó is volt, mert utána a nagyszülők bár hatalmas segítség voltak, akarva akaratlanul beleszóltak ebbe abba és ez egy kezdő anyukát el tud bizonstalanitani plusz azt se akartam, hogy én az anyukámmal a baba körül legyek és a férjem kirekesztve érezze magát (mivel nem tud magyarul). Kevés az olyan nagyszülő, aki tényleg háttérben tud maradni. A háztartás megvárt, az alap dolgokat mint mosás stb elintéztük, nagy takarítás nem volt. Szóval nekem ez vált be, a második babánál is külön kértem, hogy az első két hétben senki se jöjjön, pedig az nehezített terep volt egy örök mozgó 3 évessel, de nekem így volt jó.

Ez csak az én tapasztalatom, természetesen nem ítélem el, aki máshogy látja:)

2022. ápr. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Segítség? Persze. Beköltözés? Szó sem lehet róla! Ha gondom van és fel tudom hívni, hogy mondja el, ilyenkor mit kell csinálni, esetleg felugrik pár órára, hogy levegyen némi terhet a vállamról, az szuper. De hogy odaköltözzenek hetekre és felforgassák az életünket (nem akarják, de meg fogják tenni). Ilyenkor még száguldanak benned a hormonok, sokkal fáradtabb, ingerlékenyebb vagy, ők meg "nagyon okosak", "csak segíteni akarnak, nem kritizálni", "felneveltek már gyereket 30 éve tudják mit csinálnak"... elég katasztrófa szagú. Nem mondom, hogy nem sülhet el jól, pl egy szép 4-5 szobás lakásban, ahol félre lehet vonulni, de elég rizikós és a mamákkal való kapcsolat is sérülhet emiatt. Nekem már az is fárasztó volt, hogy anyum minden nap feljött "segíteni"... főleg piszkálásnak éltem meg, nem segítségnek a vége felé. Mindent jobban tudnak, nem csak gyerekkel, de konyhafelszerelés elpakolással kapcsolatban is :), stb... ugyanakkor nagyon hálás voltam neki és vagyok a mai napig, hogy van és segít és szuper, de azért töményen 2 hétig nekem nagyon sok lenne.
2022. ápr. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Ez teljesen egyéni mindenkinél. Nekem jó volt, hogy volt segìtségem. Igazából nem a gyakoati teendők miatt, hanem lelki oldal miatt. Az elsőnél nem úgy alakult a szülés, mint ahogy számítottam rá, a szoptatás se nagyon ment. Kicsit úgy éreztem, hogy már a nulladik akadálynál elbuktam. (Se megszülni, se etetni nem tudom). Most ez így nevetségesen hangzik, de akkor, ott nekem ez tényleg komoly baj volt és jó volt valakikkel újra és újra végigpörgetni, kivesézni az egész folyamatot.

A második szülés még rosszabb lett, majdnem meghaltam, a baba sem lett teljesen egészséges, úgyhogy ott mind a fizikai mind a lelki támogatás jó volt.

Az is teljesen oké, ha valaki egyedül szeretne lenni, és zavartalanul hangolódna a babára.

2022. ápr. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%

21-es, mi lett végül anyóssal, milyen a viszonyotok?


Én jelenleg mindenórás vagyok, szóval tapasztalatot nem tudok írni. Viszont mindenki megmondja kéretlenül is a tutit, hogy hova tegyük a gyereket, költöztessünk be vkit az első hetekre stb.. Amiről én pl hallani sem akarok, egyébként is kicsi a lakásunk, eszem ágában nincs kerülgetni még vkit, miután hazajövünk. A férjem itthon lesz szabin, mindent megcsinál, illetve segíteni fog, én ragaszkodom hozzá, hogy senki ne akarjon idejönni hosszabb időre, főleg az első 1-2 hétben, hadd szokjunk össze. Azt beszéltük meg, hogy max a mamák jöhetnek külön-külön egy fél - egy órára megnézni a babát, de ennyi, nem téblábolnak itt órákig, a többi rokon pedig majd később, pár hét múlva. Engem egyébként a nővérem zaklat azzal, hogy vezs ki szabit is eljön (külföldön el egyébként), napközben itt lesz, aludni meg elmegy anyuhoz. És hiába mondtam el kb 40x,hogy nem szeretnénk az első hetekben látogatókat, csak azért is mondja, hogy eljön és segít a háztartásban, meg neki van már 2 gyereke, ergo tapasztalata is. Én tudom, hogy segíteni akar mindenki, de annyira kiakaszt, hogy nem felajánlják vagy megkérdik, hogy igényem-e, hanem közlik. Tiszta stressz vagyok már előre.

2022. ápr. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon jól jött anyukám segítsége. Bár nem aludt nálunk, minden nap meglátogatott, hozott ebédet, takarított, átvette a kisfiúnkat egy órácskára, hogy legalább egy annyit pihenjünk a férjemmel. Nem volt tolakodó, nem szólt bele a dolgokba, de ha kérdeztem, szívesen elmondta a véleményét. Én azt gondolom (sajnos én nem vagyok olyan talpraesett), hogy nélküle bizony nagy lett volna a zűrzavar. :) Idővel nyilván mi is beletanultunk az új szerepekbe, de a kezdeti segítség életmentő volt. Jó babázást, örömteli perceket!
2022. máj. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%

Látom az ott alvast furcsalja par komment..

Gondolom ahol a segitseg messzirol jon, ott nyilvan nincs olyan opcio, h atugrik ha kell. Nalunk anyukam 110 kmre lakik.. nem vartam volna el, h este menjen haza es masnap jojjon vissza :)

Nem ertem miert lettem lepontozva 🤷‍♀️

2022. máj. 2. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!