Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babaúszásból tanulási problémá...

Babaúszásból tanulási problémák? Mekkora baromság? Szerintetek?

2010. szept. 18. 22:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom,hogy baromság-e,de azt,hogy ez ma divat.

Ha igaza van annak,aki a szakmájából adódóan beszél erről,azon érdemes elgondolkodni.

Nem itt kellene véleményt kérdezni a laikusoktól,hanem a mozgásfejlődéssel foglalkozó szakemberektől.

Akinek most pici a babája,és most viszi úszni,az nem tudhatja,hogy iskoláskorban lesz-e egyáltalán bármi problémája a gyerekével? Lehet,hogy valóban árt,de az is lehet,hogy nem. Ezért nem biztos,hogy baromság!

A szakértők véleményét pedig érdemes kétkedve fogadni,minden témában. Nagyon sokszor ahány szakértő,annyi ellentétes vélemény.

2010. szept. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nagyon érdekes, írtam a válaszolónak, hogy fejtse már ki bővebben. De hátha majd ide is válaszol. Kíváncsivá tett.
2010. szept. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az ilyen dolgokat nagyon nehez bevizsgalni mert az lehet, hogy a gyerekkel gond van az iskolban mondjuk gyengebb mint tarsai es epp babauszasra jartal vele de azt nem tudhatod, hogy milyen lenne ha nem vitted volna babauszasra. Lehet pont ugyan ilyen. Nincs mihez viszonyitani.
2010. szept. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%
Hát, hogy ez igaz-e, azt nehéz lenne eldönteni, tényleg szakembertől kellene megkérdezni. Én úszóedzőktől (a nagyobb gyerkőceim versenyszerűen úsznak) viszont azt hallottam, hogy aki babaúszásra jár, az majd később a rendes úszást fogja nehezebben megtanulni. Nem tudom, ebből mennyi az igazság.
2010. szept. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Elolvastam a linket és 88%os válaszok nagyon felkeltették a figyelmem, csak azt sajnálom, h nem fejtette bővebben ki, mert így Ti csak tovább rágódtok. Azt hiszem, a válaszoló Sally Goddarn módszerére utal, ami egy évtizedes hagyományokkal járó kutatásra épül és a késleltetett idegrendszeri fejlődéssel foglalkozik. Nekem most került ez a dolog a látóterembe, még nem igazásn ismerem, de nemrég hívták fel rá a figyelmem és engem is nagyon megfogott. www.oriasleszel.hu
2010. szept. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Goddard, elnézést
2010. szept. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

köszi a véleményeket.

igen, valóban nem lehet később megmondani, hogy az úszásból lesz-e tanulási problémája (ha lesz ilyen), annyi mindenből lehet, nem igazán hiszem, hogy a babaúszás fogja "elrontani".

amúgy mindennek megvan az előnye és a hátránya. ha mindig a hátrányokból indulunk ki, akkor ne is csináljunk semmit, nem? biztos a babamasszázsnak is van hátránya, vagy a korai/késői hozzátáplálásnak, vagy a babanyelvtanulásnak is van hátránya meg a babykompnak meg az isten tudja minek még.....szóval nem hiszem, hogy ez a későbbiekben tanulási problémát okozhat, de várom én is a "szakértőt", hogy bővebben fejtse ki véleményét vagy akármijét:)

2010. szept. 19. 10:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!