Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak mi gondolkodunk a második...

Csak mi gondolkodunk a második gyerek vállalásán?

Figyelt kérdés

Kisfiam 4 éves. Gondolkodunk még egy babán, de nagyon sok érv szól “ellene”.

- nem lenne külön szobája a kicsinek

- nem vagyunk túl türelmesek

- félünk az újabb éjszakázásoktól

- mennyire visel majd meg bennünket párkapcsolatilag

- nekem dolgoznom kell itthonról a kicsi mellett is majd (vállalkozásom van)

Csak mi vagyunk ilyen bizonytalanok?

Nektek is voltak hasonló gondolatok?

Hogy döntöttetek végül?


2022. júl. 1. 20:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%
Ha ennyire bizonytalan vagy es sok az ellenerv szerintem inkabb bele se vagj,a kulon szoba nagyon fontos foleg ha ellenkezo nemuek
2022. júl. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
Ezek bőven elég érvek, hogy ne legyen második. Nálunk is ezek vannak, plusz félek hogy nem tudnék anyagilag megadni mindent, így ezért sem lesz.
2022. júl. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
68%
Nekem ezek közül 2 érv is elég lett volna. De hal isten nálunk nem voltak ilyen problémák
2022. júl. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha már most is türelmetlenek vagytok akkor egyértelműen nem.
2022. júl. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi is gondolkozunk rajta. Nagyon szeretnénk mégegy babát, de már közel vagyok a 40-hez. Jelenleg egészségügyi okokból nem merem még bevállalni, de sok időm nincs már eldönteni.
2022. júl. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
58%

Az alap kérdésre a válasz nem. Mi nrm gondolkodunk 2.ik gyerek vállalásán.(nekünk 2vam).


Csak mi vagyunk ilyen bizonytalanok?

Nem tudom, én nem.

Nektek is voltak hasonló gondolatok?

Nem.

Hogy döntöttetek végül

2gyerekünk van, ikrek, nem lett 3.ik

2022. júl. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Fő kérdés főleg nálunk a szoba.

Csak úgy tudnank a picinek külön szobát biztosítani, ha nem lenne nappali és a jelenlegi nappali lenne a hálószobánk.

2022. júl. 1. 22:15
 8/11 anonim ***** válasza:
62%
Ha nincs hely, semmi esetre sem. Tudom, régen egy család élt egy szobában, de akkor is, már nem az a világ van. Kell a külön hely mindnekinek. Mi is egy szobában voltunk a testvéremmel 17 évig és gyűlöltük, ráadásul ellentétes neműek vagyunk.
2022. júl. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
83%

Dehogyis ti vagytok az egyetlenek akik hezitálnak. Olyan furcsa, a kérdésed alapján mintha sose láttatok volna olyat aki nem akar második gyereket, vagy aki mondjuk egyáltalán nem akar.

Sokan vannak így.

Szerintem már egy ellenérv is normális hogy megingatja az embert, de te sokkal többet felsoroltál.

Nem kötelező még egyet vállalni. A mellette szóló érveket nem is írtad, de szerintem ne erőltessétek.

Mi csak egyet tervezünk, anyagi és egyéb okokból is ennyit érzünk úgy hogy elbírnánk. Ezzel sincs semmi baj szerintem. Olyan érzés mintha valami külső nyomás nehezedne rátok.

2022. júl. 1. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Közben a szoba kérdést megoldottuk, átmennénk a nappaliba mi és így mindkét gyereknek külön szobája lenne.

Nem külső nyomás, szeretnénk még egyszer babázni.

Folyton szülés videókat es újszülött képeket, videókat nézek a kisfiamról is.

Ami engem igazán visszatart az az, hogy a világon a legjobban szeretem a kisfiamat és félek, hogy mennyivel kevesebb idom lenne vele foglalkozni, mennyire sínylené ezt meg..

A többit megoldanánk.

2022. júl. 2. 06:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!