Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan találtátok ki a babátok...

Hogyan találtátok ki a babátok neve (i) t? Nevet is írjatok!

Figyelt kérdés
Csak kíváncsiságból kérdezem, nem azért, mert gyerekem lesz.
2010. szept. 20. 21:21
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
nekem szempont volt az is,hogy ne egyszerre legyen a név-és szülinapja.március 15.-én született,az egyetlen ilyen név ami mindkettőnknek tetszett,és szeptemberben van névnap,,az a Zsófia.2.névnek pedig megkapta az Erzsébetet,az édesanyám után,ő sajnos 4 éve "elment",nagyon szerettük..
2010. szept. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%
Mi nem tudtuk előre, hogy fiú lesz vagy lány, de lányra nagyobb volt az esély. Mindketten mindkét nemből felírtunk asszem 20-20 vagy 30-30 nevet, már nem emlékszem, ebből maradt lányoknál 4 egyforma, fiúknál 2, azokon vitáztunk egy darabig (nem veszekedtünk, csak vita volt), aztán cetlikre felírtuk őket, betettük egy tálba és a nagymama kihúzta a Veronikát. De végül Krisztián lett :)
2010. szept. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%
1-2 hónapos terhesen megálmodtam. :) Reggel felkeltem és a nevét mondogattam magamban, mint egy hipnotizált. Szerintem a kicsikém súgta meg, hogy ezt a nevet szeretné. Hihetetlen, de igaz.:) Kíváncsi leszek a második babánál hogy lesz.
2010. szept. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%
Már megvolt a kiválasztott név,mikor egy ujságot olvasgattam és ott irtak Görög Zita,Lotti nevű kislányáról.Egyből beleszerettem a névbe,a férjemnek is tetszett.A mi Lottikánk 18hónapos.:)Jó választásnak tartom,örülök,hogy ez mellett döntöttem.
2010. szept. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
69%

Mindkét névválasztásnál az volt, hogy leültem a netes keresztneves lista elé és ami nekem tetszett azt mondtam a férjemnek, ő meg rámondta, hogy fúj, á, dehogy, kizárt, vagy éppen hogy na, ez tetszik.

aztán a na, ez tetszik típusúakból maradt kb. 4-5 és végül azokból választottunk:

elsőnél pl. maradt a Panka és a Dorka és végül Dorka lett, a másodiknál maradt a Laura és a Karina és Karina lesz végül.

2010. szept. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam Attila. Párom testvére sajnos már nem él, Őt hívták így. Én már nem ismerhettem, de megbeszéltük, hogy ha kisfiunk lesz, akkor második névnek mindenképpen az Attilát adjuk. Aztán első névnek annyira nem tudtunk semmit kitalálni, hogy begurultam, és azt mondtam, csak Attila lesz és kész. Természetesen előtte meginterjúvoltam a szülőket, hogy ők mit szólnak hozzá, de természetesen azt válaszolták, amit vártam is tőlük: megtiszteltetésnek veszik. Így egy pici Attilát kaptak az elvesztett fiuk "helyett", én pedig imádom a kisfiamat úgy ahogy van. Épp ma mondtam a páromnak, mennyire nem tudom elképzelni, hogy ne ez lenne a neve. :)
2010. szept. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%
Férjem nagymamájánál jártunk egyszer látogatóban, akkor már pocakos voltam a kisfiammal. Kérdeztük a mamát, hogy mi legyen a baba neve, mert mi nem jutottunk dülőre. Ő azt mondta, legyen Balázs. Így hívják a kisfiamat, de szegény mama, nem érhette meg a dédunokáját.
2010. szept. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%

Mi egy reggel úgy keltünk fel, h Keve lesz:) Egymástól függetlenül egyszerre mondtuk ki:)

Rajta volt a listán, de nem első helyen.

Sokáig Simont akartam, férjem pedig Bencét, hát így lett Keve:)

2010. szept. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%
Ákos Dániel- én találtam ki egyedül :) még kisiskolás voltam amikor mondtam anyukámnak hogy az Ákos nevű osztálytársam lesz a férjem mert nagyon szép a neve :) aztán persze nem ő lett, de a név nagyon tetszett így tizenévesen kitaláltam hogy ha fiam lesz Ákos lesz. A Dániel pedig nagyon tetszik, szerettem volna egy bibliai nevet is. Így lett Dániel is :)
2010. szept. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
Kevés fiúnév tetszett. Rövidet szerettünk volna, így Soma lett.
2010. szept. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!