Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan találtátok ki a babátok...

Hogyan találtátok ki a babátok neve (i) t? Nevet is írjatok!

Figyelt kérdés
Csak kíváncsiságból kérdezem, nem azért, mert gyerekem lesz.
2010. szept. 20. 21:21
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

Kócos Barby válasza:


Évek óta szerelmes voltam a Koppány névbe, és elhatároztam, ha egyszer gyermekem lesz, csak ez lehet a neve! De a férjem keresztnevéhez egy egyáltalán nem megy, így meg kellett lágyítani kissé. És mivel szeretem a tradicionális magyar neveket, maradtam ezen a nyomvonalon. Így a Székely himnuszból jött a Csaba keresztnév, ami már sokkal jobban passzolt férjem vezeték nevéhez, és második névként megkapta fiam a Koppányt.:)


Második gyerekünknél egész 9 hónap alatt nem bírtunk megegyezni, hogy mi legyen kisfiúnk neve. Valahányszor szóba került, ő is a maga verzióit sorolta, és én is a sajátomat maradva az ősmagyar nevekhez híven próbáltam eszerint keresgetni. a vége persze mindig az lett, hogy én megsértődtem, és sírva félrevonultam, mert nem bírtunk megegyezni. Az olyan nevek, mint Ákos, Attila amik mindkettőnknek tetszettek, sajna már foglaltak voltak.

Végül utolsó hónapban beleszerettem egy becézett névalakba: "Beni". Eldöntöttem, hogy nekem más nem lehet a gyermekem, csak Beni baba...Én egy Benit szeretnék, akit így becéznek. Így leszűkült a kör két ősmagyar névre: Bence és Bendegúz. Képzelhetitek, férjem kiakadt teljesen, egyik sem jött be neki..:) Ő meg a saját nevét hajtogatta, hogy legyen Pál...Stb.. A hideg is kiráz ennek a névnek a hallatán, nekem megmondom őszintén nem tetszik. Pedig a férjem is így hívják, de nem jön be ez a keresztnév és ezt ő is tudja.. DE jött a hülye kifogás, hogy mert akkor ki fog halni az apáról fiúra szálló név hagyománya stb...

De nem tudtunk dönteni még így sem.


ÉS Eljött a nagy nap! Éjjel hajnali egykor "rohantunk" a kórházba, kocsiba ülve, végül feltette párom a fogas kérdést, amiről inkább nem beszéltünk sosem, hogy akkor mi is lesz a neve a babának? Én rávágtam, hogy Bendegúz! Hiszen magyar himnuszban is ez a név is szerepel, és ha már a Csabát a Székely himnuszból vettem, mért ne lehetne egy Bendegúz, azaz Beni babánk..:) Végül beleegyezett, de a Pálhoz azért ő is ragaszkodott...Engedtem neki..Akkor ott fájások között nem érdekelt semmi, még az sem...

2010. szept. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

Szia!

Mikor kiderült hogy terhes vagyok, apa csak a lányneveken gondolkozott. Fiú nevet én találtam ki, apa elfogadta.

Lány nevekből sok volt:1 helyen Mirella név állt a Zorkával, de tettszik még a Maja, Málni, Menta, Minea, Zoya. De mikor kiderült hogy fiú gyermekünk lesz, nem is volt kérdés hogy Zétény nevet kapja. Tervezzük a tesót, ha kisfiú lesz akkor Zimány, nincs is más fiúnév ami tettszik, ha kislány akkor azt apa választja.

2010. szept. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
Málni helyett= Málna
2010. szept. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
Szia! Ha lányunk született volna, egyértelmű és vitamentes Blanka lenne. 4 hós terhes voltam, amikor kiderült, h fiúcska lalkik odabent. Apa hajtotta a saját nevét, de én nem akartam. Csongort szerettem volna, vagy, h Bende legyen, vagy Zoárd. Hiába soroltam a neveket, mindre csak a fejét rázta. Egyszer bejött hozzán egy ismerősünk, aztán kérdezte a nevet, mondtuk, h még nincs neki, max annyi egyelőre, h Zseblakó, v Cibóka. Kérdezte, h miért nem lesz Marci. Nos, Marci lett :) Tetszett mindkettőnknek ez a név, valahogy mégis kimaradt a szórásból :)
2010. szept. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

Mi eldöntöttük hogy én választok nevet,mivel én feküdtem az első pár hétben ,Apa igy akart kedveskedni:-)Fiú nevünk megvolt Zsombor,az első perctől kezdve,fiúnak készült a Drágám.Aztán kiderült hogy kislány,ahány nevet választottam egyik sem volt jó Apának,(még jó hogy én választok),mire Ő találta a neten a Zorka nevet,ami nekem is egyből megtetszett.Én választottam a

második nevének a Lilit,ami szintén nem volt jó,igy Ő hozzácsapta még a Lia nevet,igy lett Zorka Lia ,amit egyáltalán nem bánok mert nagyon tetszik.Pont a múltkor mondta ha most születne neki Sárika kéne,na azt már nem hagytam volna.

2010. szept. 21. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
Amikor megtudtuk, hogy terhes vagyok, eldontottuk, hogy Mate vagy Bence lesz, kislany neven nem is gondolkoztunk.Egy ido eltelte utan csak a Mate maradt.Egy nappal a vizsgalat elott, amikor remeltuk, hogy meg tudjak mondani mi lesz, megkerdeztem a ferjemtol, hogy fogjuk hivni a kisbabankat, mire o mondta, hogy Mate, akkor kerdeztem ra eloszor "Es ha kislany lesz?", mire o: "Mate" :)....es masnap kiderult, hogy a pocaklakom kislany.Sokaig kerdezgettem a ferjemtol, hogy van-e valamilyen otlete, hogy fogjuk hivni, de nem volt, akkor nekialltam keresgelni, kiirtam 7 nevet: Petra, Rebeka, Dalma, Boglarka, Dorottya, Kincso es Hanna, de nem mondtam meg a ferjemnek, hanem egyik este raszoltam, hogy most mar megis csak ideje lenne, hogy kezdjunk valogatni.A kezebe adtam a naptart es hagytam, hogy huzogasson, negy nevet talalt: Petra, Johanna, Dalma es Dorottya, akkor megmutattam az en listamat, nagyon elcsodalkozott.Kezdtuk elemezni a neveket eredet, jelentes, becezes szempontjabol.Ugy nez ki, hogy sikerult kozos nevezore jutnunk es Johannanak fogjak hivni a kislanyunkat.
2010. szept. 21. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

Nekünk az első szempont az volt, hogy régi magyar neve legyen, és ne legyen tucatnév. A férjem egyből csak fiú neveket keresgélt, mert, hogy csak fia születhet. Nála a kedvenc a Bendegúz volt, ez nekem nagyon nem tetszett, sőt nem is nagyon volt olyan fiú név, ami tetszett volna. Én kislányt akartam, és a régi kedvencem a Sára, de ugyen az nem magyar eredetű, ezért ki lett lőve. A férjem nézegette a neten a keresztneveket (csak fiú!) és sorolta, hogy neki mi tetszik, nekem semmi sem tetszett! A végén eljutottunk a Zétényhez, erre nem mondtam egyből, hogy nem tetszik. Mondogattam magamban és egyre jobban tetszett. Közben kiderült, hogy tényleg fiunk lesz. Férjem ragaszkodott a Bendegúzhoz, én Zétényt akartam, és nem akartam második nevet. Ő beleegyezett a Zéténybe és második névnek megkapta az apja nevét, a Csabát.

Én szerencsére eddig csak egy valakit ismerek, akit szintén Zéténynek hívnak. A Zalán még mindig elterjedtebb.

2010. szept. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

23'05-ös vagyok.


Mi sem ismerünk senkit sem, akinek a kisfiát Zéténynek hívják, de itt most 3-an is vagyunk:)

Egyre gyakoribb a Zétény név.

2010. szept. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Nalunk ugy volt,hogy mikor kiderult,hogy terhes vagyok a ferjem kijelentette,hogy neki csak fia lehet es Tibornak fogjak hivni mint Ot.

Nekem mar itt kezdodtek a gondok. Semmi bajom a ferjem nevevel mert tetszik de a csaladba mar mindenki Tibor. Ferjem,Aposom,Sogornom ferje, az O fiuk stb..

Szoval mondtam,hogy legfejjebb a masodik neve lehet a Tibor.

De O akkor is csak fujta a magaet.

20. heten az uh-on kislanyt mondtak.

Akkor kicsit "osszetort" a parocskam de par nap mulva megkerdezte,hogy na akkor mi lesz a neve.

En elmondtam nekem mik tetszettek. Neki a Viktoria volt az egyetlen amit akart de ez kozvetlenul nem illik a vezeteknevunk kozul. Nekem a Bonita tetszett. Igy lett Bonita Viktoria a kivalasztott nev.

Aztan a szulesnel kiderult,hogy az uh-os orvos tevedett es megis csak fiucska lakott ott bent :)

Nekem mar kislany korom ota az Erik volt a kedvenc fiu nevem. A terhesseg alatt mikor megemlitettem ezt a nevet a ferjemnek nagyon tiltakozott.

De ott a szulo agyon 25 ora vajudas utan mikor tul voltunk a nagy meglepetesen a ferjemre neztem es szinte egyszerre mondtuk ki: Erik Tibor legyen a neve.

Azota 14 honapos a mi Erikunk es a ferjem az aki sokszor megemliti mennyire illik ra a nev es nem banja,hogy igy dontottunk :)

2010. szept. 22. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

"kozvetlenul nem illik a vezeteknevunkhoz"

bocsi elirtam

javitott valtozat :)

2010. szept. 22. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!