Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem akar enni,mit csináljak?

Nem akar enni,mit csináljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 16 hónapos a kisfiam eddig szépen evett szinte mindent. 2 hete kb hogy 1-2 falatot eszik meg, még a kedvenc ételéből is..

Jőn 2 őrlő foga is, arra gyanakszom amiért nem eszik, de azért ennyire étvágytalan lenne? A tejet azt megeszi 300ml reggel és este.

A doktornő írt fel étvágyhozó szirupot de nem nagyon vettem észre változást, a súlya 2 hónapja nem változott. Doktornő szerint 1 kilóval több kellene legyen... most 10 kg 84cm, születési súlya 3330gr és 53 cm. Az evés mindig is nehezen ment, már szinte mindent kiprobáltam, hogy egyék de egyszerűen nem marad meg az etetőszékbe, bohockodtam neki, mesét nézhetett amíg evett. Csak darabos kaját hajlandó megenni, nem hadja hogy én etessem, maximum a tejpépet és a joghurtot fogadja el..

Mit tehetek még hogy egyen is? Esetleg valami vitamin? Már kétségbe vagyok esve a súlya miatt is..



2022. aug. 25. 16:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Először azt írod hogy szépen evett, aztán meg hogy mindig is nehezen ment...

Vannak ilyen időszakok, kínálgasd, de erőltesd, nem fog éhenhalni.

Csak darabosat eszik meg-akkor adjál neki azt, mi ezzel a baj?

2022. aug. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Elnézést nem jól fejeztem ki magam, tápszeres volt azt ette nehezen de a hozzátáplálás az jól ment szépen evett idáig. A darabossal is az a baj hogy 1 2 falat s azzal annyi nem eszik többet...
2022. aug. 25. 16:29
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is a foga el tudja venni az étvágyát.
2022. aug. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A foga miatt! Ha neked fáj a fogad ráadásul azt sem tudnád miért fáj, neked sem lenne étvágyad
2022. aug. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én gyermekem sem eszik szinte semmit, amikor fogzik, nem is szabad ilyenkor erőltetni, kínáld többször, de ha nem kéri, fogadd el. Azért a napi 6 dl tapszer mellett nem fog éhen halni. Arra pedig hogy 1 kg-val nehezebbnke kellene lennie, inkabb nem reagálok semmit... Ennyi idősen már nem kell havonta hízni, és havonta meregetni sem. Próbáld meg, hogy nem mindenáron megetetni akarod (foleg ilyen mese, meg bohockodos eszközökkel ne), hanem hagyd hogy egyén akkor és annyit, amennyit ő szeretne.
2022. aug. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
62%

Ha 1 hónap múlva se változik, vagy miután a foga kijött, én nézetnék egy vas szintet.


Általában az étvágytalanság leggyakoribb oka a vashiányos vérszegénység.

2022. aug. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A fiam jó étkű és meglepődve vettük észre, hogy az 1 éves státusz után másfél évesen csak 200 grammot hízott. Szóval a súlyt csak úgy nézd, hogy ne legyen drasztikus fogyás, de amúgy bármi más belefér. Nyár van, jön a foga, ez egy ilyen időszak lesz. Ősztől már lehet vissza áll. Vagy nem. Arról se feledkezz el, hogy a babák általában jól esznek, aztán a totyogós már kevésbé mert folyton menne, a kisgyerek meg már válogat és csak édességet enne. Tisztelet a kivételnek. Amíg évről évre fejlődik, látja az orvos, védőnő, senki nem lát kórós dolgot, addig nincs baj.


Én személy szerint hagynám most ezt az evés kérdést nála. Kipróbálnék hideg gyümölcs turmixokat, hideg leveseket a hőség és a fog miatt, aztán lehet kiderül mi csúszik neki. Ha egy nap van egy pár alkalom hogy eszik valamennyit, akkor biztosan nem fog éhen halni.

2022. aug. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!