Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek is ennyire vállalh...

Szerintetek is ennyire vállalhatatlan születendő babánk neve?

Figyelt kérdés
Gyermekünknek a Tábori Péter Ezra nevet szánjuk. A család nagy része kiakadt hogy rettenetes név és egész életére tönkretesszük vele. Tényleg olyan borzalmas? Az Ezrát egy rokonom miatt szeretném adni neki, akinek rengeteget köszönhetek.
2022. okt. 2. 15:32
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
80%

#23

Én Erzsébet vagyok és semmi zsidó vér nincs bennem. Sváb vagyok. Mindenki olyan nevet ad amilyet akar.

2022. okt. 3. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
72%
Inkabb valassz helyette masikat, a Tabori Peter eleg snassz, az Ezraval furcsa :S helyette valassz harmadik nevnek valami mast
2022. okt. 3. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
82%
Szernintem azért olyan fura, mert a Tábori Péter egy tök klasszikus, semleges picit talán tucatnév, ehhez meg egy Ezra nagyon szokatlan itt nálunk, nekem ezért nem passzol, egyszerűen üti egymást a két név. Nekem nem jönnek be ezek a kombinációk. Persze végül úgyis rajtatok múlik, mondjuk én eleve nem adnám az apja nevét sem.
2022. okt. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
82%

Az Ezra névvel az a baj, hogy Magyarországon ez lány névnek hat.

Megszokta a fülünk, hogy a magánhangzóra végződő nevek többsége női név.

Lány névnek szerintem szép lenne, de fiú névnek itthon elég rossz, olyan mint amikor egy fiút Gabinak vagy Játszintnak hívnak.

Ha nem terveztek Magyarországon lakni, vagy a fiatokat mindenképp a külföldi életre szeretnétek majd bíztatni, akkor jó lehet második névnek, mert külföldön nem lesz fura (bár akkor olyat választanék amit bárhol ki tudnak ejteni).

2022. okt. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
100%
Na! a bácsi emléke miatt ne a gyereked nevezd el. A Péter jó. Te meg tisztelegj máshogy.
2023. jan. 31. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
Vagy a Peter helyett valassz masikat
2023. febr. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!