Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok, megérné majd...

Mit gondoltok, megérné majd azt csinálni, hogy a lányommal én csak angolul fogok beszélni, a párom pedig csak magyarul, hogy két anyanyelve legyen?

Figyelt kérdés

Felsőfokú angol nyelvvizsgám van és anyanyelvi szinten beszélek angolul. Ez a folyamat anno úgy kezdődött, hogy a gyerekkoromban, a 90-es években a Cartoon Network még csak angolul ment, majd 12 éves koromban, amikor lett internetünk, angol nyelvű oldalakat böngésztem főleg. 16 éves koromra már rövid sci-fi történeteket írtam angolul egy fórumba. Magántanárhoz sosem jártam, az iskolai angoloktatás pedig csapnivaló volt.


Azon gondolkozunk a párommal, hogy én kizárólag angolul fogok szólni a gyerekhez, ő pedig kizárólag magyarul, hogy már úgy nőjön fel, hogy anyanyelve legyen a világnyelv.


Ti csináltatok már hasonlót, vagy hallottatok már párokról, akik ezt csinálják? Mit gondoltok erről?



2022. okt. 10. 10:34
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
98%
Nem, te nem vagy anyanyelvű, így nem jó. Én külföldön élek, angolul és németül dolgozom, de nem beszélek hozzá egyik nyelven sem csak magyarul. Inkább később fektess bele nagyobb energiát, hogy korán megtanuljon angolul, de így többet ártanál sajnos.
2022. okt. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
7%

Nem szeretnék ebben állást foglalni, szerintem csináljátok, ha nektek így megfelel. De nagyon fontos ebben is a következetesség. Ha angolul szeretnél beszélni hozzá, akkor tényleg sose válts át magyarra, mert ahogy előttem is írták, keverni fogja a két nyelvet. Máskülönben viszont megtanulja szépen kettéválasztani, hogy melyik szülőhöz hogy szóljon.

Az szerintem viszont nem probléma, hogy te nem anyanyelvi szinten beszéled az angolt. Ismerek olyan családot, akik Németországban élnek: apuka török, anyuka magyar, a szülők egymással angolul beszélnek, és a gyerek az oviban németül. 5 éves korára megtanulta mind a 4 nyelvet (az angolt is, ami nem a szülei anyanyelve).

2022. okt. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
86%
Engem érdekelne, hogy milyen hátrányát láttad annak, hogy te "csak" kamaszkorodra tanultál meg teljesen angolul, amiért a gyereket most már születésétől kezdve így szeretnéd nevelni? Amellett, hogy amit a többiek mondtak korábban, ezzel inkább összezavarod a kicsit, mint segítesz neki, én még előnyét sem látom. Akkor már inkább kéttannyelvű oviba-suliba íratnám, az még akkor is hasznos, ha esetleg később külföldre költözést terveztek és esetleg azért szeretnéd már egész kicsiként nyelvre tanítani. De amúgy nem is feltétlenül kell külön energiát belefektetni, ilyen pici korban még mint a szivacs szívják magukba a tudást, a lányom 2 éves, és mivel általában ha nézünk meséket, azok angolul mennek, egy rakás kis mondókát, dalocskát énekelget angolul, színeket mondja a videóval együtt meg ilyenek, szóval még előrébb is van, mintha Cartoon Networköt nézne, mert direkt korosztályának megfelelő oktató videókról van szó, csak éppen más nyelven. És én nyugodtan tudok vele magyarul beszélni, ami hidd el, hatalmas előny, hiába beszélünk mindketten felsőfokon angolul az apjával, nem esik nehezünkre megszólalni és értelmesen kommunikálni így, sőt, de folyamatosan egy idegen nyelven beszélni igenis kimerítő (mentálisan, mármint), és hiszed vagy sem, egy gyereket nevelni önmagában is elég fárasztó, nem kell mellé még ilyen-olyan extra nehezítés :D
2022. okt. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
13%

Akik itt negatív válaszokat adnak, azokat a Fidesz fizette le, hogy itthon tartsa a fiatalokat.


#13 Hátrány pl. ha a gyerek már nem tud 5-6 éves brit, amerikai kortársaival érintkezni a neten, hogy lássa, más gondolkodásmód is van a világon, mint amit ebben a qrva országban tapasztal.

2022. okt. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
86%
Az 5-6 eves gyerek hogy tudna mar britekkel társalkodni a neten? Írni-olvasni se tud még. Hagyjuk ezz az ostobaságot.
2022. okt. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
97%
Aztán mesélj, miről és milyen csatornán társalog egy 5-6 éves a neten a brit és amerikai kortársaival? Mert személyesen is max. a Jégvarázsig jutnának, arról meg minden ország gyerekének ugyanaz a véleménye.
2022. okt. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
87%

Így hogy itthon vagytok, nem egészen így ajánlatos ahogy gondolod.


Inkább tarts neki "foglalkozásokat" otthon angolul. Vegyél angol könyvet, abban angolul mutogass, angolul olvass fel. Legyen hetente pár nap, pár óra amit ezzel töltötök. Természetesen ez akkor jó, ha NAGYON szép kiejtésed van.


De nem vagy anyanyelvi szinten, ezt azért is merem kijelenteni, mert én is így indultam mint te, de utána suliban maxoltam az angolt mint a fene, gimiben volt egy szuper tanárom aki versenyekre küldött, és angol nyelvészként végeztem, dialektus szakiránnyal, egész egyetem alatt angolt tanítottam magánban. Kinn dolgoztam USAban, Angliában, Európában éveket, konkrétan kinn nem hitték el, hogy nem amcsi vagyok.

DE én se mondanám magamra hogy anyanyelven beszélem, mert vannak szavak, amik kifognak rajtam, például különlegesebb madarak, fűszerek, mechanikai dolgok. Ezek olyanok egyébként hogy magyarul se feltétlenül tudom :D de pont ezért nem merem kijelenteni, hogy anyanyelvi szinten megy.


Viszont - nálunk férjem is külföldi, skandináv. Egymás között angolul beszélünk, ő is magas szinten űzi. A gyerekhez, ha együtt vagyunk, angolul beszélünk, amúgy mindenki a saját nyelvén. De mivel kiköltözünk hamarosan férjem országába, az a nyelv lesz majd a domináns úgyis, igaz, ott már kicsi korban szerepet kap az angol is.


Még így a végére, jókat mosolyogtam egy-két válaszon, van benne igazság hogy ha valaki nem jól beszéli ne tanítsa, de azért ha valaki szépen, jól beszél és foglalkozik a gyerekével angolul, nem lehet helyrehozhatatlanul el se rontani, csak akkor ha utána se iskolában nem engedi taníttatni, se semmilyen inputot nem nézet vele, ergo ha a szülő rossz forrása marad az egyetlen ami éri a gyereket.


Nehogy azt higyjük hogy a tanárok úristen mekkora tudás birtokában vannak akik a gyerekeket tanítják. :D

Engem anyukám, egy óvodai gondozó, némettanár végzettséggel, kezdett tanítani németre anno. Majd jött a suli, egyetemen német minor, s mára már túlszárnyalom őt. Pedig biztos tanított egy két butaságot anno, és elmondom, a kiejtése se tökéletes :D

2022. okt. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
33%

12es, az szép is lesz. anyuka meg a Lurkó megy a boltba, mindja. Can I please have twenty deka párizsi? Manyika neni meg néz. Hogy mi, erre Anyuka elismétli, hogy Caaan Iiii Pleeease have t w e n t y deka párizsi?


Ez itt Magyarországon nem megy, na.

2022. okt. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
19%
A többiek, akiknek fogalmuk sincs arról, mi az az anyanyelvi szint, legalább nem kottyantották el, hogy nyelvészek. De hogy egy nyelvész azt higgye, hogy az az anyanyelvi szint, ha valaki a gépészmérnöki műszaki szótár fogalmait ismeri, az valóban annyira siralma,s hogy el is jöhetne a Nap novává változása, az talán elégeti az emberi hülyeséget. :D
2022. okt. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
95%
Akkor mesélj, mi az anyanyelvi szint? Hogy megérti a Cartoon Networköt?
2022. okt. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!