Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok, megérné majd...

Mit gondoltok, megérné majd azt csinálni, hogy a lányommal én csak angolul fogok beszélni, a párom pedig csak magyarul, hogy két anyanyelve legyen?

Figyelt kérdés

Felsőfokú angol nyelvvizsgám van és anyanyelvi szinten beszélek angolul. Ez a folyamat anno úgy kezdődött, hogy a gyerekkoromban, a 90-es években a Cartoon Network még csak angolul ment, majd 12 éves koromban, amikor lett internetünk, angol nyelvű oldalakat böngésztem főleg. 16 éves koromra már rövid sci-fi történeteket írtam angolul egy fórumba. Magántanárhoz sosem jártam, az iskolai angoloktatás pedig csapnivaló volt.


Azon gondolkozunk a párommal, hogy én kizárólag angolul fogok szólni a gyerekhez, ő pedig kizárólag magyarul, hogy már úgy nőjön fel, hogy anyanyelve legyen a világnyelv.


Ti csináltatok már hasonlót, vagy hallottatok már párokról, akik ezt csinálják? Mit gondoltok erről?



2022. okt. 10. 10:34
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A nyelvjárás nem akcentus. Az anyanyelvedet nem tudod akcentussal beszélni, csak tájnyelvi jellegű eltéresekkel, tájszólásban. Az teljesen más.
2022. okt. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
100%
30. Nem. A palóc nyelvjárás anyanyelvi magyar. Burminghamben is más akcentussal beszélnek mint Londonban, még sem merül fel, hogy nem angol az anyanyelvük. Ne keverjük a nyelvjárást az akcentussal, mert teljesen mást jelent. Válaszolsz is az eredeti kérdésemre?:)
2022. okt. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:

Te #32, te nagyon kezdetleges idegcentrummal rendelkezel...

A végéről kezdve, tőlem még nem kérdeztél semmit, mivel én, mint #30, azelőtt csak a #26 voltam, ahhoz meg nem jött kérdés, de valljuk be, tökéletesen értelmetlen is lenne abba belekérdezni.

2022. okt. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
62%
33. Miért is sértegetsz a 8 általános szintű tudásoddal? Te reagáltál a kérdésemre, nyilván feltételezni lehetett, hogy te voltál akinek szólt a kérdés. Ha nem, meg mit válaszolgatsz? Igen magas lóról beszélsz ahhoz képest, hogy nem tudod a különbséget akcentus és nyelvjárás között, ötödikes anyag csak szólok. 🙄
2022. okt. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
0%

“28. Tehát ha egy tételezzük fel arab ember hibátlanul beszél, de komoly arab akcentusa van azt te anyanyelvi magyarnak tekinted? 🤔”


Igen, lehet akcentussal is hibátlanul beszélni. Nem kell elrejteni az akcentust, sokan nem is akarják, és ez nem jelenti azt, hogy nem ismered anyanyelvi szinten a nyelvet. Valóban sokan dobálóznak az “anyanyelvi szinten beszélek” kifejezéssel, az tény, de az, hogy akcentussal nem lehet anyanyelvi szinten beszèlni, az nekem egy kicsit furcsa hozzáállás.


Én több mint egy évtizede beszélem a nyelvet, de tudom, hogy nem tudok mindent, de viszont hitték mar azt többen is, hogy kanadai vagyok az akcentusom miatt. Akkor most én anyanyelvi szinten beszélek? A volt angol tanárom, aki viszonylag erős magyar akcentussal beszél, külföldön élt 20 évet, ott járt iskolába is, ő nem beszél anyanyelvi szinten? Egy olyan dolgot nem tudtunk kérdezni, amit nem tudott volna elmagyarázni, több angol szót ismer, mint angol anyanyelvűek 99.9%-a. Á, de akcentusa van, felejtős :D

2022. okt. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
81%
35. Ha szerinted erős akcentussal valaki anyanyelvű beszélő, ki kell, hogy ábrándítsalak, nem az. Az meg külön poén, hogy szerinted valaki aki tanulta a nyelvet, több szót ismer, mint akinek ez az anyanyelve. Kicsit erősek a túlzásaid, mert nyilván te is érzed, hogy nincsen igazad.
2022. okt. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
58%

"nem tudod a különbséget akcentus és nyelvjárás között, ötödikes anyag csak szólok"

Hát erről beszélek, mikor a felfogóképességet emlegetem. Az akcentus a nyelvjárás része (ha van akcentus). Ez már csak így van a nyelvészek szerint, akik nyilván kihagyták az ötödik osztályt. :D

2022. okt. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
37. Egy nyelvészt mondj légyszi, aki szerint az akcentus nyelvjárás!
2022. okt. 18. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
58%

"aki szerint az akcentus nyelvjárás"

Látod, az egyszerű mondatokat sem tudod értelmezni. Nem ezt írtam, hanem azt, hogy a része.

De amúgy példának Balázs Géza, Lanstyák István.

2022. okt. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
39. Ó magyarázd akkor meg, hogy ha azt írod, hogy az akcentus a nyelvjárás része az nem azt jelenti, hogy az akcentus nyelvjárás. Hol írják ezeket? Kíváncsivá tettél. Tudsz mutatni egyetlen tanulmányt ahol ezt írják. Kíváncsiságból elolvastam egy cikket Balázs Gézáról és ő amerikai akcentusról és erdélyi nyelvjárásról beszél. Lehet nem olvasta a saját tanulmányát? 🤔
2022. okt. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!