Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok, megérné majd...

Mit gondoltok, megérné majd azt csinálni, hogy a lányommal én csak angolul fogok beszélni, a párom pedig csak magyarul, hogy két anyanyelve legyen?

Figyelt kérdés

Felsőfokú angol nyelvvizsgám van és anyanyelvi szinten beszélek angolul. Ez a folyamat anno úgy kezdődött, hogy a gyerekkoromban, a 90-es években a Cartoon Network még csak angolul ment, majd 12 éves koromban, amikor lett internetünk, angol nyelvű oldalakat böngésztem főleg. 16 éves koromra már rövid sci-fi történeteket írtam angolul egy fórumba. Magántanárhoz sosem jártam, az iskolai angoloktatás pedig csapnivaló volt.


Azon gondolkozunk a párommal, hogy én kizárólag angolul fogok szólni a gyerekhez, ő pedig kizárólag magyarul, hogy már úgy nőjön fel, hogy anyanyelve legyen a világnyelv.


Ti csináltatok már hasonlót, vagy hallottatok már párokról, akik ezt csinálják? Mit gondoltok erről?



2022. okt. 10. 10:34
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
23%

@36


Miért, szerinted aki imád nyelvet tanulni, és több ezer órát fektet abba, hogy minél több szót megtanuljon a szótárból, az nem ismerhet több szót, mint akinek anyanyelve az a nyelv?


Te ennyire hülyének nézel gondolom minden embert, és el sem tudod képzelni, hogy tanulással, kitartással, és lelkesedéssel bármit elérhetsz.


Ha úgy gondolod, hogy semmit nem számít, hogy 100%-ban tudja az ember a nyelvtant + az átlagnál több szót ismer, mint egy anyanyelvi(te ezt egyenesen lehetetlennek is tartod), akkor nagy bajok vannak. Hidd el, nem mindenkinek olyan nehéz nyelvet tanulni mint neked, és ha egyidegen nyelvre fókuszál valaki, aki szeret, tud is nyelvet tanulni, bizony elérheti az anyanyelvi szintet, aki meg fel sem bírja fogni, hogy lehetséges anyanyelvi szinten megtanulni beszélni, az inkább ne is gondolkodjon, nagyon nem áll jól. Ragadj le az akcentusnál, az a legfontosabb(szarkazmus, gondolom neked ezt is ki kell emelni).

2022. okt. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
65%
41. Kapufa, drága. Én 3 idegen nyelvet beszélek magas szinten, egy idegen nyelven diplomáztam, ezen a nyelven dolgozom, a másik nyelvet pedig abban az országban beszélik ahol élek, még sem vagyok olyan öntelt, hogy anyanyelvi beszélőnek tartsam magam. Azt szoktam mondani, hogy anyanyelvhez közeli, de nagyon kellemetlen mikor valaki annyira el van telve magától, hogy azt gondolja az anyanyelvi beszélők 99%-nál több szót ismer. Ez nem igaz és lehet ez az ismerősöd meghallaná milyen butaságokat mondasz róla elpirulna. Tudod ez a baj azzal ha elkezdesz személyeskedni mikor az érvek elfogynak, mert nagyon pofára tudsz esni. Mindenestre várom az említett nyelvészek tanulmányát, mindig lehet újat tanulni :)
2022. okt. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:

Ez az egész pont arról szól, hogy most te itt beakarod adni, hogy mekkora király vagy, és más nem tudhat jobban nálad, mert gondolom neked kemény ömerikan ekszented van.


Neked érvelni nem lehet, neked az akcentustól függ a szimpla nyelvtudás.


Nehéz belegondolni abba, hogy egy átlag ember nem igazán úgy éli le az életét, hogy szótár van a kezébe minden nap, vagy akár hónapban, vagy évtizedben, ellenben a fanatikusokkal, akiknek ez a szenvedélyük.


Igen, lehetséges, még akkor is, ha ezt a te elméd képtelen felfogni a diplomákkal.


Ahogy mondják: “Hiába a diploma, ha ostoba” ;)

2022. okt. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
29%
43. Miért vagy ilyen agresszív? Ostobázol, vergődsz, hisztizel mert elfogytak az érvek. Szerinted komolyan érdekel, hogy lebutáz egy olyan ember aki szerint az akcentus ugyanaz mint a nyelvjárás? Majd megtörlöm a diplomáimmal a szemem, másra úgy sem jók. Neked van ilyened? Miért vagy ilyen irigy? Amikor pofára esel, pedig nem ismered el, hogy bocsi tévedtem, hanem megint gúnyolódsz. Általában a kevésbé intelligens emberek fegyvere ez. Egyébként nem, nem Amerika. Ha nem tudod a tanulmányt idézni, kérlek többet ne írj, mert még annál is komolytalanabbá válsz, mint eddig :)
2022. okt. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:

Egy szóval nem mondtam én, hogy az akcentus = nyelvjárás :D Én azt állítom, hogy akcentussal is beszélhetsz tökéletesen, ellentétben veled, aki 3 nyelvet beszél, meg agyondiplomázott, “jack of all trades master of none”.


Elfogadom, hogy szerinted senki nem lehet olyan okos, hogy anyanyelvi szinten beszél egy idegen nyelvet, mivel neked sem sikerült azzal a sok diplomával. Jó éjszakát.

2022. okt. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 Cubina ***** válasza:
Okos enged, szamár szenved. :)
2022. okt. 21. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
Itt latom az emberek nagyon fenn akadtak a szavakon. Szerintem is lehet anyanyelvi szinten beszelni idegen nyelvet, de nem sokaknak sikerul. Attol persze, hogy sikerul elerni ezt a szintet, attol meg egy anyanyelved van termeszetesen. En 4 eves koromtol hallom, es ismerem az angolt, meggyozodesem, hogy anyanyelvi szinten beszelem, holott ket magyar szulom van. Nem tudom, hogy ezen mit nem ertenek meg egyesek, hogy a nyelvtanulas az lenyegeben ugyanaz, mint barmi mas. Egy “skill” amit tokeletesre fejleszthetsz.
2022. okt. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!