Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyermekvállalás! Mi a vélemény...

Gyermekvállalás! Mi a véleményed erről a cikkről?

Figyelt kérdés

Természetesen nekem is van véleményem, de egyelőre nem szeretném megosztani. Kíváncsi vagyok, hogy másban milyen érzéseket indikál.

[link]


2022. nov. 16. 14:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
a kulcs a 2. és a 6. pontban van: szeretett volna anya lenni, de lecsúszott róla. minden más racionális érvelés, ami akkor jön, amikor az ösztönös vágy egyébként vagy nincs terítéken vagy valamiért el kell nyomni...
2022. nov. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A hölgy problémája igen összetett. A klímaszorongás már csak a hab a tortán neki. Ha így alakult az élete akkor kell keresni érveket amik mentén igazolni tudja, hogy most jó így az élete és a legjobb döntést hozta.

Tudom mert átéltem a gyermektelen oldalon is ezt és a gyerekes oldalon is ezt. Voltam/ vagyok minkét oldalon.


A mai napig fel tudok mondani 10 érvet, amiért nem éri meg gyereket vállalni és 10-et amiért meg igen. Ebből van ami mindkét oldalon ugyanúgy érvként megállja a helyét. pl. a világ amibe beleszüljük a gyereket.

2022. nov. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%
Mivel kifutott az időből, megpróbálja magának is megmagyarázni, hogy miért jobb ez így mindenkinek. Ez egy normális pszichológiai reakció, semmi gond. Hogy saját maga győzködését ország-világ elé tárja, mondjuk kicsit nevetséges, de nyilván pénzt kapott érte, és valamiből élni is kell.
2022. nov. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy a cikk rávilágít egy másik fontos társadalmi problémára: a gyerekvállalás integrálását a társadalomba. Teljesen jó a meglátás, hogy sok kapcsolat csak 7-8 évet él meg. És nagyban a nő önfeláldozására apellál a társadalom ("nincs életem"). Ha ez nincs meg borul a család.

Szerintem szükségtelenül nehéz szülőként helyt állni a társadalomba, ami csak elvárja a gyerekkvótát, de a kényelméből ne kelljen leadni érte, így a szülő magára marad a gyerekneveléssel ("magadnak szülöd"), ami szembe megy a biológiával ("egy gyermek felneveléséhez egy falú kell").

2022. nov. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%

Sablonos.


Komolyan, azok, akik jönnek a "milyen világba" szöveggel, azoknak kiesett gimnáziumi történelemanyag?

Aki szerint ide nem érdemes megszületni, az hogyan győzi meg magát arról, hogy neki magának másnap reggel van értelme felkelni?


Az ötöst nem értem: az egyik legjobb könyvet, amit olvastam, egy kétgyermekes anyától van gender témában, aki sokszor idézi fel a gyerekeivel való kapcsolatot. Neki nem hogy hátrány volt a gyerekvállalás, de még jelentős ihletet is adott.


Egyébként nekem mindegy: magam példájából kiindulva teljesen megértem, ha valaki nem szeretne gyereket. Lehet, én is máshogy döntenék ,mert nem ismertem fel a határaimat, de talán még korai ítéeltet mondanom.

Viszont intellektuálisan túlságosan igényes vagyok ahhoz, hogy az ilyen cikkeket bevegye a gyomrom.


Nem lett anya, mert nem talált apát. Ez teljesen érthető, és rendszeres probléma (biztonság iránti igény erősebb, mint az anyai ösztön), csak divatos a nőkön leverni a port (mert hát ugye "az első gyereket a nő akarja...").

2022. nov. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
85%

Nem értem. Az érvek nagy része mindenre a világon igaz. Minek gyerek, ugyis klimakatasztrofa lesz? Minek párkapcsolat, ha úgyis 7-8 évig tart? Minek enni ha úgyis ki***?

Ez a nő minek megy be dolgozni? Minek írogat cikkeket?

Én tökéletesen el tudom fogadni, ha valaki nem akar gyereket, ebben mindenkinek van döntési joga, szerencsére. De ezek az érvek...

Valahol már olvastam ilyet. "Minden hiábavalóság ezen a Földön"

2022. nov. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
81%
A címet olvastam csak el. Nem attól teszem függővé a gyerekvallalast, hogy hányan élnek a földön, hanem attól, hogy én akarok e gyereket.
2022. nov. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
50%

Azt, hogy a gyerekelleneseknek ez tökéletes kifogás. Aki meg valójában akar gyereket, mint a cikk írója, az önmaga megnyugtatására használja. Na, ők rosszabbul járnak. Majd ha beüt a klimax és rádöbben, hogy ő már végérvényesen gyerek nélkül fogja leélni az életet. Ő fog nyugtatókon élni. Általában ezek lesznek azok a magányos, "bolond" nénik, akik 60 évesen játékbabákat tologatnak.

Az tény, hogy nem a legszuperebb korszak a gyerekvállalásra, de volt rosszabb is és akkor is szültek. Az én életemben se most van a legjobb időpont erre, de ez van. Elég öreg vagyok ahhoz, hogy vagy most, vagy soha, és utóbbi nem opció. Az se érdekel, hogy nem lesz apja, nem fog teljes családban felnőni. És akkor mi van? A gyerek önmagában egy csoda, nem a rokonok számától lesz az. Van hivatásom is, hobbim is, alkotok is, de ezek nem pótolhatnak egy gyereket, soha nem lehet NEKEM egyenértekű vele. Rengeteg jót tettem életemben másoknak is, magamnak is, de egyik se kihagyhatatlan. Ha így halnék meg, azt érezném, én voltam az egyik fölösleges a 8milliárdból. Ezekért kár volt megszületni. Hiába voltak jók, ha kimaradt volna az életemmel együtt, akkor se lenne semmi. Ha viszont már itt vagyok, akkor éljek úgy, hogy van értelme, és nekem csak gyerekkel van. Aki ezt az értelmet másban találja meg, ne szüljön. Örüljön neki, hogy olcsóbb hobbija van, mint nekem😂 Ha én cikkeket írnék, azt gondolnám, tök jó, hogy írogattam X évig, de tényleg ezért kellett megszületnem? Ez aztán igazán kimaradhatott volna. Ahogy ő is írta, ez az egy élete van. Nekem is. Gyerek mellett nem lenne élete. Hát, nekem gyerek nélkül nincs. Megszülettem elvagyok, aztán meghalok. Nem látom értelmét. Ha már megszülettem, éljek is. Az pedig onnan indul, hogy életet adok, addig csak vegetálás.

2022. nov. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
81%

Sok igazsàg van az írásban,



de én is azt érzem, hogy azért szajkózza ezeket, és próbálja eladni, mert ő lecsúszott már.

Ha megfelelő időben lenne és igazán akarna gyereket, akkor magas ívben letojná.


Viszont az elődeink sem tudták mi lesz 30 év múlva.. rajtunk vagy èpp a születendő gyerekeinken múlik.


Szóval a cikk egy bullshitt

2022. nov. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Én is így látom. Elfogadom, ha valaki nem szeretne gyereket, mert pontosan látom a nehézségeit és bennem is viszonylag későn érett meg a vágy... (Mindazonáltal életem legnehezebb, ugyanakkor legcsodásabb feladata is és már sosem csinálnám vissza!) DE ez a cikk nekem inkább önigazolás keresés.

Azért örülök, hogy nem csak nekem jön ez így át, mert egy facebook megosztásban olvastam, ahol több tucat egyetértő komment született és komolyan nem tudtam eldönteni, hogy csak én vagyok-e ennyire földönkívüli, hogy nem az őszinte DÖNTÉST látom mögötte. Inkább csak így alakult.

2022. nov. 16. 22:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!