Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyermekvállalás! Mi a vélemény...

Gyermekvállalás! Mi a véleményed erről a cikkről?

Figyelt kérdés

Természetesen nekem is van véleményem, de egyelőre nem szeretném megosztani. Kíváncsi vagyok, hogy másban milyen érzéseket indikál.

[link]


2022. nov. 16. 14:42
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
80%

Én sem szeretnék gyereket, de nem értek egyet sokmindennel, ami a cikkben van.

Egyfelől ez egy önigazolás: de azt meg minek? Miért kéne bárkinek magyarázgatni, hogyha valaki nem szeretne gyereket? Nyilván azért, mert a cikkíró a szíve mélyén szeretne, csak nem úgy alakult az élete. Sajnálom emiatt. De akkor sem kell bizonygatni. Nekem is sok minden nem jött össze úgy, ahogy szerettem volna (a gyerek nincs köztük).


"Nem tetszik a világ, amibe „beleszülném” azt a kisembert. Őszintén, ti tudjátok, mi lesz itt harminc év múlva?"

Ok, ilyen erővel nekem sem kellett volna megszületni, meg még sokunknak sem. Sosem volt ez a világ teljesen biztonságos. Gyerek nélküliként ezt nem tartom érvnek.

Ugyanígy az "X milliárdan vagyunk" érvet sem szeretem. Én nem vetem meg az épp terhes barátnőmet, mert már a második gyereküket vállalják, hogy miattuk van túlnépesedés. Ezt a problémát Afrikában és Ázsiában kéne kezelni. A klímaválság tényleg aggasztó, de akkor oda lehet menni kopogtatni az indiai és kínai óriáscégekhez, mert azok a legnagyobb szennyezők.

2022. nov. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Későn válaszolok, de én magam is szeretnék gyereket, viszont racionális mérlegelést követően úgy döntöttem, nem lesz. Tehát nem mindenki kifogásként vagy önnyugtatásért/megmagyarázásként használja a cikkben elhangzott érveket. Én mindig is nagyon szerettem volna, még mindig szeretnék, bennem volt/van az ösztön és a vágy, és korábban sosem jutott eszembe, hogy külső okok miatt ne vállaljak babát, de amint lett időm huzamosabb ideig gondolkodni, elmélkedni és kételkedni (a covid-bezártság idején), megláttam, miért nem szeretné valaki kitenni a gyermekét a világ kegyetlenségeinek és esetleges betegségek kockázatának. Az ösztönök és az érzelmek helyett a racionalitást választottam. Minden nap nehéz újra meg újra meghozni ezt a döntést, de ez a döntés csak engem érint. Nagyobb bajnak érezném, ha megszülném a gyereket, majd később megbánnám, hiszen akkor ő is megszenvedné, pedig nem is kérte, hogy megszülessen.
2023. aug. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!