Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor erdemes elkezdeni...

Mikor erdemes elkezdeni aktivabban foglalkozni a babaval?

Figyelt kérdés
Arra gondolok h kontrasztos kartyak, esetleg jatszoszeny. Meg csak 2 hetes es korainak tsrtom de latom h masok mar most csinalnak ilyeneket
2022. nov. 25. 15:50
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, nálunk is babuci kibújt férjem hozta be a lexikont meg a zongorát, kicsit már aznap gyakoroltunk. 🤦‍♀️ azért szerintem hiába mutogatod neki a kontrasztos könyvet, ha nem beszélsz hozzá, énekelsz, táncolsz vele. Ezek milliószor fontosabbak. Amúgy ha jól emlékszem olyan 2 hónapos korában kezdte el pl ezeket a könyveket, meg lapokat nézegetni, én játszószőnyegre letettem már 1-2 hetesen is pár percre hasra. De az tök mindegy, hogy egy pléden történik vagy ágyban a lényeg, hogy hason legyen. Mennyi idős a pici?
2022. nov. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
2 hetes. De nem tudja meg emelnk a fejet meg nagyon nem is figyel még semmire, arcra, hangra se
2022. nov. 25. 20:33
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Hallod, nyugi. Feküdjetek, bújjatok, tedd a meztelen mellkasodra (az is hasaltatás) gyógyulj, pihenj! Ne foglalkozz ilyenekkel most! Ez az időszak a kötődésről és a túlélésről szól. Majd gyermekágy után bőven ráérsz ilyenekkel foglalkozni.
2022. nov. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
12%

Ha valakinek van tudása, hogy milyen eszközökkel fejlesztheti a babáját, miért baj ha él vele?


Én ezt tanultam, gyerekekkel foglalkozom. Mivel a legjobbat akarom a gyerekemnek nyilván, hogy kontrasztos kártyázni is fogunk, meg mindent is, amit ismerek. Az első 1-1,5 év a leg meghatározóbb. Aki tanulta tudja, hogy a gyermek későbbi életét mennyire fogja befolyásolni ez az időszak minden téren.


Tudatosan kellene sokaknak erre készülni, nem csak úgy, hogy majd lesz valami, megoldjuk.


Lehet lepontozni a sok lustának,vagy tudatlannak akik nem tesznek energiát egy gyermek nevelésébe azon kívül, hogy pelenka, szoptatás, fürdetés egy kis testkozelseg meg van... 🤷

2022. nov. 26. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
2 hetes de még a 2 hónapos gyerek is lekakkantja azt a “mindent is, amit ismersz”. nem érdekli, nincs rá szüksége, sok dolog ezekből nem is nekivaló még.
2022. nov. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
67%
14. Muci, melyik egyetemen tanítják, hogy cseszegesd a nyomorék kártyáiddal a 2 hetes újszülöttet? Szerintem meg te vagy lusta, mert ahelyett, hogy foglalkoznál vele, gondolom bevágod a fekete-fehér könyvek elé. Ugye milyen idiótán hangzik? Te is pont ilyen nevetséges vagy, amikor lustázol másokat.
2022. nov. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!